Andrius Mamontovas Neringai skiria ypatingą koncertą

Andrius Mamontovas / Dainiaus Ščiukos nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Rugpjūčio 28-ąją Andrius Mamontovas surengs ypatingą koncertą, kurio metu skambės geriausios atlikėjo dainos ir speciali instrumentinė muzika sukurta iš Neringoje įrašytų garsų. Koncertas įvyks Nidoje, unikalaus ir trapaus gamtovaizdžio Tylos slėnyje, ir yra dedikuotas Lietuvos kultūros sostinės metus švenčiančiai Neringai.

Koncerto išskirtinumas – ne tik sukurta speciali muzika Neringai, pasitelkiant Kuršių nerijoje įrašytus gamtos garsus, bet ir tai, jog sklindančią muziką žiūrovai girdės ne įprastu būdu naudojant įgarsinimo įrangą, o moderniausių bevielių ausinių pagalba, taip saugant supančią gamtą nuo garso taršos bei sukuriant išskirtinę patirtį klausytojui.

„Koncertai Nidoje visada ypatingi, todėl jaučiu malonų jaudulį. Labai laukiu koncerto dienos“, – prisipažįsta A.Mamontovas.

Koncerto scenografija tęs audiovizualinės instaliacijos „Anglies miškas“ temą, primins apie gamtos grynumą ir trapumą, žmogaus ir gamtos santykį, jo svarbą Kuršių nerijos išsaugojimui bei žmogaus veiklos pavojus supančiai aplinkai. Scenografiją papildys Audriaus Jankausko specialiai šiam projektui kuriamas šviesos dizainas, leidžiantis klausytojui ne tik muziką, bet ir supančią aplinką patirti kitaip, išryškinant gamtos galybę, grožį ir trapumą.

Renginys organizuojamas tęsiant audiovizualinį projektą „Grynumas“. Tai – muzikos, perspektyvinės instaliacijos bei šviesų dailės sintezė, kalbanti apie žmogus santykį su Neringos gamta. Šis santykis projekte atskleidžiamas per išskirtinio bei Kuršių nerijos gamtos peizažo patirtį ir nuolatinį balansavimą tarp natūralumo ir žmogaus daromo poveikio. Projektas įgyvendinamas trijų menininkų – kompozitoriaus ir muzikanto Andriaus Mamontovo, vizualinių instaliacijų kūrėjos Jolitos Vaitkutės ir šviesų dailininko Audriaus Jankausko.

Daugiau informacijos – svetainėje www.kulturossala.lt.

 

Andrius Mamontovas ir Jolita Vaitkutė pristatė instaliaciją „Angllies miškas“ (9 nuotr.)
+3
Skaitykite daugiau