Andrius Pojavis po 11 metų emigracijos grįžo į Lietuvą: kartu pasiėmė ir italę žmoną bei dvi dukras

Andrius Pojavis su žmona Isabella / Laidos stop-kadras ir asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2021-09-14 17:15
Prieš aštuonerius metus Andriaus Pojavio vardas Lietuvoje skambėjo taip dažnai, kaip šiuo metu skamba grupės „The Roop“ pavadinimas. 2013 m. gegužę šis atlikėjas su daina „Something“ atstovavo Lietuvai Malmėje vykusiame „Eurovizijos“ dainų konkurse ir patekęs į finalą užėmė 22 vietą. Pasirodęs vienoje didžiausių pasaulio scenų, netrukus Andrius susikrovė daiktus ir išvyko atgal pas savo šeimą į Milaną, kuriame tuo metu gyveno.

„Nebuvau savo vietoje. Sakė – keistuolis, vienas lauke karys.... Visokių epitetų girdėjau. Italija, dukros, „Eurovizija“, naujas albumas, man atrodo, kad buvo emocinis perdegimas“, – atvirai pasakoja Andrius.

„Euroviziją“ didžiausiu gyvenimo nuotykiu vadinantis dainininkas net vienuolika metų praleido emigracijoje. Gyveno Anglijoje, Airijoje, po to Italijoje, galiausiai Ispanijoje. Per tą laiką su itale žmona Isabella sukūrė šeimą ir susilaukė dviejų dukrų. O prieš pat pasaulį užklupusią pandemiją netikėtai nusprendė, kad užteks klajoti ir metas grįžti į Lietuvą.

Andrius Pojavis / Laidos stop-kadras
Andrius Pojavis / Laidos stop-kadras

„Pirmas buvo išvažiavimas į Angliją. Dar buvau studentas ir norėjau groti, nusipirkti geresnę gitarą. Iškeliavau dėl pinigų. Susiradau darbą, pradžioje gyvenom Londone, paskui išvažiavom į Vinčesterį. Vėliau buvo Airija. Pedagoginiame universitete baigiau istorijos mokslus, o mano sesė kaip tik buvo Airijoje ir pasiūlė atvažiuoti. Ta jau sekė Ispanija, kai nuėjau „Camino de Santiago“ kelią ir susipažinau su Isabellita“, – apie santykių pradžią pasakoja A.Pojavis.

Italijos mados sostinę Milaną, kuriame gyveno prieš ir po „Eurovizijos“, Andrius pasirinko dėl žmonos, kuri tuo metu šiame mieste dirbo ir mokėsi. Sako, kad būtent Milane judviejų santykiai išsirutuliojo iki santuokos, todėl šiam miestui jis amžinai liks dėkingas.

Andrius Pojavis su dukromis / LNK nuotr.
Andrius Pojavis su dukromis / LNK nuotr.

„Nuvažiavau į Italiją, ji į Lietuvą ir paskui sakom: kaip darom? Sako, aš tai Milane turiu darbą, atvažiuok pas mane. Taip ir atsidūriau Milane ir praleidau ten ketverius metus. Pradėjau mokytis italų kalbos, o italai manęs klause: Andriau, kas tu esi, ką tu nori veikti? Sakau: dainuoti noriu. Tada jų skatinamas susiradau studiją, mokiausi italų kalbos, įrašiau per pusę metų albumą ir grįžau į Lietuvą atostogų“, – apie kelią į „Euroviziją“ pasakoja Andrius.

Būtent atostogos Lietuvoje Andriui tuo metu tapo priežastimi dalyvauti visoje Europoje populiariame dainų konkurse, tačiau jis atvirai prisipažįsta, kad tikslo laimėti nacionalinės atrankos neturėjo. Nors išbandė gyvenimą įvairiose šalyse ir visur, kur buvo, susirado nemažai draugų, Andrius sako, kad jo niekada neapleido troškimas grįžti į Lietuvą. Be to, jis nebuvo pamiršęs ir svajonės dainuoti mūsų šalies scenose.

Andrius Pojavis su žmona Izabela / Asmeninio archyvo nuotr.
Andrius Pojavis su žmona Izabela / Asmeninio archyvo nuotr.

Grįžę į Lietuvą, jis ir dukros Vilniuje prisitaikė labai greit – jau priprato prie vietinės tvarkos bei žmonių. O štai žmonai Isabellai įsilieti į naują aplinką šiek tiek sunkiau. Moteris taip pat nusprendė atsiriboti nuo Andriaus viešo gyvenimo ir nenori bendrauti su žiniasklaida. Andrius prisipažįsta, kad norėtų dar kartą pabandyti įsitvirtinti didžiojoje Lietuvos muzikos scenoje, tačiau sako supratęs, kad tai nėra taip lengva, kaip daug kam gali atrodyti. Nors mūsų šalis nedidelė, kad pelnytum melomanų dėmesį, reikia gerokai pasistengti. Lygindamas dabartinį gyvenimą Lietuvoje, ir tai, ką matė Ispanijoje, Italijoje ar Didžiojoje Britanijoje, atlikėjas sako, kad su mūsų šalimi viskas labai gerai, gal tik kai kuriems žmonėms trūksta tolerancijos. 

Visa Andriaus Pojavio emigracijos ir grįžimo į tėvynę istorija antradienį, 19.30 val. laidoje „(Ne)emigrantai“ per LRT TELEVIZIJĄ.

 

Naujausi straipsniai