Angelina Jolie aplankė pabėgėlių stovyklas Bangladeše: „Mums turėtų būti gėda dėl to, kaip su jumis elgėmės“

Angelinos Jolie vizitas Bangladešo pabėgėlių stovyklose
Šaltinis: Žmonės
AA

Holivudo aktorė, Jungtinių Tautų agentūros specialioji pasiuntinė Angelina Jolie antradienį apsilankė pabėgėlių stovyklose Bangladeše, skelbia „Reuters“.

Stovyklos Bangladeše įsikūrė po to, kai 2017-aisiais į šalį pabėgo šimtai tūkstančių Mianmaro musulmunų. Stovyklose dabar gyvena daugiau kaip 730 tūkst. gyventojų. Masinis bėgimas iš Mianmaro Rachinų valstijos prasidėjo po to, kai rohinjų kovotojai atakavo policijos ir armijos postus.

Angelinos Jolie vizitas Bangladešo pabėgėlių stovyklose / Vida press nuotr.

 Po šio išpuolio valstybės kariuomenė pradėjo prieš rohinjus surengtą operaciją. Rohinjams neliko nieko kito, kaip tik bėgti iš šalies. Pabėgėliai pasakojo siaubingas istorijas – kariai degino jų kaimus, prieš juos smurtavo, kankino, prievartavo moteris.

Angelinos Jolie vizitas Bangladešo pabėgėlių stovyklose / Vida press nuotr.

Jungtinių Tautų specialioji pasiuntė A. Jolie pareiškė, kad pasauliui turėtų būti gėda dėl siaubingo šių žmonių likimo. „Jūs turite teisę į savo pilietybę. Mums turėtų būti gėda dėl to, kaip su jumis elgėmės“, – sakė aktorė.

Į Bangladešą A. Jolie atvyko ne tik įvertinti, kokios humanitarinės pabėgėlių sąlygos – jos laukia susitikimai su auksčiausiais šalies vadovais – ministre pirmininke Sheikh Hasina ir užsienio reikalų ministru A. K. Abdulu Momenu. Vizitas stovyklose truks tris dienas. 

Skaitykite daugiau