Ant Kanų kino festivalio raudonojo kilimo – D.Motiejūnas su mylimąja Brigita

Donatas Motiejūnas su širdies drauge modeliu Brigita Gaižauskaite / Audriaus Solomino / Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Penktadienio vakarą Kanų kino festivalyje įvyko ilgai laukta premjera – pristatytas režisieriaus George'o Millerio filmas „Three Thousand Years of Longing“. Iškart po jos vyko ir kitos ne mažiau lauktos juostos „Brother and Sister“ pristatymas. Šio nepraleido Monake žaidžiantis krepšininkas Donatas Motiejūnas su širdies drauge modeliu Brigita Gaižauskaite.

Iš Monako į Kanus atvykę D.Motiejūnas ir B.Gaižauskaitė prieš pat filmo „Brother and Sister“ premjerą apsilankė Lietuvos kino centro surengtame priėmime. Pora nestokojo gerų emocijų, šios Donato ir Brigitos neapleido ir žengiant raudonuoju premjeros kilimu. 

Kanuose vykusioje filmo „Brother and Sister“ premjeroje pasirodžiusi pora raudonuoju kilimu žengė susikibusi rankomis ir plačiai besišypsodama.

Žėrinti manekenės B.Gaižauskaitės suknelė traukte traukė žvilgsnius.

Donatas Motiejūnas ir Brigita Gaižauskaitė / Audriaus Solomino / Žmonės.lt nuotr.

Nors A.Desplechino juostos „Brother and Sister“ pristatymas sulaukė didelio dėmesio, laukiamiausiu penktadienio Kanų kino festivalio reginiu tutuluota kita kinomanus sutraukusi šventė. Ja tapo George'o Millerio filmo „Mad Max: Fury Road“ tęsinio „Three Thousand Years of Longing“ premjera, įvykusi ne konkursinėje programoje.

Šio filmo pristatymas dar prieš renginį buvo vadintas laukiamiausia Kanų kino festivalio akimirka, tad ant premjeros raudonojo kilimo suspindo didelis būrys išsipusčiusių svečių, tarp jų – ir pagrindinius vaidmenis filme atlikę aktoriai Tilda Swinton ir Idrisas Elba. 

Filmo „Three Thousand Years of Longing“ premjeroje pasirodė ir rusų karių pražudyto Manto Kvederavičiaus filmą „Mariupolis 2“ užbaigusi režisieriaus sužadėtinė Hanna Bilobrova ir prodiuserė Uljana Kim.

Hanna Bilobrova / Audriaus Solomino / Žmonės.lt nuotr.

Antroji G.Millerio filmo „Mad Max: Fury Road“ dalis „Three Thousand Years of Longing“, kurioje puikiai išplėtoti dialogai, smarkiai skiriasi nuo veiksmu perpildyto savo pirmtako, todėl daugelis kinomanų nekantravo pamatyti, kuo australų režisierius ir vėl nustebins žiūrovus. Vis dėlto tikriausiai tik nedaugelis tikėjosi, kad šokiruojančios staigmenos prasidės dar ant raudonojo kilimo.

Penktadienį, raudonuoju kilimu žengiant kviestiniams svečiams, įvyko netikėtumas – Kanų kino festivalyje pro apsaugą prasmuko ir ant raudonojo kilimo pateko moteris, čia surengusi protestą prieš karą Ukrainoje. 

Pranešama, kad moteris ant raudonojo kilimo nusimetė visus drabužius ir, rėkdama prieš susirinkusius fotografus, krito ant kelių. Moteris savo kūną buvo nusidažiusi Ukrainos vėliavos spalvų dažais, o ant jos pilvo buvo užrašyta: „Nustokite mus prievartauti“. 

Teigiama, kad moters protestas truko neilgai – prie jos greitai pribėgo apsaugininkai ir uždengė ją paltu.

Protestas Kanų kino festivalyje / „Scanpix“ nuotr.

Rodos, protestas ant raudonojo kilimo, nors ir dar plačiau paskleidė svarbią žinutę, raginančią atkreiti dėmesį į padėtį Ukrainoje, G.Millerio filmo premjeros įspūdžių vis vien nesumenkino. Australų režisieriaus filmas „Three Thousand Years of Longing“ Kanų kino festivalio žiūrovus pakėlė nuo kėdžių. 75-ajame Kanų festivalyje ne konkursinėje programoje rodyta juosta buvo apdovanotas šešių minučių trukmės ovacijomis.

Po griausmingų ovacijų režisierius G.Milleris paėmė mikrofoną ir pasakė, kad tai buvo pirmas kartas, kai šį filmą išvydo žiūrovai. „Tai labai jausminga“, – pridūrė jis.

Tarp žiūrovų, filmo režisierų apdovanojusių ovacijomis, buvo ir aktorius bei režisierius Casey Affleckas.

Fotogalerija:

Filmų „Three Thousand Years of Longing“ ir „Brother and Sister“ premjera (25 nuotr.)
+19

Skaitykite daugiau