Andrius Mamontovas pakvietė į eksperimentinį elektroninės muzikos vakarą

Andriaus Mamontovo koncertas/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-12-05 21:45
Ketvirtadienio vakarą Andrius Mamontovas Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) dar kartą surengė netradicinį ir išskirtinį „Elektromechaninį koncertą“. Savo gerbėjus jis pakvietė į eksperimentinį elektroninės muzikos vakarą, kuriame pasirodė vienas, su specialiai šiam projektui sukonstruotu „robotu“.

Jau daugelį metų elektroninė muzika yra labiausiai Andrių Mamontovą dominanti muzikos sritis. Pasirodymų metu atrodo, kad ją atlikti nėra sudėtinga, tačiau toks klausytojus pasiekiantis įspūdis reikalauja labai daug pastangų ir pasiruošimo. Atlikėjas nuolat bandė į savo muziką įtraukti elektroninės muzikos elementų, tačiau, anot muzikanto, jie tinka ne visoms jo dainoms.

Andrius Mamontovas ilgai svajojo surengti elektroninės muzikos pasirodymą ir galiausiai įgyvendino šią idėją vasarą vykusiame festivalyje „Midsummer Vilnius“. Specialiai šiam, visai kitokio formato koncertui, jis pats pasigamino specialų mechaninį įrenginį-robotą, kuris elektromagneto pagalba groja perkusiniais instrumentais. Prie jo atlikėjas kantriai dirbo kiekvieną dieną net du mėnesius, bandydamas sujungti įvairiausius keistus instrumentus ir sukurti naują, dar negirdėtą skambesį savo dainoms.

Andriaus Mamontovo koncertas/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Andriaus Mamontovo koncertas/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

„Elektro-mechaninis koncertas buvo svarbiausias mano praeitos vasaros pasirodymas. Labai simboliška – pabaigti metus būtent su šia programa. Vaikystėje dažnai kažką konstruodavau žaisdamas, todėl į muzikos kūrimą kartais žiūriu lyg inžinierius. Man patinka naujovės ir elektroniniai instrumentai. Man patinka jungti skirtingus elementus, kad atsirastų kažkas naujo. Elektroninė muzika yra mano didžiausia meilė ir aš nuosekliai žingsnis po žingsnio žengiu link jos savo kūryboje“, – apie pasirodymą kalbėjo Andrius Mamontovas.

Praėjusiais metais „Midsummer Vilnius“ A. Mamontovas pirmą kartą pasirodė su kameriniu orkestru, o šiemet pats vienas scenoje tapo žmogumi-orkestru. Šis pasirodymas ir pasiruošimas jam iš tiesų įvėlė atlikėją į netikėtą ir labai įdomų eksperimentą, kuris išmokė daug naujų dalykų, nustebino ne tik patį muzikantą, bet ir visus į jo koncertą festivalyje susirinkusius klausytojus.

Andriaus Mamontovo koncertas/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Andriaus Mamontovo koncertas/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Šiuolaikinio meno centre atlikėjas koncertavo pirmą kartą, tačiau ji yra puikiai pažįstama elektroninės muzikos gurmanams – čia savo koncertus yra surengę daugybė Lietuvos ir užsienio elektroninės muzikos įžymybių.

Susirinkę klausytojai scenoje išvydo vizualinius elementus, elektroninius instrumentus bei „robotą“. Skambėjo ir gerai žinomos, ir primirštos, ir retai girdimos A. Mamontovo repertuaro dainos, kurias elektroniniai sąskambiai nuspalvino visiškai kitaip, nei jas yra įpratę girdėti atlikėjo gerbėjai. Šiuolaikinio meno centre skambėjo tokie kūriniai kaip „Ar tai būtum tu?“, „Kitoks pasaulis“, „Rudenio vėjas“, „Dar ilgai“, „Vieną kartą Paryžiuj“ ir kiti.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai