Andrius Mamontovas Trakų pilyje pasirodė su orkestru

Andriaus Mamontovo koncertas Trakų pilyje/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-08-30 22:43
Rugpjūčio 30-ąją Trakų pilyje Andrius Mamontovas surengė įsimintiną koncertą.

Vienoje iš gražiausių ir magiškiausių Lietuvos vietų suskambo Andriaus Mamontovo albumo „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ dainos. Jas muzikantas atliko kartu su orkestru.

Prieš 20 metų sukurtą populiarųjį albumą „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ A. Mamontovas drauge su Lietuvos kameriniu orkestru ir dirigentu Modestu Pitrėnu dar šiais metais įrašė pagrindinėje „Abbey Road“ studijoje „Studio 1”. Čia buvo įrašyti didžiausi ir ambicingiausi pastarojo dešimtmečio muzikiniai projektai su orkestru. „Studio 1” gimė tokių filmų kaip „Star Wars“, „Black Panther“ ar „Avengers“ garso takeliai. Šiemet išleista legendinės JAV grupės „Beach Boys“ ir Karališkojo filharmonijos orkestro plokštelė taip pat gimė būtent čia.

Andriaus Mamontovo koncertas Trakų pilyje/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Andriaus Mamontovo koncertas Trakų pilyje/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Lietuvos grupės „Foje“ lyderio solinis albumas „Šiaurės naktis. Pusė penkių“, išleistas prieš du dešimtmečius, tapo geriausiu tų metų įrašu. Tai buvo prestižiniuose „Radiocentras“ apdovanojimuose antroji muzikanto solinė plokštelė, aplenkusi „Biplan“ albumą „Braškės“, „SEL“ darbą „Guma“, „Naktinių Personų“ „Atvirai“ bei „Pelenų“ „Degančias akis“ , o pats Andrius tuomet buvo pripažintas geriausiu metų atlikėju.

„Šį albumą įrašinėjau, kai pradėjau vaidinti „Hamletą“, dėl to jame daug „nekrošiškų“, niūrių nuotaikų. Į jį įdėjau labai daug darbo ir meilės. Dėl to albumas – ypatingas. Kiekvienas mano naujas muzikinis darbas – tarsi varžosi su šiuo albumu ir dažniausiai pralaimi. Turbūt kažką tokio gyvenime sukuri vieną kartą. „Šiaurės naktis. Pusė penkių.“ – didžiausias mano muzikinis darbas“, – prieš metus portalui Žmonės.lt kalbėjo A. Mamontovas.

Naujausi straipsniai