Angelina Jolie švenčia gimtadienį! 10 mažai žinomų faktų apie šią kino legendą

Angelina Jolie / Scanpix ir ViDA Press nuotr./Žmonės.lt montažas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-06-04 19:30
Birželio 4 d. aktorei, JT Pabėgėlių agentūros geros valios ambasadorei Angelinai Jolie sukako 43-eji. Gimtadienio proga skelbiame mažai girdėtų faktų TOP 10 apie vieną ryškiausių Holivudo žvaigždžių. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad Angelinos natūralūs plaukai yra šviesūs? Pasirodo, ji juos dažo nuo vaikystės.

Vaikystė. Angelina Jolie gimė 1975-aisiais amerikiečių aktorių Jono Voighto ir Marcios Lynne Bertrand šeimoje. Kine ji debiutavo dar vaikystėje – 1982 metais nusifilmavo juostoje „Lookin' to Get Out“. Prabėgo aštuoneri metai, kol Angelina gavo antrą vaidmenį. Tiesa, paauglystėje jai svarbiausia buvo ne aktorystė, o modelio darbas.

Keistuolė. Angelina nė iš tolo nepriminė įprasto vaiko. Jos mėgstamiausi gyvūnai buvo ne šuniukai ar kačiukai, o gyvatės ir driežai. Be to, nuo pat mažumės ji žavėjosi mirtimi. Užaugusi Angelina svajojo tapti... laidotuvių režisiere.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Vestuvės. Aktorė buvo ištekėjusi tris kartus. 1996-aisiais ji ištekėjo už aktoriaus Jonny Lee Millerio. Per vestuves ji mūvėjo juodas odines kelnes ir baltus marškinius, ant kurių nugaros Angelinos krauju buvo užrašytas Jonny vardas. Po 3 metų pora išsiskyrė. 2001-aisiais Angelina ištekėjo už aktoriaus Billy Bobo Thorntono. Jungtuvių dieną jaunavedžiai pasikabino po kaklu pakabučius su vienas kito krauju. Ši santuoka truko dvejus metus. Su Bradu Pittu aktorė išsiskyrė prabėgus 12 metų nuo draugystės pradžios ir trims metams nuo jų vestuvių.

Plėšikė. Angeliną labiausiai išgarsino kapų plėšikės Laros Kroft vaidmuo. Juostoje „Kapų plėšikė“ Angelinos tėvą suvaidino jos tikrasis tėvas J.Voightas. Filme matytus triukus su durklais atliko pati Angelina – ji ypač domisi šaltaisiais ginklais ir turi didžiulę peilių kolekciją.

Pomėgiai. Tarp kitų aktorės pomėgių – skraidymas. 2004-aisiais ji baigė pilotavimo kursus, todėl šiandien gali pilotuoti nedidelius privačius lėktuvus. Angelinai priklauso monoplanas Cirrus SR22.

Tatuiruotės. Nėra žinomas tikslus Angelinos tatuiruočių skaičius, nes jis nuolat kinta. Numanoma, kad aktorę puošia 17 tatuiruočių. Viena jų žymi Angelinos vaikų gimimo vietų koordinates, o H raidė ant aktorės riešo – tai duoklė jos broliui Jamesui Havenui. Brolį su seserimi suartino sunki paauglystė ir sudėtingi santykiai su tėvu. Suaugę jie abu atsisakė Voighto pavardės.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Šeima. A.Jolie turi šešis vaikus. 2002-aisiais ji įsivaikino Kambodžos prieglaudoje regėtą berniuką Maddoxą (16). Po trejų metų Angelina kartu su Bradu Pittu nuvyko į Etiopiją įsivaikinti mergytę Zaharą (13). Po pusmečio B.Pittas kreipėsi į advokatus ir jau 2006-aisiais tapo oficialiu Maddoxo bei Zaharos globėju. Tais pačiais metais Namibijoje gimė pirmas Angelinos biologinis vaikas – Shiloh (12). Pirmąsias mergytės nuotraukas Angelina ir Bradas pardavė už 7,6 mln. JAV dolerių. Visos pajamos buvo paaukotos UNICEF. 2007-aisiais pora įsivaikino vietnamietį berniuką Paxą (14). 2008-aisiais Angelina pagimdė dvynius Knoxą (9) ir Vivienne (9). Pirmąsias dvynukų nuotraukas Bradas ir Angelina pardavė už 14 mln. JAV dolerių. Visi pinigai buvo paaukoti labdarai.

Humanitarinė veikla. Angelina – Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūros geros valios ambasadorė, pelniusi ne vieną apdovanojimą už humanitarinę veiklą. Ji drąsiai keliauja po karo nusiaubtus kraštus, bado išsekintus kaimus. Angelina kovoja už geresnį pasaulį dalyvaudama svarbiausiose konferencijose, kalbėdama apie XXI amžiaus problemas, aukodama lėšas bei kurdama filmus. Štai praėjusiais metais Angelina prodiusavo animacinį filmą „The Breadwinner“. Pagal Deborah Ellis knygą sukurtas filmas pasakoja apie vienuolikametę afganę Parvaną. Po to, kai Talibanas suima jos tėvą, mergaitė nusikerpa plaukus ir apsimeta berniuku, kad galėtų padėti išmaitinti savo šeimą.

Ligos. Kai Angelinos mama mirė nuo vėžio, aktorei buvo atliktas genetinis tyrimas, po kurio paaiškėjo, kad yra 87 proc. tikimybė, jog A.Jolie susirgs krūties vėžiu. Dėl to aktorė ryžosi drąsiai prevencinei operacijai – jai buvo pašalintos abi krūtys. Aktorė taip pat yra sirgusi depresija, buvo linkusi žaloti save. Angelina taip pat buvo priklausoma nuo narkotikų – internete galima rasti vaizdo įrašų, kuriuose A.Jolie yra stipriai apsvaigusi.

Artumas. Nors Angeliną neretai galima išvysti apsikabinus svetimus vaikus, aktorė pripažįsta, kad nemėgsta, kai ją kas nors liečia. Jai stresą sukeldavo net mamos apkabinimas. „Vien kalbėdama apie tai sulaikau kvapą“, – vieno interviu metu prisipažino A.Jolie.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai