Andrius Mamontovas ir Viktorija Mamontovaitė: Aš esu Tu

Andrius Mamontovas ir Viktorija Mamontovaitė / Žurnalas „Žmonės“
Šaltinis: Žmonės
AA

Tai kone pirmas atvejis, kai dainininkas Andrius Mamontovas (53) sutiko fotografuotis su dukra – renginių organizatore Viktorija Mamontovaite (26). Ir ji savo noru stojo šalia tėčio žurnalo viršelyje. Interviu ir šeimyninės fotosesijos vieno populiariausių Lietuvos dainininkų prašo jau gerus dvidešimt metų. Tik jam niekada nebuvo poreikio demonstruotis. Ir šįkart jo ir dukters tikslas nėra tiesiog papuošti viršelį – norisi kalbėti apie prasmingus dalykus.

Pokalbis su jais sukasi apie tai, kaip svarbu išmokti tėvams paleisti ir savo praeitį, ir vaikus. Juk neretai tėvai į atžalas sudeda savo neišpildytas svajones ir siekius. Arba lenkia pagal savo įsivaizduojamą paveikslą. Kažkada patį Andrių tėvas labai kreipė į mediciną. „Jam atrodė, kad būti muzikantu yra labai nerimta. Sakydavo: „Na, baigsis tavo populiarumas po penkerių metų. Ir ką tada darysi? Šiukšlių mašiną vairuosi ar gatves šluosi?“ Gaila, kad tėvai kartais mato tik ribines perspektyvas.“

Dėl to Andrius žino, kad vaikų nereikia spausti, nereikia menkinti nė vienos profesijos ar aiškinti, kad tas darbas jam netinkamas – žmogui duota kur kas daugiau kelių. Kiekvienas turi atrasti savąjį. Vaikas nėra kažkieno nuosavybė, kad galima būtų jam ką nors primesti, liepti.

Viktorija netrukus bus mūsų įmonės direktorė. Net minties neturėjau, kad būti įmonės direktoriumi – ne moteriai skirtas darbas.

„Man atrodo, labiausiai reguliuoja tėvai, kurie patys buvo reguliuojami ir neišmoko būti laisvi. Arba kurie neišpildė savo svajonių, todėl perkelia jas ant vaikų pečių. Pamiršo, kad vaikams reikia leisti kurti savo svajones“, – protingai svarsto dainininkas.

Jiedu su žmona buvo sutarę, kad niekada neužduos labiausiai užknisančio klausimo, kuris taip dažnai skamba mokyklą baigiančiam jaunuoliui: kuo būsi? Žmogus turi pats apsispręsti. Šiandien į savo pirmagimę jie žvelgia jau kaip į brandų, savarankišką žmogų, su kuriuo gali bendrauti kaip su draugu ir bendro verslo partneriu.

„Viktorija netrukus bus mūsų įmonės direktorė. Net minties neturėjau, kad būti įmonės direktoriumi – ne moteriai skirtas darbas. Viskas priklauso nuo žmogaus gabumų, o ne nuo lyties. Ir jei dukra būtų pasirinkusi būti muzikantė ar astronomė, didžiuočiausi ja lygiai taip pat, kaip didžiuojuosi dabar“, – sako Andrius.

Interviu bei fotosesija – naujausiame žurnale „Žmonės“:

Skaitykite daugiau