Ankstyvosios raukšlės: priežastys, nesusijusios su amžiumi

Odos priežiūra / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-06-15 11:25
Raukšlės akių kampučiuose ar burnos srityje gali atrodyti senatvės požymių ženklas. Tik jeigu esate visai jauna, tai apie senatvę galvojate mažiausiai. Be to, dėl raukšlių tik senatvės kaltinti negalite, kadangi įtaką daro ir genetika, ir aplinka, kurioje gyvenate, ir apskritai gyvenimo būdas.

Kokios, pasak „Prevention“, priežastys daro įtaką ankstyvosioms raukšlėms?

Jūs nenaudojate apsauginių kremų nuo saulės

Dermatologijos profesorė Mona Gohara iš Jeilio medicinos mokyklos sako: „Net 90 proc. raukšlių susidaro dėl to, kad jūs nenaudojate kremo, saugančio nuo UV spindulių“. Ji pabrėžia, kad nors daugelis mūsų pasitelkia apsaugines priemones šiltuoju sezonu, pamiršta, kad jos reikalingos ir rudenį bei žiemą. „Saulė mus paliečia ne tik pliaže. Jai užtenka ir trumpo laiko, kad padarytų žalą“, – teigė specialistė.

Jūs vartojate daug angliavandenių (makaronai, balta duona, cukrūs)

Puikiai žinome, kad cukrus talijai tikras priešas, bet ne tik jai: „Oda – organas, o cukrus nėra gerai nė vienam organui“, – sako M.Gohara. Ji aiškina, jog cukrus ir kiti angliavandenių kupini produktai ar tie, kuri turi aukštą glikemijos indeksą, sukelia odos uždegimus. Taip pat dėl to sukuriamos molekulės, kurios prikimba prie kolageno bei elastino ir juos silpnina. Matote, tai dar viena priežastis peržvelgti savo mitybą.

Gyvenate mieste

Užterštas oras yra yra lygiai toks pats nuodingas jūsų odai, kaip ir plaučiams. Tyrimai atskleidžia, kad žmonės, kurie kenčia nuo suodžių, išmetamųjų automobilių dujų bei kitų bendrų teršalų, daug dažniau pastebi ankstyvąsias senėjimo dėmes bei raukšles. M. Gohara šiuo atveju pataria valgyti antioksidantų turintį maistą, pavyzdžiui, uogas, žalias lapines daržoves, riebias žuvis, taip pat naudoti kosmetikos priemones su antioksidantais

Žiūrite TV iki išnaktų

„Terminas „grožio miegas“ yra tikra tiesa“, – tikina M.Gohara. Nuolatinis neišsimiegojimas padidina streso hormono kortizolio kiekį, kuris, beje, kenkia ir jūsų svoriui, gali skatinti norą persivalgyti, užkandžiauti saldumynais. Dėl kortizolio kyla uždegimai, atsiranda raukšlių. O miegas būtinas, kad oda atsinaujintų, todėl stenkitės pakankamai laiko skirti savo poilsiui.

Jūs rūkote

Rūkymas itin kenkia grožiui, kadangi paveikia odą – ji praranda spalvą, suvysta, susiraukšlėja. Dažnai rūkantieji atrodo gerokai vyresni nei tie, kurie nerūko. Be to, didėja širdies ir kraujagyslių ligų, insulto, infarkto, plaučių vėžio rizika. Todėl mesti niekada nevėlu, ypač, jeigu norite dailios ir skaisčios odos. Alkoholio vartojimas, beje, irgi jaunystės neprideda.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai