Andrius Tapinas ragina remti Lietuvos medikus: „Visi esame vienoje valtyje“

Andrius Tapinas/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-03-18 22:18
Trečiadienio rytą startavo „Laisvės TV“ inicijuojama paramos medikams kampanija „Laikykitės, medikai!” – žmonės kviečiami aukoti pinigus, už kuriuos bus nupirktos trūkstamos apsaugos priemonės Lietuvos gydymo įstaigoms.

Socialinio tinklo Facebook paskyroje Andrius Tapinas skelbė, kad šiuo metu jau yra surinkta 76 tūkst. eurų. Pasak jo, skaičiuojama, kad teks aprūpinti 11 Lietuvos ligoninių iš Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Mažeikių, Jonavos, Kėdainių, Ukmergės, Gargždų, Kaišiadorių, Joniškio ir Klaipėdos.

„Kitos ligoninės ir NVO dar skaičiuojasi, idealiu atveju norėtume prie to prijungti ir poliklinikas bei vaistines", – rašė A. Tapinas. Jo teigimu, šiuo metu ligoninių poreikis yra 80 tūkst. komplektų, į kuriuos įeina antbačiai, kombinezonai, respiratoriai, pirštinės, veido skydeliai bei veido kaukės. A. Tapinas sakė, kad šiuo metu ligoninės yra ant ribos – kai kuriose įvardytų priemonių beveik nėra.

TAIP PAT SKAITYKITE: Penkios šalies ligoninės – alinančiame COVID-19 fronte: kaip joms padėti?

Andrius Tapinas / Organizatorių nuotr.
Andrius Tapinas / Organizatorių nuotr.

„Trūkstamų apsaugos priemonių skaičius vis dar renkame, tačiau jau dabar matome, kad jie bus kosminiai. Pavyzdžiui, vienai mažesnio miesto ligoninei, bloguoju scenarijumi, gali prireikti iki 10 tūkst. vienetų apsaugos priemonių komplektų mėnesiui. Tokių ligoninių Lietuvoje yra kelios dešimtys, jau nekalbant apie poliklinikų, greitosios pagalbos darbuotojus, vaistininkus ir kitus, kasdien susiduriančius su virusu akis į akį. Šioje vietoje medikams labai reikalinga mūsų visų parama“, – teigė žurnalistas.

„Laisvės TV" įkūrėjas atskleidė, kad ne visi Lietuvos didmenininkai yra linkę parduoti reikiamas priemones. „Greičiausiai dėl to, kad nori savo turimą produkciją eksportuoti į Italiją, Ispaniją ir kitas šalis už gerokai didesnę kainą".

Andrius Tapinas paragino Lietuvos verslininkus ir šalies gyventojus ir toliau prisidėti savo aukomis ir taip palaikyti šiuo metu sunkiai dirbančius medikus.

„Dar kartą primenu – mes visi vienoje valtyje. Po vieną neišplauksim. Padėkite medikams padėti mums", – sakė jis.

Be finansinės paramos, žmonės bei įmonės pakviesti su gydymo įstaigomis dalintis turimais ir šiuo metu nereikalingais FFP2 bei FFP3 respiratoriais. Jų kol kas įsigyti neįmanoma nei Lietuvoje, nei kaimyninėse šalyse. „Laisvės TV“ žada užtikrinti saugų priemonių perdavimą medikams.

Daugiau apie kampaniją „Laikykitės, medikai!”: https://apiekorona.lt/laikykitesmedikai/

Naujausi straipsniai