Andriaus Kulikausko koncerte „2 Maestro“ – hipiška dvasia ir Vytauto Kernagio dainos

Koncerto „2 Maestro“ akimirka / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-10-20 20:19
Antradienio vakarą sostinės šv.Kotrynos bažnyčioje skambėjo dviejų mestro kūryba. Čia jautrų koncertą vilniečiams surengęs Andrius Kulikauskas pristatė programą „2 Maestro“, kurioje atliko ne tik savo, bet ir šviesaus atminimo savo kolegos ir bičiulio Vytauto Kernagio kūrybos dainas.

Šis koncertas – simboliškai pradėjo spalio 19–24 dienomis vykstantį dainuojamosios poezijos festivalį „Tai – aš“.

Tai jau ne pirmas V.Kernagiui dedikuotas A.Kulikausko projektas. Su programa „2 Maestro“ jis jau koncertavo gegužės mėnesį, tuomet surengęs turą po Lietuvą jis aplankė didžiausius šalies miestus.

Kaip anksčiau sakė A.Kulikauskas, „2 Maestro“ – išskirtinis ilgus metus trukusios jo ir V.Kernagio kūrybinės draugystės vaisius.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Tai pajusti buvo galima ir antradienio vakarą. Pirmoje koncerto dalyje A.Kulikauskas atliko savo geriausius kūrinius „Ateina Dievas“, „Gintarai“, „Būn tep“, „Bus aukštas dangus“, „Vyturys“ ir kitus. Jam talkino gitaristas Gintaras Šulinskas ir smuikininkas Vytautas Mikeliūnas.

Vakarui įpusėjus visi trys atlikėjai pritarė ekrane koncertuojančiam V.Kernagiui. Čia skambėjo visos žinomiausios maestro dainos – nuo „Milžinų“ ir „Purpurinio vakaro“ iki „Kaip gražu miške“ ir „Santechniko iš Ukmergės“.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Mintis sujungti dviejų garsių Lietuvos muzikantų kūrybą kilo V.Kernagio sūnui Vytautui. Pasak A.Kulikausko, daugelis kūrinių atspindi jų jaunystės laikus ir „gėlių vaikų“ laikotarpį, kuris ypač svarbus tiek jam, teik V.Kernagiui, tuok tuomet jie kartu augo, grojo, brendo.

„2 Maestro“ programoje buvo galima išgirsto ir baladžių, ir linksmų, ironiškų kabareto dainų, o tuo pačiu pajusti ir minėtą hipišką dvasią.

Daugiau koncerto akimirkų – nuotraukų galerijoje:

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai