Algirdas Kaušpėdas apie Dievą ir Velnią: „Tikiu sudėtingesniu pasauliu, negu matome“

Algirdas Kaušpėdas ir Austėja Landsbergienė / Dariaus Kučio nuotr.
Autorius: Monika Urbonaitė
Publikuota: 2018-06-27 11:54
Vilnius City Opera, Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas ir naujienų portalas Žmonės.lt pristato bendrą projektą – „Netikėtos transformacijos“. Šiais metais PLJS metu, liepos 6-8 dienomis, lauks ne tik įdomūs pranešimai, gera muzika, bet įvairiausios pramogos. Viena jų – VCO pasimatuoti siūlomi kostiumai, kad kiekvienas renginio dalyvis galėtų bent akimirkai pavirsti žymiausiais operų veikėjais. Norint perteikti įdomią idėją, režisierė Dalia Ibelhauptaitė pasiūlė žinomiems Lietuvos žmonėms išbandyti gražiausius VCO kostiumus.

Algirdas Kaušpėdas įsikūnijo į Mefistofelį iš Ch.Gounod operos „Faustas“.

„Grupė „Antis“ mane išmokė persikūnijimo patyrimo. Esu įsikūnijęs į zombius, vampyrus ir kitus blogiečius. Charakteringi personažai – įdomūs ir žmonėms. Tai tas pats, kas egzotiškos šalys, kurios tave kažkuo traukia. Neigiamuose herojuose yra daugiau sodrumo, daugiau gylio“, – pasakoja A. Kaušpėdas.

Algirdo pirmasis įsimintinas niekšas-herojus buvo chuliganas. Tada muzikantui ir architektui buvo 31-eri.

Visuomenininkas sako, kad gyveno šizofreniškoje visuomenėje, kur asmenybės susidvejinimas buvo įprasta norma. Būtent dėl to, tam tikros kaukės tarsi įaugo į kraują.

D. Ibelhauptaitei pasiūlius pasimatuoti Mefistofelio kostiumą, grupės „Antis“ lyderis nedvejojo. Nors, kaip pats sako – „Biblijos“ kurtais personažais jis netiki bei jų nebijo.

„Bijoti galima tik savęs ir kitų“, – nukerta A. Kaušpėdas.

Jis pats su žmona namuose turi didžiulę Afrikos kaukių kolekciją. Ir stebisi, kai atėję intelektualai užduoda vis tą patį klausimą. „Ar jūs nebijote?“.

„Ko gi bijoti?“ – retoriškai klausia A. Kaušpėdas ir susimąsto.

„Tikiu sudėtingesniu pasauliu, negu matome, bet kartais pagalvoju – tikriausiai su visais žmonėmis kartu, aš irgi bijau nepaaiškinamų dalykų, tik esu save įtikinęs, apgaudinėju, kad nebijau.“

Įspūdingus A. Kaušpėdo drabužius sukūrė britų teatro dailininkas Jonas Morrellas. Į Mefistofelį jam įsikūnyti padėjo makiažo meistrė Ula Pakalniškytė.

Naujai įrengtuose „Pacų“ rūmuose A. Kaušpėdas virto tikru velniu.

„Netikėtomis transformacijomis“ PLJS dalyvius kviečiame mėgautis liepos 6 d. nuo 18 val. vakaro ir visą liepos 7 d.

PRIMENAME, KAD PIRMĄJA VCO HEROJE TAPO MOKSLŲ DAKTARĖ AUSTĖJA LANDSBERGIENĖ. JI ĮSIKŪNIJO Į ČIGONĘ AZUČENĄ:

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai