Alma ir Valdas Adamkai švenčia 68-ąsias vestuvių metines

Alma ir Valdas Adamkai
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-02 21:43
Rugsėjo 1-ąją ponia Alma Adamkienė ir prezidentas Valdas Adamkus mini santuokos metines.

Idealia sutuoktinių pora laikoma prezidento Valdo ir Almos Adamkų pora rugsėjo 1-ąją švenčia 68-iąsias vestuvių metines. Prie altoriaus jie žengė 1951 metais. Vestuvių ceremonija vyko už 100 km nuo Čikagos įsikūrusioje lietuvių bendruomenėje.

Su Alma Nutautaite būsimasis prezidentas susipažino emigracijoje Vokietijoje. „Man jau taip gyvenimas susiklostė. Paskutinėje klasėje bendraujant viena geltonkasė, mėlynakė pasitaikė. Reikėjo pakovoti dėl Almos jau gimnazijoj. Ne paslaptis, Gabrielius Žemkalnis irgi buvo mūsų klasėje. Tai visi buvome ją įsimylėję. Per šokius kautynės vykdavo. Kas pirmas pribėgs. Buvo jaunystė nesuvaldoma“, – apie tai, kaip teko kovoti dėl būsimos žmonos dėmesio, yra pasakojęs V.Adamkus.

Alma ir Valdas Adamkai  / Asmeninio albumo nuotr.
Alma ir Valdas Adamkai / Asmeninio albumo nuotr.

V.Adamkus yra taip pat prisipažinęs, kad jis Almą įsimylėjo iš pirmo žvilgsnio. „Aš ja labai didžiuojuosi. Savo išlaikymu, savo kultūros lygiu... Kai reikėjo eiti oficialiąsias pareigas, (Almai) nereikėjo nei protokolo patarimų, nei dizainerio rūbų parinkimo. Galėjo kalbėtis su kiekvienu sutiktu gatvėje. Ir su karaliene, ir imperatoriene. Pavyzdžiui, Belgijos karalienė, kai ją iš Kauno išlydėjome, paklausė, ar gali Almą atsisveikindama pabučiuoti. Ne mane, o Almą“, – apie žmoną gerų žodžių yra negailėjęs V.Adamkus.

Buvęs šalies vadovas yra prisipažinęs, kad jo žmona – viena aršiausių jo kritikių. „Ji sakydavo, kad „tavo pasisakymai galėdavo būti tokie, o ne tokie“. Pasakysiu jos garbei, visas kalbas jai balsu namuose perskaitydavau. Ji sakydavo, ką galiu pataisyti stipriau. Ji nebijojo pasakyti tiesos“, – gyrė 67 metus santuokoje gyvenančią žmoną. V.Adamkus net yra prisipažinęs, kad per 60 metų jie nėra susipykę ar balso pakėlę.

Alma ir Valdas Adamkai / Gedmanto Kropio nuotr.
Alma ir Valdas Adamkai / Gedmanto Kropio nuotr.

Kalbėdamas apie vestuves viename interviu, V.Adamkus prisiminė nuotaikingą istoriją, kuri privertė vestuvių ceremoniją vėluoti net 4 valandas. „Pabroliai buvo iš Čikagos, o vestuvės vyko už 100 km, lietuvių bendruomenėje. Visi pabroliai buvo krepšininkai. Profesoriaus Zubkaus sūnus ir kiti. Na ir Zubkus nusipirko naujausią „Oldsmobile“ baltą liuksusinį. Vieni pabroliai išvažiavo anksčiau su naudotais automobiliais. O jei kas atsitiks, Zubkus pravažiuodamas surinks visus. Bet įvyko priešingai. Visi atvažiavo su savo tais naudotais, o jam užkaito variklis.

Alma ir Valdas Adamkai / Irmanto Gelūno / „Žmonės Foto“ nuotr.
Alma ir Valdas Adamkai / Irmanto Gelūno / „Žmonės Foto“ nuotr.

Maždaug 30-40 km prieš Rakfordą jis sustojo. Ir jokios pagalbos. O toje mašinoje – trys pabroliai. Ateina 11 valandų, o jų nėra. Almos tėtis nueina pas kleboną, duoda 50 dolerių, kad atidėtų ceremoniją. Bet taip ateina ir antra, trečia valanda, svečiai amerikiečiai ėmė skirstytis, o pabroliai sėdi kukurūzų lauke. O su jais jokio ryšio. Kol galų gale pravažiuojančius įkalbino pavežti iki benzino kolonėlės. Taigi vestuvės vėlavo keturias valandas. Galėjom pabėgti nuo altoriaus“, – pasakojo kadenciją baigęs šalies vadovas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai