Angelina Jolie daugiau biologinių vaikų susilaukti nebegali – jai pašalintos kiaušidės

Angelina Jolie / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-03-24 08:49
Holivudo žvaigždės Angelina Jolie (39 m.) ir Bradas Pittas daugiau biologinių vaikų tikrai nebeturės – aktorė patvirtino, kad jai atlikta kiaušidžių pašalinimo operacija ir jau prasidėjo ankstyvoji menopauzė.

Prevencinę kiaušidžių šalinimo operaciją Angelina Jolie nutarė pasidaryti norėdama kaip įmanoma labiau sumažinti tikimybę susirgti vėžiu. Medikai šią operaciją rekomenduoja pasidaryti iki 40 metų amžiaus arba kai moteris nebeplanuoja turėti vaikų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Apie jai atliktą kiaušidžių pašalinimo operaciją ir prasidėjusią menopauzę Angelina Jolie papasakoja atvirame laiške, kurį publikavo „NY Times“.

Neįmanoma pašalinti visos rizikos, ir faktas, kad aš turiu polinkį į vėžį, niekur nedingo

„Vienoje kiaušidėje buvo mažas nepiktybinis navikas, bet kituose audiniuose nebuvo jokių vėžio ženklų, – apie neseniai jai atliktus tyrimus, kurie paskatino nedelsti, pasakojo aktorė. – Nusprendžiau pasilikti gimdą, nes mano šeimos istorijoje vėžio toje vietoje niekada nebuvo. Neįmanoma pašalinti visos rizikos, ir faktas, kad aš turiu polinkį į vėžį, niekur nedingo. Ieškosiu natūralių būdų pastiprinti savo imuninę sistemą. Jaučiuosi moteriška, ir esu tikra dėl savo sprendimų, kuriuos priimu dėl savęs ir savo šeimos. Žinau, kad mano vaikams niekada neteks pasakyti: „Mama mirė nuo kiaušidžių vėžio“. Nepaisant vartojamų hormonų, man jau prasidėjo menopauzė. Daugiau nebegalėsiu turėti vaikų, ir manęs laukia tam tikri fiziniai pokyčiai. Tačiau su palengvėjimu jų laukiu – ne dėl to, kad esu stipri, bet dėl to, kad tai dalis gyvenimo. Nėra dėl ko bijoti. Labai užjaučiu moteris, kurioms ankstyvoji menopauzė prasidėjo dar joms nespėjus susilaukti vaikų – jų situacija kur kas sunkesnė nei mano.“

Įprastai menopauzė moterims prasideda apie 45–55 metus.

Žmonės.lt primena, kad prieš dvejus metus Angelina Jolie ryžosi drąsiai prevencinei operacijai – jai buvo pašalintos abi krūtys. Aktorei krūtų vėžys nebuvo diagnozuotas, tačiau atlikus genetinius tyrimus paaiškėjo, kad tikimybė, jog tokia liga ją anksčiau ar vėliau užklups, buvo net 87 proc. Tikimybė, kad aktorė susirgs kiaušidžių vėžiu, taip pat buvo gana didelė – net 50 proc.

Angelinos Jolie motina Marcheline Bertrand 2007-aisiais mirė nuo kiaušidžių vėžio, o aktorės teta Debra Martin – mamos sesuo – 2013-aisiais mirė nuo krūties vėžio.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai