„Alma littera“ knygų mugėje: netikėti žanrų pokyčiai ir lietuviška dvasia alsuojančios istorijos

Prasidėjo 20-oji Vilniaus knygų mugė / G. Skaraitienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-02-21 14:30
Jau šiandien naujus literatūros horizontus atvėrė jubiliejinė 20-oji Vilniaus knygų mugė. Lygiai tiek pat metų šioje kūrybos šventėje dalyvauja ir leidykla „Alma littera“. Šiais metais leidykla pristatys ne vieną literatūrinę premjerą, o išleistų knygų įvairovė atlieps skirtingų skaitytojų skonius ir poreikius.

Šiemet „Alma littera“ ypatingą dėmesį skyrė grožinei literatūrai. Knygų mugės svečiai pirmieji turės galimybę iš arčiau susipažinti su naujais Lietuvos ir užsienio rašytojų kūriniais, nusikelti į knygų puslapiuose egzistuojančius pasaulius ir gyvai išgirsti autorius literatūrinėms klajonėms įkvėpusias istorijas.

Į susitikimą skaitytojus kvies Marius Marcinkevičius, Lietuvoje geriau žinomas kaip gydytojas, keliautojas ir vaikų literatūros autorius. Šį kartą rašytojas egzotinių kelionių įspūdžius, tradicinės medicinos žinias, budizmo ir jidiš kultūrų elementus bei savo talentą perkelia į naują žanrą ir pristato pirmąją knygą suaugusiems skaitytojams – „Juodoji Vilniaus saulė“. Romano puslapiai nukels į atmintyje jau išdilusį Tarpukario Vilnių, atskleis jo paslaptis ir sužavės į netikėčiausias situacijas įsisukančiomis istorinėmis asmenybėmis, kurios privers susimąstyti, ar taip iš tiesų negalėjo nutikti.

Susitikimas su M. Marcinkevičiumi vyks vasario 23 d. 19 val. Renginį moderuos Rūta Elijošaitytė-Kaikarė.

Literatūrinius kerus paskleis ir žinoma prozininkė Renata Šerelytė, pristatydama naujausią savo romaną „Izabelė“. Tamsios ir mistiškos raganiškumo temos R. Šerelytė neišsižadėjo. Praėjusiais metais autorė skaitytojams pristatė knygą „Raganos širdis“, kurioje pasitelkiant fantastikos elementus pasakojama neeilinė ir sudėtinga Barboros Radvilaitės gyvenimo istorija. Šį kartą rašytoja grįžta su pirmosios knygos tęsiniu, kuriame susipina šiurpas, grubumas ir groteskas, o siužeto centre atsiduria raganiškos prigimties figūros – paslaptingoji maištininkė Izabelė ir jau gerbėjams pažįstama karalienės Bonos globotinė, Barboros Radvilaitės patikėtinė Magdalena.

R. Šerelytės knygos „Izabelė“ pristatymas vyks vasario 23 d., 18 val. Renginį moderuos rašytoja Erika Umbrasaitė.

Į šių metų knygų mugę po beveik ketverių metų pertraukos sugrįžta žurnalistas ir rašytojas Andrius Tapinas. Po paskutiniojo romano „Maro diena“ pristatymo, autorius kūrybines jėgas išbando naujame žanre. Steampunk pradininku Lietuvoje laikomas autorius skaitytojus nustebins kvapą gniaužiančio politinio trilerio „Prezidentas“ debiutu. Žinomas žurnalistas neslepia, kad paralelė tarp politiniame trileryje veikiančių veikėjų ir realių politikų taps viena didžiausių romano intrigų.

Politinio trilerio „Prezidentas“ pristatymas vyks vasario 23 d., 18 val. Renginį moderuos Aurelijus Katkevičius.

Jubiliejinis knygos pristatymas laukia ir Lietuvos žurnalistikos legendos Algimanto Čekuolio. Šių metų knygų mugėje rašytojas ištikimiems skaitytojams pristatys 20-ąją knygą – „Kur velnias nenešioja“. Grožinės literatūros seriją tęsiantis kūrinys atspindi ne tik gyvenimo blaškomo autoriaus patirtis, bet ir abejingų nepaliksiančių kelionių metu sutiktų žmonių istorijas. Šį kartą rašytojo kūrinio centre – lietuviškų šaknų turintys herojai. Apysakų bei apsakymų personažai skaitytojams tik iš pirmo žvilgsnio pasirodys skirtingi, tačiau juos vienija drąsa rizikuoti, ginti savo įsitikinimus dėl kilmės ar meilės, ir kaip ir patį autorių – noras smalsauti ir įveikti pačius netikėčiausius gyvenimo vingius.

A. Čekuolio knygos „Kur velnias nenešioja“ pristatymas vyks vasario 23 d., 16 val. Renginį moderuos Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė.

„Alma littera“ knygų mugės svečius taip pat supažindins su užsienio rašytojų grožinės literatūros kūriniais: prestižinę Pulicerio premiją pelniusio amerikiečių rašytojo Anthony Doerr knyga „Kriauklių rinkėjas“, kurioje skaitytojai mintimis atsidurs ne tik Montanos valstijos pušynuose, bet ir Lietuvos sostinėje Vilniuje; taip pat – ne vieną skaitytojų kartą pakerėjusios norvergų autorės Herbjørg Wassmo „Dinos“ knygų seriją tęsiančiu romanu „Dinos testamentas“ ir žymaus ispanų rašytojo Fernando Aramburu kūriniu „Patria“, pagal kurį televizijos gigantas HBO sukurs aštuonių dalių serialą.

Negrožinės literatūros gerbėjams bus pristatyta praėjusių metų pabaigoje pasirodžiusi ir greitai bestselerių viršūnėse atsidūrusi buvusios pirmosios JAV ponios Michelle Obamos autobiografinė knyga „Mano istorija“ bei diplomuotos psichologės, švietimo ekspertės ir aktyvios visuomenininkės Ramunės Murauskienės kūrinys apie tėvystę „(Ne)tobulos paauglystės užrašai“.

Mažiausiems knygų mugės lankytojams leidykla taip pat paruošė naujienų. Jaunuosius skaitytojus į kelionę mėnesienos apšviestais girios takais kvies marmis Olis iš kūrybiškų dvynių Indrės Pavilonytės ir Martyno Pavilonio knygos „Marmiai. Olis ir dažų kibirėlis“, o Netvarkos Nykštukas su pačiais smalsiausiais leisis per visą žmonijos istoriją, supažindindamas vaikus su įvairiausiais daiktais knygoje „Netvarkos nykštuko enciklopedija. Įdomiausi išradimai“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai