Tokios griežtos Amal Clooney pasaulis dar nematė - Jungtinių Tautų nariams pažėrė priekaištų

Amal Clooney / Scanpix nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-03-10 20:10
Pasaulis žavisi Holivudo aktoriaus George‘o Clooney (55) žmonos teisininkės Amal Clooney (39) grožio ir proto derme. Ji iš tų daug pasiekusių moterų, kurios įrodo, kad gražus rūbas protui netrukdo ir atvirkščiai. Ponia Clooney domina ypač dabar, kai laukiasi dvynių.

Kovo 9 dieną Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke buvo surengtas posėdis, kurio tema „Kova su nebaudžiamumu ir žvėriškumu: teroristinės organizazijos „Islamo valstybė“ patraukimas baudžiamojon atsakomybėn“.

Amal Clooney sakė kalbą, kurioje pažėrė priekaištų Jungtinių Tautų nariams dėl neveiklumo.

„Nė vienas „Islamo valstybės“ kovotojas iki šiol nestojo prieš teismą nė vienoje pasaulio šalyje. Kodėl taip iki šiol yra? Kodėl iki šiol tai dar nebuvo padaryta? Mes taip ir nepriartėjome prie teisingumo nuo to momento, kai prieš metus stovėjau čia prieš jus.

Šiandien prašau jūsų stoti į teisingumo pusę. Kiekvienas konfliktas mums primena, kad be teisingumo neįmanoma pasiekti taikos. Būtent teisingumo trokšta konflikto aukos. Gal galima išvengti Ruandos situacijos, kai jūs apgailestavote, kad praleidote momentą suteikti pagalbą? Neleiskite „Islamo valstybei“ išvengti bausmės už genocidą. Juk jau rastos masinės kapavietės. Prieš kelias dienas Mosuloje rasta dar viena milžiniška žudynių vieta. Yra ir kitokių genocido įrodymų“, – kalbėjo Amal Clooney.

Posėdyje kartu su ja dalyvavo seksualinės prievartos auka Nadia Murad iš Irako.

Griežtai pasisakiusi teisininkė vilkėjo ryškiai geltoną mados namų „Bottega Venetta“ suknelę. Tokią geltoną, kad atrodė lyg iššūkio simbolis.

Neseniai žinoma moteris davė interviu BBC televizijai. Į klausimą, ar sąjunga su garsiu aktoriumi George'u Clooney padeda žmogaus teisių gynėjos darbe, ponia Clooney ramiai atsakė.

„Didžioji mano darbo dalis vyksta už uždarų durų. Jei kuo daugiau žmonių žinos, ką „Islamo valstybė“ išdarinėje su kurdais ezidais, jei tai paragins atsakingus asmenis imtis apsaugos priemonių, padedančių mano klientams, tada tegul tam pasitarnauja ir mano vyro garsumas“, – sakė teisininkė.

„Scanpix“/AP nuotr.
„Scanpix“/AP nuotr.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai