Andriaus Mamontovo gimimo dienos dovana – unikali gitara

Andrius Mamontovas, Rapolas Gražys / Tomo Lukšio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-26 11:52
Andriaus Mamontovo gimimo dienos proga bičiuliai ir gerbėjai atlikėjui įteikė specialiai jam kurtą instrumentą. Susitikimas vyko Andriaus mylimame restorane „Sue’s Indian Raja“, skanaujant mylimų Andriaus patiekalų.

„Džiaugiamės galėdamos pasakyti ačiū Andriui už muziką, už laisvės dainas ir už tiek metų įkvepiančios kūrybos, o padėkoms juk esama įvairiausių formų. Tikime, kad Lietuvoje meno mecenavimas išgyvena atgimimą, todėl dar labiau dėkojame mūsų idėją parėmusiems partneriams – “Švyturiui” ir advokatės Renatos Todesaitės advokatų kontorai“, – kalbėjo projekto sumanytojos Agnė Grigaliūnienė ir Monika Mačiulytė.

„Tai beprotiškai didelis įvertinimas, kada muzikantui asmeniškai yra pagaminamas instrumentas. Esu nustebintas, sužavėtas ir labai laimingas. Ačiū mano draugei Agnei Grigaliūnienei ir visiems, prisidėjusiems prie dovanos. Šalia visų kitų jausmų yra ir milžiniškas pasididžiavimas tuo, kad pas mus, Lietuvoje, yra gaminami tokie aukštos klasės instrumentai. Iš visos širdies linkiu, kad garsūs pasaulio muzikantai laikytų savo rankose Rapolo Gražio kuriamas „Lava“ gitaras. Na, o man teks gerokai patobulinti savo grojimo įgūdžius, kad būčiau vertas šio instrumento“, – šypsodamasis kalbėjo Andrius Mamontovas.

„Lava Drops“ instrumentų idėja – inspiruoti kūrybą. ​Kuriant kiekvieną instrumentą stengiesi įsigilinti​ į asmenybę, kuri tą instrumentą naudos savojoje kūryboje. Tikiu, jog ši elektrinė gitara Andriui Mamontovui suteiks naują kūrybinį įkvėpimą. Andrius – neeilinis menininkas. Tokiam kūrėjui reikalingas unikalus įrankis, kuris tiek savitu garsu, tiek išvaizda atspindėtų jo energiją. Instrumentas pagamintas naudojant keletą itin retų medienos rūšių, lėktuvams skirto aliuminio kontūrą, kuris suteikia instrumentui skaidrumo, panaudojant aukščiausios klasės garso elektroniką kartu su papildoma MIDI technologija, papuošiant sustingusios ugnikalnio lavos inkrustacijomis. Džiaugiuosi galėdamas prisidėti savo kūryba prie šios dovanos Andriui“, – teigė instrumento kūrėjas Rapolas Gražys.

„Advokatės Renatos Todesaitės kontora daug dirba su įvairiais meno, teatro projektais. Ir į teisės praktiką mes žiūrime kaip į tam tikrą meno formą. O kalbant apie Andrių ir gitaros iniciatyvos projektą, mums privilegija prie jo prisidėti. Mes užaugome ir subrendome su Andriaus Mamontovo muzika. Pasakyti, kad jis mums labai patinka, būtų visiškai per mažai. Andrius yra simbolis kažko tęstinio, kokybiško, gyvo ir visada taip artimo širdžiai“, – teigė advokatė Renata Todesaitė.

„Andrius Mamontovas – laisvo, nepriklausomo ir kuriančio asmens pavyzdys. Nepagražinsiu sakydamas, kad būtent Andriaus dainos savo laiku prisidėjo prie laisvės ir nepriklausomybės idealų atgimimo, ypač jaunimo širdyse. Todėl labai simboliška, kad mūsų valstybei – 100, o Andriui – 50. Esame laimingi, kad galime šia dovana pagerbti Andriaus talentą ir jo atsidavimą muzikai bei Lietuvai“, – sakė „Švyturio“ vadovas Rolandas Viršilas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai