Amerikos lietuvė Lidija Rasutis nepraleido Verkių rūmų parke 14 metus iš eilės minimos JAV Nepriklausomybės dienos šventės

Lidija Rasutis / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-07-03 19:35
Asociacija „American Chamber of Commerce“ jau 14 metus iš eilės surengė nuotaikingą JAV Nepriklausomybės dienos minėjimą, kuris oficialiai yra švenčiamas liepos 4-ąją. Nors dieną gamta vasariškais oras nelepino ir perpiet buvo prakiuręs dangus, tačiau ketvirtadienio vakarą į Verkių rūmų parke sostinėje vykusį renginį susirinko daugiau nei tūkstantis svečių, tarp kurių – verslininkai iš Lietuvos bei kitų šalių, valdžios atstovai, diplomatai.

Parkas vienam vakarui virto keturiomis JAV valstijomis, kurios pasitiko svečius su joms būdingomis tradicijomis, pramogomis ir vaišėmis. Per keturias valandas svečiai galėjo pasivaikščioti Holivudo šlovės alėjoje, nusifotografuoti su Marilyn Monroe ir Elvis Presley persirengusiais aktoriais, pajusti rodeo dvasią jodinėjant mechaniniu buliu, pajudėti havajietiškais ritmais bei įsisukti į Las Vegaso siautulį.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Renginyje apsilankiusi verslininkė Lidija Rasutis pasakojo, kad niekada nepraleidžia šios šventės, kuri yra organizuojama Lietuvoje.  „Nuo mūsų atvažiavimo į Lietuvą dalyvaujame šioje šventėje. Iš pradžių ji buvo rengiama Amerikos ambasadoje, tuomet būdavo daug mažiau žmonių. Ten viskas buvo už dyką: ir saldainiai vaikams, ir makdonaldas. Vėliau viskas persikėlė čia ir aš visada dalyvauju: ar per lietų, ar saulei šviečiant“, – portalui Žmonės.lt sakė Lidija.

 „Visada stengiuosi paisyti aprangos kodo ir apsivilkti ką nors raudono, mėlyno ar balto. Šiandien nėra išimtis. Tai yra svarbi dalis šios šventės“, – tikino raudona trumpa suknele pasipuošusi L.Rasutis. Paklausta, kaip JAV Nepriklausomybės dieną mini savo šeimoje, Lidija pasakojo, kad būtinai iškelia vėliavą ir dalyvauja Verkių rūmų parke vykstančiame renginyje.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Renginyje taip pat apsilankė Danutė Elzbergienė-Petrauskas su vyru Raimundu Vincentu Petrausku, Birutė ir Rimtautas Vizgirdos, Saulius Ivanauskas, Linas Zareckas-Choras, Alesia ir Romualdas Mačiuliai ir kiti žinomi žmonės.

JAV Nepriklausomybės šventė Lietuvoje buvo švenčiama pagal visas amerikietiškas tradicijas. Vakaro svečius sutiko Lietuvos kariuomenės orkestras, kuris kartu su dainininke Urte Šilagalyte atliko Lietuvos ir JAV himnus, vyko iškilminga vėliavų pagerbimo ceremonija, šventės dalyvius sveikino garbės svečiai. Renginio svečius taip pat pasveikino du naikintuvai, kurie virš teritorijos praskrido du kartus.

Po oficialiosios renginio dalies svečių laukė tradicinė amerikietiška iškyla gamtoje, nuotaikingas „Kings of Leon Tribute LT“ koncertas ir pramogos visai šeimai.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Atidarykite vasaros sezoną Varėnoje / Projekto partnerio nuotr.

Reklama

D.Praspaliauskas / Stop kadras

Reklama