Andrius Mamontovas ir Tomas Augulis pristatė idėją – „Lietuvos žvaigždžių kelią“ Vilniuje

Andrius Mamontovas / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-05-17 12:58
Šeštadienį saulėtame Vilniuje startavo aštuntoji Gatvės muzikos diena. Vienu iš renginių tapo „Lietuvos žvaigždžių kelio“ ir hito sostinei „Atsiduok Vilniui“ pristatymas Vilniaus Rotušėje. Andrius Mamontovas ir Tomas Augulis pristatė ne tik ryškiausius muzikantus bendram projektui suvienijusį kūrinį, bet ir idėją, kurios analogu būtų galima pavadinti Holivudo žvaigždžių alėją.

„Sveiki, bičiuliai, labai malonu jus visus matyti, šiandien pradedame jau aštuntąją gatvės muzikos dieną. Mes reaguojame į įvykius Ukrainoje, mus visus tai jaudina. Gatvės muzikos diena – viena iš žinučių, kurią mes siunčiame pasauliui reaguodami į įvykius“, – sakė Andrius Mamontovas.

Jis pridūrė, kad Gatvės muzikos diena – tai ne koks nors muzikinis festivalis ar koncertų maratonas, o tai, anot jo, labiau taikos, bendravimo šventė. „Tai yra daugiau bendravimo muzikos pagalba renginys. Žmonės išeina į gatvę, susipažįsta, bendrauja vieni su kitais“, – vardijo A.Mamontovas.

Dainininkas kartu su Tomu Auguliu pristatė kūrinį „Atsiduok Vilniui“ ir prisipažino, kad būtent po šio bendro muzikantų projekto jiems kilo dar viena idėja savo mylimam miestui.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

„Po šio klipo kilo dar viena mintis, ką mes dar galime padovanoti dar savo miestui. Supratome, kad Vilniuje nėra tokios vietos, kurioje būtų pagerbti žinomi, nusipelnę žmonės. Vilniuje juk irgi gali būti tokia vieta, kurioje būtų įspausti svarbių žvaigždžių vardai“, – idėją Vilniuje padaryti žvaigždžių alėją atskleidė A.Mamontovas.

Tikimasi, kad tokia lietuviška žvaigždžių alėja atsiras Vilniuje jau kitą pavasarį, o žvaigždės bus sukurtos pabaudojant senoviškus pagoniškus lietuviškus simbolius: „Mes pagalvojome, kad būtų gražu, kad tų svarbių žmonių vardai į šaligatvį būtų įspausti tokiu pavidalu. Tam bus skirtas šaligatvis, einantis per Vokiečių gatvę – vieną iš centrinių Vilniaus vietų.“

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

„Vokiečių gatvė bus atnaujinta, greičiausiai bus pakeistas grindinys, išspręstas konfliktas dėl dviračių tako. Mes tikimės, kad jau kitą pavasarį Vokiečių gatvėje mes galėsime išvysti bent kelias tas „plytas“, – jam antrino ir T.Augulis.

Kūrinys „Atsiduok Vilniui“ suvienijo muzikantus

Vasario pabaigoje Tomas Augulis, Andrius Mamontovas, Džordana Butkutė, Povilas Meškėla, Kostas Smoriginas, Neda Malūnavičiūtė, Arina, Česlovas Gabalis įrašė bendrą dainą, skirtą Vilniui. Šį šeštadienį Vilniaus Rotušėje taip pat įvyko naujausio jų bendro kūrinio „Atsiduok Vilniui“ vaizdo klipo pristatymas.

Lygiai prieš 25 metus buvo įrašyta kultinė Tomo Augulio daina „Kalėdų naktį tylią“, kurią įdainavo garsiausi šalies atlikėjai – Andrius Mamontovas, Saulius Urbonavičius-Samas, Džordana Butkutė, Egidijus Sipavičius, Jūratė Miliauskaitė, Vaidas Vinks, Laimonas Dinius. Praėjus 25 metams ryškiausių šalies muzikantų komanda vėl uždainavo kartu.

Idėja sukurti dainą apie Lietuvos sostinę „Atsiduok Vilniui“ gimė T.Auguliui. Sukūrus šio kūrinio  demo versiją, atlikėjui kilo mintis įrašyti jį su kitais Lietuvos muzikantais. Atlikėjų sąrašas buvo ilgas, bet režisierius Dalius Abaris patarė jam pasikviesti tik savo kartos muzikantus.

„Dalyvauti mano dainos įrašuose sutiko Andrius Mamontovas, Džordana Butkutė, Povilas Meškėla, Kostas Smoriginas, Neda Malūnavičiūtė, Arina, Česlovas Gabalis. Keletą žodžių dainoje ištarė ir Jonas Radzevičius, – pasakojo T. Augulis. – Įrašius dainą ir išgirdus rezultatą nusprendėme nufilmuoti vaizdo klipą. Įrašų metu visi atlikėjai nebuvo susitikę, todėl klipo filmavime po ilgos pertraukos vieni kitus išvydę bičiuliai suprato, kaip buvo išsiilgę. Net ir vaizdo klipe atsispindi tarp mūsų tvyrojusi ypatingai šilta atmosfera. Tokia pati, kokia tvyro virš Vilniaus – miesto, kuris mūsų kartos Lietuvos muzikantams yra labai svarbus. Sostinėje mes visi esame praleidę kažkokį reikšmingą savo gyvenimo etapą.“

Muzikinio vaizdo klipo jungiančia grandimi tapo vienas iš Vilniaus simbolių – balta angelo skulptūra, kurią sukūrė skulptorius Vaidotas Ramoška.

Daugiau informacijos apie Gatvės muzikos dieną vykstančius renginius rasite čia.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai