Alexanderio McQueeno biografiją į ekranus perkels filmo „45 metai“ režisierius

Andrew Haighas, Alexanderis McQueenas / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-02-09 13:57
Mados pasaulyje daug spalvingų asmenybių, tačiau reta jų prilygtų 2010-aisiais iš gyvenimo pasitraukusiam Alexanderiui McQueenui. Talentingas, charizmatiškas dizaineris savo kūryba žavėjo (ir tebežavi) milijonus. Neseniai paskelbta, jog McQueeno biografija bus perkelta į didžiuosius ekranus – šios užduoties imsis režisierius Andrew Haighas, filmo „45 metai“ režisierius.

Taksi vairuotojo ir mokytojos sūnus Lee Alexanderis McQueenas studijavo prestižiniame Central Saint Martins menų ir dizaino koledže ir 1992-aisiais, jį pabaigęs, įkūrė savo vardo drabužių prekės ženklą.

Tiesa, nuo 1996 iki 2001 metų McQueenas taip pat dirbo ir mados namų „Givenchy“ kūrybos vadovu, tad prie aktyvaus savo vardo linijos vystymo grįžo tik pasibaigus sutarčiai su šiuo mados gigantu. Darbo „Givenchy“ metus vėliau dizaineris yra įvardijęs kaip jį sekinusius ir net košmariškus. Išsivadavęs iš šio bendradarbiavimo nuo 2001-ųjų McQueenas išgyveno tikrą kūrybinį pakilimą – kiekvienos jo kolekcijos pristatymas tapdavo išskirtiniu įvykiu, jo drabužių geidė daugybė žvaigždžių ir drąsių mados gerbėjų.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Deja, ne viskas buvo tik tobula – McQueenas nuolat kovojo su savo vidiniais demonais, o paskutiniaisiais gyvenimo metais – ir su priklausomybe nuo kvaišalų. McQueenas kentėjo nuo depresijos, miego sutrikimų, jį kankino nerimas. Spėjama, kad galutinai jį sugniuždė mylimos motinos mirtis. 2010 metų vasarį pasaulį apskriejo žinia apie 40-ečio mados genijaus pasitraukimą iš gyvenimo…

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Spalvinga, permaininga, tragiškai pasibaigusi kūrėjo gyvenimo istorija bus perkelta į didžiuosius ekranus – skelbiama, jog biografinio filmo kūrimo darbai prasidės jau šių metų pabaigoje.

Filmo režisieriumi taps Andrew Haighas, 42 metų britas, kritikų ir žiūrovų puikiai įvertinto pernai pasirodžiusio filmo „45 metai“ (jį jau turėjome galimybę matyti ir Lietuvoje) kūrėjas. Šis filmas su aktoriais Charlotte Rampling ir Tomu Courtenay jau pelnė nemažai apdovanojimų, kaip tik praėjusią savaitę London Critics’ Circle šį darbą paskelbė geriausiu metų filmu.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai