Andrius Mamontovas apie ypatingą kūrinį: mokyklos laikais sau to leisti negalėjau

Andrius Mamontovas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-03-28 14:46
Vienoje iš legendinės grupės „Foje“ dainų skamba žodžiai, jog meilės niekada nebus per daug. O kaipgi su gera muzika? Pasirodo, kad lygiai taip pat. Savo penkiasdešimtmečio koncertui besiruošiantis Andrius Mamontovas nusprendė gerbėjams ir Lietuvai pristatyti naują dainos „Kitoks pasaulis“ versiją. Ši daina sužavėjo ir užsieniečius.
Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Daugiau nei prieš 30 metų parašytas kūrinys bus įtrauktas į Airijos režisieriaus Shane Europa trumpo metro filmo „The Trap“ garso takelį.

Žmonės.lt A. Mamontovas atviravo: „Dar mokyklos laikais grodami gitaromis drauge su bičiuliais, mes negalėjome pateikti kūrinio „Kitoks pasaulis“ synthpop versijos. Elektroninės muzikos žanrui kurti reikalingi specialūs sintezatoriai kainavo didžiulius pinigus. Tačiau visuomet galvojau, kad toks dainos atlikimas skambėtų gerai.“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

„Praėjusiais metais Airijoje pristačiau savižudybių prevencijos iniciatyvą „Nebijok kalbėti”. Jos metu susirinkusiems sudainavau dvi dainas – „Kitoks pasaulis” ir „Saulės miestas”. Pasibaigus pasirodymui prie manęs priėjo jaunas režisierius ir prisipažino, jog pirmasis kūrinys jam taip įstrigo, kad jis norėtų dainą panaudoti savo naujame filme. Tuo metu kaip tik kūriau planą įrašyti ir naują dainos „Kitoks pasaulis“ versiją. Tai padaręs, nusiunčiau ją kūrėjui ir daina jam patiko. Domėjausi, ar viskas gerai ir režisieriui netrukdys lietuvių kalba, kurios žiūrovas be subtitrų nesupras, bet šis atsakė, kad ne. Jį viskas žavėjo taip, kaip yra.“

Tomas&Lukas nuotr.
Tomas&Lukas nuotr.

Daina „Kitoks pasaulis” – vienas pirmųjų Andriaus Mamontovo sukurtų kūrinių. Dar 1985-aisiais parašyta kompozicija – itin mėgstama tiek grupės „Foje”, tiek ir solinės muzikanto kūrybos gerbėjų. Ši daina bus atlikta ir A. Mamontovo penkiasdešimtmečio pasirodyme gruodžio 17 d. Vilniaus „Siemens” arenoje. Koncerte, į kurį jau išpirkti beveik visi bilietai, skambės įsimintiniausi soliniai atlikėjo kūriniai ir grupės „Foje” gyvavimo metu sukurtos dainos.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai