Anglijos sirgaliai „Euro 2020“ finale patyrė pralaimėjimo kartėlį, tarp jų – princo Williamo šeima

Princas Williamas su Kembridžo kunigaikštiene Catherine ir sūnumi George'u atvyko palaikyti Anglijos rinktinės / „Scanpix“ nuotr.
Žmonės.lt, BNS
Šaltinis: Žmonės
2021-07-11 22:26
AA

Europos futbolo čempionato finale sekmadienio vakarą dėl laimėtojų titulo grūmėsi Anglijos ir Italijos rinktinės. Visas pasaulis užgniaužęs kvapą stebėjo, kas iškovos pergalę. Po vidurnakčio paaiškėjo, kad „Euro 2020“ finale triumfavo Italija. Anglijos rinktinei tokia mačo baigtis ypač skaudi – finalas vyko Londone. Palaikyti rinktinės atvyko begalė sirgalių. Tarp jų – ir karališkosios šeimos nariai: princas Williamas su žmona Catherine ir vyriausiuoju sūnumi princu George'u.

Garetho Southgate'o treniruojama vienuolikė pirmą kartą istorijoje pateko į Europos futbolo čempionato finalą ir nutraukė 55 metus trukusį Anglijos rinktinės laukimą, kol pateks į rimto turnyro finalinį etapą.

Jau per antrąją pirmo kėlinio minutę Anglijos rinktinės žaidėjas Luke'as Shaw įmušė įvartį. Tai buvo pats greičiausias įvartis Europos pirmenybių istorijoje.

Anglija pirmavo iki antrojo kėlinio vidurio, kol 67 minutę Leonardo Bonucci išlygino rezultatą 1:1. Jis nepasikeitė ir per pratęsimą. Italai pergalę išplėšė ir Europos čempionais tapo po baudinių serijos 3:2.

Italija tapo Europos futbolo čempione / Scanpix nuotr.

Finalinį „Euro 2020“ mačą Londono „Wembley“ stadiono garbių svečių tribūnoje žiūrėjo ir princas Williamas su Kembridžo hercogiene Catherine bei vyriausiuoju sūnumi George'u.

Fotografai užfiksavo, kaip Williamas aptarinėja žaidimo eigą su žmona ir aiškina mažajam princui, kas vyksta futbolo aikštėje.

Princas Williamas su Kembridžo hercogiene Catherine ir sūnumi George'u atvyko palaikyti Anglijos rinktinės (10 nuotr.)
+4

Italijos futbolininkai laimėjo baudinių seriją 3:2 prieš Angliją.

Gianluigu Donnarumma atlaikė du smūgius per 11 metrų baudinius, tarp jų ir paskutinį Anglijos žaidėjo Bukayo Sakos smūgį.

Tai buvo trečias anglų neįmuštas baudinys savo žiūrovų akivaizdoje Vemblio stadione.

Anglija žaidė pirmą finalą po 55 metų pertraukos. Tai dar viena nesėkmė mušant 11 metrų baudinius, per kuriuos svarbiausiose turnyruose anglai klupo ir 1990, 1996, 1998, 2004, 2006 ir 2012 metais.

Rungtynėse sekmadienį Anglija pirmavo po antrąją minutę Luke'o Shaw pelnyto įvarčio – tai pats greičiausias įvartis Europos pirmenybių istorijoje. Leonardo Bonucci išlygino rezultatą smūgiu iš arti 67 minutę.

Sekmadienį prieš finalą oficialiame pranešime Anglijos rinktinei sėkmės linkėjo ir karalienė Elizabeth II.

1966 metais Londono „Wembley“ stadione ji įteikė Pasaulio futbolo čempionato taurę Anglijos rinktinės kapitonui Bobby Moore'ui po to, kai Anglija finale nugalėjo Vakarų Vokietijos rinktinę.

„Prieš 55 metus man teko laimė įteikti Pasaulio futbolo čempionato taurę Bobby Moore'ui ir aš mačiau, ką žaidėjams, vadovybei ir palaikymo darbuotojams reiškė pasiekti ir laimėti didelio tarptautinio futbolo turnyro finale, – parašė karalienė. – Savo ir mano šeimos vardu noriu pasveikinti jus pasiekus Europos futbolo čempionato finalą.“