Amžinai jauna „Bohema“: premjeros nepraleido gimtadienį mininti Ugnė Siparė su vyru Mariumi

Premjeros „Bohema“ svečiai / Mariaus Morkevičiaus nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2022-01-19 20:19
Taip, tai pats legendinis režisierės Dalios Ibelhauptaitės pastatymas, kurio dekoracijos, sukurtos garsaus britų scenografo Dirko Birdo, nuo 2006 m. spėjo apkeliauti jau ne vieną scenos aikštelę. Ir visur jos suspindėdavo naujai, perkeldamos žiūrovus į romantišką, alkanomis jaunų menininkų svajomis alsuojantį Paryžių, kiekvienam be išimties žadantį pačią nuostabiausią meilę ir kūrybinį pripažinimą.

Kompozitorius Giacomo Puccini (1858–1924) ir pats nebuvo atsižegnojęs nuo bohemos. Namelis ant ežero kranto Torre del Lago provincijoje, Italijos Toskanoje, kur jis parašė didžiąją dalį savo naujosios operos, buvo savotiška bendraminčių susibūrimo vieta. Gyvenimas ten sukosi pagal pačių susigalvotas taisykles: „prastai nuotaikai, bambekliams čia vietos nėra“, „tyla nepageidaujama“ ir pan.

Retas jaunystėje išvengia panašaus gyvenimo etapo. Dar mažiau kas vėliau, gyvenimui nusistovėjus, gailisi dėl jo... Būtent ši nostalgija, prikelianti gražiausius publikos prisiminimus, kartu su nuostabia G.Puccini muzika lemia jau daugiau nei šimtmetį gyvuojančią viso pasaulio žiūrovų meilę „Bohemai“.

Pirmoji „Bohemos“ atlikėjų karta (Asmik Grigorian, Edgaras Montvidas, Joana Gedmintaitė ir kt.) šiandien garsina Lietuvos operą namuose ir pasaulyje. Atėjo laikas išskleisti sparnus naujiems vardams, naujai dainininkų kartai. LNOBT premjeroje sausio 19-ąją Mimi vaidmeniu debiutavo sopranas Kamilė Bontè.

Svečių fotogalerija:

„Šį nuostabų režisierės D.Ibelhauptaitės pastatymą esu ne vieną kartą mačiusi. Kai jį žiūriu, nusikeliu į pačios režisierės operai parinktą laikmetį – šeštojo dešimtmečio Paryžių su visomis jo autentiškomis detalėmis. Šiais laikais kažką panašaus operose retai pavyksta patirti“, – pasakojo debiutantė, kurią jau sausio 23 d. LNOBT publika girdės dainuojančią ir operetėje „Sarsuela“.

Kartu su K.Bontè premjeriniame spektaklyje dainavo Merūnas Vitulskis, Monika Pleškytė, Steponas Zonys, Arminas Skirvainis, Kšyštofas Bondarenko, Karolis Kašiuba ir vienintelis solistas iš pirmosios 2006 m. premjeros – Arūnas Malikėnas. LNOBT simfoniniam orkestrui dirigavo Julius Geniušas.

„Bohemos“ spektaklius LNOBT scenoje žiūrovai matys ir sausio 20, 21 bei 22 dienomis.

Spektaklio akimirkos:

Naujausi straipsniai

Slaugos namai Trakuose / Įstaigos nuotr.

Reklama