Andrius Mamontovas: „Išgėręs esu įskaudinęs ne vieną žmogų“

Andriaus Mamontovo koncertas / Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-01-19 08:50
„Yra labai daug priežasčių, kodėl menininkai vartoja svaigalus. Kūrybos žmonės yra jautresni, dažnam tai yra būdas pabėgti nuo dalykų, į kuriuos jis reaguoja jautriai ir negali atsiriboti“, – apie tai, kodėl alkoholio griebiasi menininkai, laidoje „0 laipsnių“ pasakos žinomas muzikantas Andrius Mamontovas (49 m.).

„Kartais kažką sukuri, įvykdai planą, surengi renginį, parašai dainą ir po to ateina toks tuštumos laikotarpis, būtent tas metas yra pavojingiausias“, – sakė Andrius Mamontovas.

Pasak Andriaus Mamontovo, jo gyvenime taip pat buvo laikotarpis, kai alkoholis ir cigarečių dūmai jam buvo nesvetimi, tačiau šis laikas ilgai nesitęsė.

„Mokykloje nebuvau tas, kuris vaikšto į vakarėlius, alkoholio ar cigarečių paragavau grįžęs po kariuomenės. Kelis metus gyvenau labai bohemiškai, bet po to vieną dieną pagalvojau, kad užteks. Aš to paragavau, žinau, kaip atrodo gyvenimas su tais dalykais, bet visas geriausias dainas esu parašęs blaivaus proto“, – atvirai sako garsus muzikantas.

Žinomas vyras prisipažįsta – jis yra abejingas svaigalams ir visa tai dėl požiūrio į juos. Anot Andriaus Mamontovo, į alkoholį jis žiūri kaip į vaistus, todėl ir vartoja jį tik medicininiais tikslais ir labai retai: „Buvo keli kartai, kai siaubingai skaudėjo gerklę prieš koncertą, tuomet esu išgėręs labai mažą alkoholio kiekį tam, kad atpalaiduočiau balso stygas. Bet nesergu kiekvieną dieną, todėl ir vaistų man nereikia kiekvieną dieną“.

„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr.
„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr.

Žmonės, apsvaigę nuo alkoholio, pasaulį mato iškreiptą – tuo įsitikinęs Andrius Mamontovas. Pasak muzikanto, matyti ir adekvačiai reaguoti į tokią aplinką, kokia ji yra iš tikrųjų, ne visada yra lengva, tačiau jam toks gyvenimo būdas yra priimtinesnis.

„Išgėręs esu įskaudinęs ne vieną žmogų ir kvailysčių pridirbęs, dėl kurių paskui buvo gėda. Kai nebeliko alkoholio, baigėsi ir nemalonios situacijos“, – pasakoja Andrius Mamontovas.

Dainininkas ir aktyvus visuomenės veikėjas kategoriškas – jis nesupranta, kaip tokio stiprumo narkotikas gali būti legalus: „Alkoholis daugiausia sukelia smurto, savižudybių, patyčių ir visų kitų dalykų su kuriais mes bandome kovoti. Šis pasaulis kartais atrodo keista vieta, nes mes turime legalų nuodą, kuris neša siaubingas pasekmes žmonių gyvenimams, ir jį gali įsigyti kiekvienas, net ir vaikai“.

„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr.
„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Gerda Veličkienė / Projekto partnerio nuotr.

Reklama