Alinos Orlovos muzika paryžiečius kerėjo viename svarbiausių pasaulio muziejų

Alina Orlova / Ievos Kabašinskaitės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-06-01 11:39
Šeštadienį, gegužės 26 d., paryžiečiai ir miesto svečiai galėjo pajausti lengvą, lietuviškos dainuojamosios poezijos alsavimą, mat kaip tik tądien Paryžiuje koncertavo charizmatiškoji Alina Orlova. Vieno svarbiausių pasaulyje Orsė muziejaus („Museum d’Orsey") pokylių salėje Alina atliko ne tik geriausias savo dainas, bet ir pristatė naujausią savo kūrybą.

Šį pavasarį vienas lankomiausių Orsė muziejus Paryžiuje itin daug dėmesio skyrė Baltijos šalių menui, su paroda dedikuota Baltijos šalių valstybingumo šimtmečių garbei bei simbolizmui Baltijos šalių mene. Renginių ciklo „Festival Baltique“ metu didžiulis dėmesys buvo skirtas šių šalių muzikai, kaip nacionalinio identiteto išraiškai.


Tarp įvairių Estijos bei Latvijos muzikantų ir tokių Lietuvos klasikinės muzikos atlikėjų, kaip Mūza Rubackytė, Alina Orlova pasirodė, kaip Lietuvos šiuolaikinės muzikos atstovė, kas neabejotinai yra didžiulis įvertinimas jai ir visų Baltijos šalių kultūrai. Jaukiame koncerte atlikėja užbūrė klausytojų širdis savo svajinga muzika ir nežemišku balso tembru.


Kaip tik tuo metu Paryžiuje viešėjęs festivalio „Midsummer Vilnius“ vadovas bei didelis Alinos Orlovos muzikos gerbėjas Valdas Petreikis pasakojo, kad Alinos pasirodymas buvo iš tiesų ypatingas.

Ievos Kabašinskaitės nuotr.
Ievos Kabašinskaitės nuotr.
Ievos Kabašinskaitės nuotr.
Ievos Kabašinskaitės nuotr.

„Aš asmeniškai labai džiaugiuosi šiuo koncertu ir šiuo įvykiu iš esmės. Esu Alinos kūrybos gerbėjas jau daug metu, todėl be galo džiugu matyti ją šioje perspektyvoje. Ir tuo pačiu metu, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, tai dar vienas akivaizdus įrodymas, jog mūsų kultūra ir mes esame matomi ir vertinami“, – sakė V. Petreikis.


Valdas Petreikis pabrėžė, kad prie ypatingos koncerto atmosferos prisidėjo ir aplinka.

Ievos Kabašinskaitės nuotr.
Ievos Kabašinskaitės nuotr.

„Manau, kad koncerto įspūdį padėjo kurti ir išskirtinė vieta, juk Orsė muziejus yra vienas lankomiausių muziejų pasaulyje tiek dėl savo ekspozicijų, architektūros bei savo svarbaus kultūrinės institucijos statuso. Dėl šių priežasčių koncertas skambėjo ir atrodė dar labiau magiškas. Alinai Orsė muziejaus rūmų pokylių salė buvo tobula vieta sugroti geriausias savo dainas ir pristatyti naujausią kūrybą, juolab, kad multinacionalinė publika ją priėmė labai šiltai. Neabejoju, jog naujausios kūrybos labai laukia ir jos ištikimiausi gerbėjai gimtinėje. Džiaugiamės, kad jau vidurvasarį, festivalyje „Midsummer Vilnius“ Alina dalinsis savo naujausia kūryba Valdovų rūmų kieme“, – pasakojo V. Petreikis.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai