A.Mamontovas – apie įvykius, kurių negali ištrinti iš atminties: „Tai neatrodė kaip realybė“

Andrius Mamontovas / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

Dainininkas Andrius Mamontovas per visą savo gyvenimą davė pusantro tūkstančio interviu, tačiau manantys, kad apie šį kūrėją žino viską – klysta. Laidoje „Pasaulis pagal moteris“ jis atskleidė ne visiems žinomą savo gyvenimo pusę, intriguojančių faktų apie jaunystę, šeimą bei grandiozinius ateities koncertų planus.

Savo karjerą su grupe „Foje“ A. Mamontovas pradėjo dar 1983-iaisiais ir nuo tada jo pavardę žino visi. Šou pasaulio taisyklės ir mados keitėsi, tačiau šio kūrėjo dainos visuomet sutinkamos su džiaugsmu ir nekantravimu, o paskelbęs apie koncertus jis surenka pilnas sales gerbėjų.

Žmonės negaili jam savo dėmesio ir meilės – tokios šlovės A.Mamontovui gali pavydėti bet kuris atlikėjas. Atlikėjas, aktorius ir prodiuseris, paklaustas apie tokią savo sėkmės paslaptį, yra atviras – jis daro tai, kas jam išties patinka. Kurdamas jis užmiršta save ir dega aistra savo darbui.

Daina, kuri yra neatsiejama nuo laisvės

A.Mamontovas buvo vienas „Roko maršo“ dalyvių, rėmusių Lietuvos nepriklausomybę, o jo dainos iki šiol daugeliui kelia sentimentus. Viena garsiausių „Foje“ dainų – „Laužo šviesa“ – skambėjo ir kruvinąją Sausio 13-osios naktį, kai žmonės savo kūnais gynė trapią šalies laisvę.

„Tą naktį buvau prie televizijos bokšto ir viską mačiau savo akimis. Turbūt buvo baisu sėdėti namuose ir per radiją klausytis, kas vyksta, bet, ten, vietoje... Sunku buvo patikėti, kad atvažiavo kažkoks tankas, šaudo kareiviai, šviečiančios kulkos lekia į dangų, pervažiavo žmogų... Tai tiesiog neatrodė kaip realybė. Galvoji, negi tai vyksta mano mieste, kuriame niekada nevyko nieko panašaus?“ – apie visa apimantį nerealumo jausmą laidoje pasakojo A.Mamontovas ir dalinosi mintimis, kurios buvo užklupusios jį tą lemtingą vakarą. 

Šeima – ramybės uostas

A.Mamontovas gali džiaugtis ir tvirtais santykiais su šeima. Šiandien jo vaikai jau suaugę, gyvena užsienyje, tačiau jų ryšys tebėra stiprus ir artimas. Šeima, anot jo, yra ta vieta, kurioje yra saugu. Būtent artimieji ištikus nesėkmei atskubės į pagalbą pirmieji.

Kūrėjas atskleidė savo nuomonę apie socialinių tinkų žvaigždes ir burbulus, į kuriuos jos patenka, pasidalino įžvalgomis apie tikrąjį populiarumą bei įvertinimą. Laidos žiūrovai sužinos, kur žinomas nori būti A.Mamontovas ir kada populiarumas jam gali padėti išsisukti iš nepatogios situacijos.

Laidos svečias pasidalino ir savo ateities planais. Vienas jų – nelengvai įgyvendinamas, tačiau įspūdingas. Jau netrukus koncertines arenas užtvindys milžiniškas vandens ir spalvų pasaulis, kuriame karaliaus A.Mamontovas ir jo muzika. Ar koncertų klausytojai išgirs šiuose pasirodymuose „Laužo šviesą“?

Norintys išgirsti, kaip A.Mamontovas tarnaudamas sovietų kariuomenėje sugebėjo užsiimti kūrybine veikla bei ką jis mano apie savo draugus, kviečiami jau šį sekmadienį nepraleisti laidos „Pasaulis pagal moteris“.

Andrius Mamontovas laidoje „Pasaulis pagal moteris“
Skaitykite daugiau