Amžinai stilinga Grace Coddington

Grace Coddington / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-04-23 08:18
Grace Coddington šią savaitę sukako 74 metai, ir 27 iš jų moteris dirba amerikiečių „Vogue“ meno vadove. Ji kasdien dievagojasi, kad tuoj pat eis į pensiją, bet vis neina. O kolegos meldžiasi, kad tai įvyktų kuo vėliau, nes žurnalą jau sunku įsivaizduoti be jos.

Grace be „Vogue“ irgi sunku įsivaizduoti, nes tai panašu į karmą. Anglijos užkampyje gimusi raudonplaukė nuo paauglystės pirko vienintelį žurnalą  -„Vogue“, paūgėjusi laimėjo „Vogue“ modelių konkursą, ir pirmosios jos nuotraukos pasirodė „Vogue“ žurnale. Modeliu ji dirbo beveik 10 metų, ir prireikė rimtos autoavarijos (plius stipriai sužaloto veido), kad Grace pakeistų karjeros kryptį. Ji įsidarbino redaktore britų „Vogue“, kur išbuvo 18 metų, o  paskui tapo amerikiečių „Vogue“ meno vadove, ir išsaugojo tas pareigas ligi šiol. 

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Žmogui, kiek nutuokiančiam apie madą, šis faktas turi daryti įspūdį, nes dirbti su „Vogue“ redaktore Anna Wintour – didelis iššūkis. Ji siaubingai priekabi, neklauso kitų nuomonės, nesileidžia į diskusijas; žodžiu, tame žurnale niekas ilgam neužsibūna. Kaip tai pavyko Grace? „Anna – labai užsispyrusi. Bet ir aš užsispyrusi. Ji nemoka sakyti „Taip“, o aš moku pasakyti „Ne“ šimtu skirtingų intonacijų.“  Tad, nepaisant šaltokų santykių tarp dviejų moterų, Grace per mados šou visada sėdi prie Wintour, ir yra vienintelis žmogus planetoje, kuris drįsta prieštarauti geležinei damai. 

Sakoma, kad taip, kaip ji mato pasaulį, niekas jo nemato, bet iš tiesų tas požiūris turi britiško atspalvio – romantizmo, pagarbos paveldui. 

Grace pakeitė amerikietiškąjį „Vogue“. Sakoma, kad taip, kaip ji mato pasaulį, niekas jo nemato, bet iš tiesų tas požiūris turi britiško atspalvio – romantizmo, pagarbos paveldui. Mėgstamiausia jos visų laikų fotosesija – „Alisa stebuklų šalyje“ (2003 m.), daryta su Annie Leibovitz ir Natalia Vodianova:  barokiška, apgaubta raukinių, bet tokia šiuolaikiška, kad jokie džinsai neatrodytų taip moderniai. Sunku pasakyti, ką Grace turi – gerą uoslę ar mistinį šeštąjį pojūtį, bet ji neklystamai nujaučia tai, kas tvyro ore, ko reikia žurnalui.

Prisiekusi minimalistė   

Blyški Grace oda ir ryški plaukų kupeta daro ją panašią į prerafaelitų moterį, todėl „Vogue“ meno vadovė gatvėmis nepraeina nepastebėta.

Blyški Grace oda ir ryški plaukų kupeta daro ją panašią į prerafaelitų moterį, todėl „Vogue“ meno vadovė gatvėmis nepraeina nepastebėta.  Vilki ji irgi šauniai, nors toji apranga ir apibūdinama paprasčiausiais žodžiais: švari klasika, jokio blaškymosi, jokių įmantrių detalių, spalvos – beveik išimtinai juoda ir balta. Kartą, kai Anna Wintour pasakė, kad apie jų žurnalą bus kuriamas filmas („Rugėjo numeris“, 2009 m.), Grace santūriai pastebėjo, kad ji – ne artistė ir turi kitų darbų. 

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Matyt, panašios „neartistiškos“ paskatos išugdė ir jos asmeninį stilių: Grace vilki taip, kad nekyla abejonių, jog ši senutė apie madą žino viską, tačiau neketina to demonstruoti ir naudotis neaprėpiama „Vogue“ drabužine. Tad Grace visada atrodo kaip prisiekusi minimalistė: šiokiadieniais labai kokybiškus švarkus ir kelnes derina su ryškiais sportbačiais, švenčių progomis vilki juodas sukneles.

Ji vadinama garsiausia amžiaus stiliste. Karlas Lagerfeldas sako, kad Grace – geniali. Nors jis gali būti neobjektyvus. Mat, abu pamišę dėl kačių. Ponas Karlas išleido knygą apie kates, o Grace ją iliustravo. Ji taip pat sukūrė ir dekoravo kačių piešinukais „Balenciaga“ aksesuarų kolekciją; katės okupavo ir ponios „Instagram“ paskyrą. Kiek pati turi tų keturkojų – istorija nutyli, bet, atrodo, gerą pulkelį. Tik nereikia manyti, kad žavioji senutė – vieniša. Ne, apie ją visada sukosi neprasti vyrai, kai kurie trumpam tapdavo jos sutuoktiniais. O pastaruosius 30 metų Grace gyvena su plaukų stilistu Didier Malige.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai