Angelina Jolie ir vėl pasiryžusi kovoti už save bei ateities kartų laimę

Angelina Jolie / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-11-28 16:46
Atrodo, aktorė Angelina JOLIE (42) pagaliau atsigavo po skyrybų ir vėl yra pasiryžusi kovoti už save, moteris, laukinius gyvūnus bei ateities kartų laimę.

Pastarieji metai jai buvo nelengvi: subyrėjus santuokai su Bradu Pittu (53), – tiesa, taškas skyrybų procese kol kas nepadėtas, – teko iš naujo susidėlioti savo gyvenimą. Todėl kurį laiką didžiausias prioritetas buvo šeši vaikai, jų nepalikdavo auklėms net vykdama į tolimesnes keliones. Bent jau pati taip tvirtino žurnale „People“, aiškindama, kodėl visus kitus projektus atidėjo į šalį. Maža to, paparacų darytose nuotraukose ji toli gražu nepriminė tos švytinčios žvaigždės, kokią visi buvo įpratę matyti.

Laimei, Angie niekada nebuvo iš tų gležnų būtybių, kurią sunkumai sugniuždytų. Kad po pertraukos jos balsas pasidarė dar tvirtesnis, nesunku įsitikinti skaitant 150-ąsias metines švenčiančiame amerikiečių žurnale „Harper’s Bazaar“ išspausdintą aktorės esė apie gyvenimą, moterų teises ir žmonijos atsakomybę už gamtos išsaugojimą. „Natūralios aplinkos nykimas pavojingas tiek gyvūnams, tiek žmonėms, – teigia ji. – Prie aplinkos išsaugojimo galime prisidėti kiekvienas – nereikia versti kalnų, kartais užtenka kasdien padaryti po vieną mažą darbelį.“ Tekste Jolie nepamiršo paminėti ir savo gyvenimo kredo, kurį tikina perėmusi iš mamos, šviesaus atminimo aktorės Marcheline Bertrand, turėjusios ir irokėzų genties indėnų kraujo. „Ji sakydavo, jog irokėzai tiki, kad priimdamas sprendimą žmogus privalo pagalvoti apie jo pasekmes septynioms kartoms. Žinoma, mūsų gyvenimo tempas toks, kad tai padaryti nėra lengva, tačiau man ši išmintis labai priimtina, – tiesiog nuostabus ir siektinas gyvenimo tikslas.“

Harper's Bazaar nuotr.
Harper's Bazaar nuotr.

Esė Jolie prisimena savo apsilankymus pabėgėlių stovyklose Afganistane – tai, ką ten pamatė, sukrėtė iki širdies gelmių. „Nuostabiausia ir stipriausia moteris, kurią man teko sutikti, buvo jauna afganų pabėgėlė – susipažinome apleistoje stovykloje prie Pakistano sienos, – rašo aktorė. – Ji laukėsi ir buvo visiškai viena – vyras išvyko ieškoti darbo, kad galėtų pasirūpinti ja ir būsimu kūdikiu. Aplinkui burzgė buldozeriai, griaunantys iš purvo ir šakų suręstas pašiūres, ji neturėjo stogo virš galvos, arti nebuvo ligoninės, tačiau laukė savo vyro suvokdama, kad jei pasitrauks, jie niekada neberas vienas kito. Ji pasiūlė arbatos, klausinėjo apie mano šeimą, mano šalį... Kai pasisiūliau jai padėti, pasakė, kad negalėtų prašyti nieko daugiau, tik pokalbio... Ji neturėjo nieko, tačiau buvo vaišinga ir laikėsi oriai, o jos akys spindėjo tyrumu. Kartais, kai būna sunku, prisimenu tos jaunos moters šypseną, laikyseną – ji tarsi stengėsi visas dar likusias jėgas perduoti vaikeliui...“

Išskirtinei jubiliejinio žurnalo fotosesijai, kuri buvo surengta viename iš Namibijos rezervatų, aktorė pozavo su gepardais. Šie gyvūnai pasirinkti neatsitiktinai – nuo 2015-ųjų Angelina finansiškai remia centrą, kuriame auginami išgelbėti šių gracingų plėšrūnų jaunikliai. Maža to, Namibija aktorės širdyje užima ypatingą vietą – prieš 11 metų čia išvydo pasaulį pirmagimė Shiloh.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Kad vis dar yra stipri ne tik žodžiais, bet ir darbais, Jolie įrodo naujuoju savo projektu – tapo animacinio filmo „The Breadwinner“ prodiusere. Nepaisant lyg ir vaikiškos pateikimo formos, juosta kalba apie skaudžius ir aktualius dalykus – pasakoja apie vienuolikmetę afganų mergaitę, kuri rengdavosi kaip berniukas, kad Talibano kontroliuojamame šalies regione, kur moterims neleidžiama nei mokytis, nei dirbti, uždirbtų pinigų šeimai išlaikyti.

Ką gi, belieka laukti tęsinio – kad Angie netrūksta idėjų ir ryžto joms įgyvendinti jau seniai niekas neabejoja. Ir visai nesvarbu, už geresnį pasaulį ji kovoja remdamasi į mylimo vyro petį ar būdama vieniša mama.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Naujausi straipsniai