Andrius Butkus vėl tuščiai atvyko liudyti į teismą: Mariaus Gelažniko „klastočių bylos“ nagrinėjimas stringa

Andrius Butkus / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Pirmadienio popietę Vilniaus miesto apylinkės teisme dar kartą atversta Mariaus Gelažniko (45) ir jo vadovaujamos įmonės „Amanto“ baudžiamoji byla. Posėdžio metu savo parodymus pirmąkart turėjo duoti liudytojo statusą turintis šokėjas Andrius Butkus. Vis dėlto jis į teismą atvyko be reikalo: stringant bylos nagrinėjimui liudytojai ir vėl neapklausti.

M.Gelažnikui pateikti kaltinimai, kad nuo 2005 metų lapkričio iki 2011 metų vasario pabaigos galimai prekiaudamas vardinių drabužių ir aksesuarų falsifikatais garsioms užsienio įmonėms jis padarė beveik 28 tūkst. Lt žalą. 

Pasikeitus teismo sudėčiai vietoj teisėjo Antano Virbalo ši baudžiamoji byla buvo perduota nagrinėti teisėjai Danutei Mickevičienei.

Andrius Butkus į teismą atvyko jau antrąkart – kai pasirodė čia pirmąsyk, teismo posėdis buvo atidėtas, nes teisėja nebuvo spėjusi susipažinti su bylos medžiaga. Kaip ir šįkart, tąsyk parodymų teismui nedavė niekas.

Posėdyje Vilniaus miesto apylinkės teisme M.Gelažnikui atstovauja advokatas Rimantas Simaitis, įmonei „Amanto“ – advokatė Daiva Dereškevičienė. Prokurorai verslininkui pateikė kaltinimus dėl neteisėto įmonės prekių ženklo naudojimo, M.Gelažniko vadovaujama bendrovė „Amanto“ kaltinama bendrininkavimu naudojant šias prekes.

Marius Gelažnikas teismo posėdyje (10 nuotr.)
+4

Nesupranta „tariamų kaltinimų“

Teismo posėdžio pradžioje teisėjai D.Mickevičienei paklausus, ar M.Gelažnikas supranta, kodėl jam iškelta baudžiamoji byla, verslininkas tikino, kad šie kaltinimai jam atrodo kaip „tariamų kaltinimų kratinys“. „Suprantu visus tariamus kaltinimus“, – ironiškai sakė jis teisėjai.

Verslininkas atviravo, kad Lietuvoje šiuo metu yra bedarbis, D.Mickevičienei paklausus, ar jis tikrai nedirba, M.Gelažnikas atsakė: „Lietuvoje ne.“

Teismo posėdžio metu kone tik tiek ir pavyko išsiaiškinti, mat jis ir vėl neužsitęsė. D.Dereškevičiūtei pareiškus, kad ji negali vienu metu ir atstovauti įmonei „Amanto“, ir jos ginti, teisėja pripažino, kad situacija negalima. Todėl per savaitę kaltinamieji įpareigoti įmonei „Amanto“ surasti naują gynėją, o D.Dereškevičiūtės statusas liko vienas – įmonės atstovės.

Ir A.Butkus, ir kiti liudytojai į teismo posėdį vėl atvyko be reikalo – į posėdžių salę duoti savo parodymų jie vėl taip ir nebuvo pakviesti, mat bylos nagrinėjimas nukeltas vėlesniam laikui.

Marius Gelažnikas / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Prekiavo kelerius metus

Įtariama, kad klastotėmis M.Gelažnikas prekiavo nuo 2005-ųjų lapkričio 2-osios iki 2011-ųjų vasario 21-osios. Pareigūnų teigimu, M.Gelažnikas žinojo apie paties daromą nusikaltimą. Teigiama, kad  iš viso garsioms drabužių ir aksesuarų firmoms verslininkas padarė 27 tūkst. 963,2 Lt žalą.

Jei teismas nuspręs pripažinti M.Gelažniką kaltu, jam gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Vykstant baudžiamosios bylos nagrinėjimui verslininkui draudžiama be teismo leidimo išvykti į užsienį, jis teismui pateikė rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Ekspertai nustatė, kad M.Gelažniko parduotuvėje „Roberto Cavalli Class VIP“ klientai galėjo įsigyti šias padirbtas prekes:

•    „Dolce & Gabbana“ moterišką palaidinę – 379 Lt, 4 megztinius – 2 760 Lt, suknelę – 690 Lt, marškinius – 656 Lt, raktų pakabuką -141 Lt,
•    „Givenchy“ rankinę – 3 105 Lt,
•    „Giorgio Armani“ rankinę – 863 Lt,
•    „Escada“ suknelę – 743 Lt,
•    „Dunhill“ pirštines – 397 Lt,
•    „Hermes“ 8 kaklaskares – 2 760 Lt,
•    „Louis Vuitton“ 2 rankines – 4 346 Lt,
•    „Max Mara“ paltą -1 414 Lt ir suknelę – 877 Lt,
•    „Gucci“ diržą – 863,2 Lt,
•    „Tod'S“ rankinę – 1 897 Lt,
•    „Emporio Armani“ diržą – 414 Lt ir striukę – 1 001 Lt,
•    „Tommy Hilfiger“ kelnes – 345 Lt,
•    „Prada“ striukę – 4 312 Lt.

Marius Gelažnikas / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

 

Skaitykite daugiau