Andrius Mamontovas: „Jeigu norite gražiai ir turtingai gyventi, turite skaityti knygas“

Andrius Mamontovas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2015-02-22 15:44
Vienu iš labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ steigėju tapęs Andrius Mamontovas sekmadienį Vilniaus knygų mugėje dalinosi mintimis apie literatūros vaikų gyvenime svarbą.

Drauge su Ramūnu Karbauskiu naujo projekto ėmęsis muzikantas stengsis aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius geriausiomis lietuvių autorių knygomis vaikams.

„Švietimas ir kultūra yra sėkmingas kelias į gyvenimą. Savo vaikams sakau, kad jeigu norite gražiai ir turtingai gyventi, turite skaityti knygas. Tai labai svarbu“, – sakė A.Mamontovas.

Mano vaikystėje nebuvo nei dienos be knygos, tai buvo didžiausias malonumas

Pasak jo, labai svarbu kiekvienam jaunosios kartos atstovui „spėti įduoti į rankas knygą greičiau, nei jis prisės prie kompiuterio“. „Šiais laikais knygos priverstos konkuruoti su internetu. Mes, vyresni, gyvenome tuomet, kai tų kompiuterių nebuvo. Mano vaikystėje nebuvo nei dienos be knygos, tai buvo didžiausias malonumas. Skaitymas padeda augti ir tobulėti visomis prasmėmis, padeda įgyti emocinį krūvį, kuris vėliau gyvenime labai praverčia“, – mintimis su auditorija dalinosi muzikantas.

Pasiklausyti jo sekmadienio popietę atvyko daug vaikų, jaunimo, mokytojų. Savo kalba A.Mamontovas stengėsi ir sudominti, ir paauklėti, iš naujo atrasti skaitymo malonumą.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Pasak jo, kalbėdami apie literatūrą vaikams, daugelis įsivaizduoja paauglius, o maži vaikai yra pamirštami. „Labai svarbu ugdyti domėjimąsi knygomis kuo jaunesniame amžiuje. Juk būdamas 4–5 metų vaikas pradeda suvokti tam tikras sąvokas, ima formuotis jo pasaulėžiūra.

Kadaise su kitais Lietuvos atlikėjais jis buvo įkūręs fondą „Muzikantai vaikams“, organizacija buvo aktyvi daugiau nei penkerius metus. Po pertraukos vėl nusprendęs prisidėti prie gražios iniciatyvos, A.Mamontovas sakė: „Mūsų tikslas, kad mažas pilietis rastų santykį su knyga.“

Daugiau naujienų iš Vilniaus knygų mugės skaitykite ČIA.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Deivydas Praspaliauskas ir jautiena / Teodoro Biliūno nuotr. ir stop kadras

Reklama

Šašlykai

Reklama