Algimanto Čekuolio knygą vilniečiams skaitė žmona Edita: „Savo tekstą pačiam sunku skaityti“

Algimantas Čekuolis su žmona Edita Čekuoliene / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-05-07 13:03
Šeštadienį visoje Lietuvoje minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos šventė įtraukė ir Algimantą Čekuolį. Drauge su žmona Edita Čekuoliene jis prisijungė prie iniciatyvos „Lietuva skaito“ ir viename iš Vilniaus knygynų miniai susirinkusių pristatė ištraukas iš savo paskutinės knygos „Apie jūreivius. Jų meilės ir kitos tikros istorijos“.

Tačiau šįkart skaityti ištraukas jis patikėjo žmonai Editai. „Pasakiau, kad jei jau ji labai nenorės – tada skaitysiu pats. Bet man savo tekstą sunku skaityti. Tuomet pradedu ieškoti kabliukų, imu manipuliuoti balsu – visa tai yra dirbtina. Tegu paskaito kiti, o aš per tą laiką pailsėsiu“, – kalbėjo A.Čekuolis.

Daugybės knygų autorius pats dažniau į rankas paima periodikos leidinius, o ne grožinę literatūrą. Nors ją labai mėgsta, ypač Levą Tolstojų, Charlesą Dickensą.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Skaitau dažniausiai vakarais. Rytas man – ypač nuo 6 iki 12 val. – tas metas, kai labiausiai susikaupiu, todėl tuomet dažniausiai rašau. O skaityti reikia vakare. Ir tam nereikia jokio specialaus susikaupimo. Tolstojus ir Dickensas mus skaitymui paruošė jau prieš šimtą metų“, – Žmonės.lt kalbėjo A.Čekuolis.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Knygos autorius sako visuomet labiau mėgęs kurti, o ne skaityti jau parašytas knygas ar istorijas. Net prieš šešis dešimtmečius, tuomet, kai vaikams sekdavo pasakas, jis dažniau jas kurdavo pats, iš galvos. „Taip daug įdomiau“, – šyptelėjo A.Čekuolis.

Prie „Lietuva skaito“ prisijungė ir daugiau žinomų žmonių. Tarp jų – ir aktoriai Aistė Diržiūtė, Valda Bičkutė, Audrius Bružas ir Daiva Rudytė.

Visą akcijos programą galite rasti čia.

TAIP PAT SKAITYKITE: Prie iniciatyvos „Lietuva skaito“ prisijungusi Aistė Diržiūtė knygą atsiverčia rytais sukdama lanką

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai