Ant BAFTA apdovanojimų raudonojo kilimo suspindo garsiausios kino žvaigždės

2021-ųjų BAFTA raudonojo kilimo svečiai / „Vida Press“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-04-11 22:01
Sekmadienio vakarą Londone vyko BAFTA apdovanojimų ceremonija. Šis renginys – itin reikšmingas įvykis kino pasaulyje, todėl į jį kasmet susirenka garsiausios ekrano žvaigždės. Tiesa, šiemet ceremonija kur kas kitokia.

Dėl pasaulį sukausčiusios koronaviruso pandemijos šiemet BAFTA apdovanojimai vyko kitaip. Pagrindinė apdovanojimų ceremonija buvo surengta be publikos ir transliuojama iš Londono Karališkosios Alberto salės. Apdovanojimuose pasirodė tik nedidelis būrys kviestinių svečių, paskelbusių laimėtojus.

Į BAFTA apdovanojimus nebuvo kviečiami nugalėtojai ir nominantai, tad su jais apdovanojimų vedėja ir renginio svečiai susisiekė virtualiai.

Ant BAFTA raudonojo kilimo sekmadienio vakarą pasirodė aktoriai Asimas Chaudhy, Hughas Grantas, Davidas Oyelowo, Tomas Hiddleston'as, James'as McAvoy, Richardas E Grantas, dainininkė Celeste, aktorė Gugu Mbatha-Raw, Phoebe Dynevor. Kai kurios garsenybės, tokios kaip Renee Zellweger ir Anna Kendrick, renginyje dalyvavo nuotoliniu būdu.

Raudonuoju kilimu žengusios žvaigždės traukė susirinkusiųjų akį elegantiškais įvaizdžiais.

Apdovanojimų ceremonijoje turėjo dalyvauti ir princas Williamas, tačiau dėl savo senelio, princo Philipo, mirtes renginyje nepasirodė. Kembridžo hercogas turėjo pasirodyti iš anksto įrašytame pokalbyje, kuriame ketino dalyvauti diskusijoje apie kino industriją pandemijos laikotarpiu.

Visgi princo Philipo atminimas tiek šeštadienį, tiek sekmadienį BAFTA apdovanojimų ceremonijoje nebuvo pamirštas – susirinkusieji jį pagerbė tylos minute.

„Būtent princo Philipo ir Jos Didenybės Karalienės parama per visus šiuo metus daugeliu atvejų leido BAFTA, vienai pagrindinių labdaros organizacijų meno srityje, toliau veikti sunkiu metu“, – sakė apdovanojimų vedėja Clara Amfo.

Clara Amfo / „Scanpix“ nuotr.
Clara Amfo / „Scanpix“ nuotr.

Britų kino ir televizijos meno akademijos apdovanojimai šįmet surengti jau 74-ąjį kartą. Šiųmečiai apdovanojimai pirmą kartą pasižymėjo nominantų įvairove. Pernai šie apdovanojimai buvo sulaukę kritikos dėl to, kad visi nominuotieji buvo baltaodžiai.

Šiemet geriausio režisieriaus apdovanojimui buvo nominuotos keturios moterys (pernai nebuvo nė vienos). Taip pat į apdovanojimus itin geidžiamoje geriausio filmo kategorijoje pretendavo filmai su aktoriais, atstovaujančiais įvairioms pasaulio bendruomenėms.

Po pernykštės kritikos BAFTA šiemet pirmą kartą surengė papildomą balsavimą visose kategorijose, kad būtų užtikrinta didesnė įvairovė.

Geriausio aktoriaus kategorijoje nominuotas ir prancūzų-alžyriečių kilmės aktorius Taharas Rahimas, indų aktorius Adarshas Gouravas, pernai miręs juodaodis amerikiečių aktorius Chadwickas Bosemanas bei britų aktorius Rizas Ahmedas, tapęs pirmuoju musulmonu, nominuoti „Oskarui“.

Temos:
Aktualu BAFTA

Naujausi straipsniai