Alen Chicco naujausią vaizdo klipą skiria queer žmonėms: „Esame nuostabūs“

Alen Chicco
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-02-23 08:58
Vasario 16 dieną Alen Chicco pristatė antrąjį savo debiutinio EP albumo kūrinį „Kelias“, o šiandien grįžta su jo vizualizacija.

„Lietuva visiškai laisva bus tik tada, kai kiekvienas joje, be išimties, galės mylėti laisvai! Lietuvos kultūriniame popmuzikos ir meno diskurse apie LGBTQIA+ žmonėms aktualias temas ir apie jų gyvenimo istorijas nekalbama arba kalbama itin mažai. Ši daina – kaip tik apie tokio žmogaus kelią, vidinį pasaulį ir begalinį troškimą gyventi drąsiai, laisvai ir nereaguojant į iš visuomenės pasąmonėje įsitvirtinusių baimių kylančią kritiką“.

Alen Chicco
Alen Chicco

„Užklupus sunkumams, žmogus dažnai atsigręžia į muziką kaip palaikymo ir pagalbos formą“, – teigia Alen Chicco.

„Kiekvienas norime artimo kūrinio, kuris atspindėtų mūsų vidinį pasaulį ir jo vyksmą. Prieš penkiolika metų būčiau norėjęs, kad kažkas Lietuvoje sukurtų tokią dainą. Ką ten prieš penkiolika...prieš kelis metus irgi būtų buvusi šventė. Deja, sau artimą skambesį radau tik angliškoje muzikoje. Tokiai dainai neatsiradus lietuvių kalba, nusprendžiau imtis iniciatyvos ir sukurti ją pats. Žinau, kad dabar kažkas ieško būtent tokio kūrinio“.

Alen Chicco vaikystėje
Alen Chicco vaikystėje

Alen Chicco komentuoja ir kūrinio kūrybos procesą: „Tai – viena iš seniausiai sukurtų mano dainų, kuri anksčiau buvo beveik dainuojamosios poezijos žanro daina. Nusprendęs, kad šiame albume apjungsiu du savo pasaulius: klasikinį/lyrinį su future pop ir drag, ji tapo alt-pop queer žmogaus vidinio išsilaisvinimo himnu. Ir iš tiesų, tai labai asmeniška ir intymi istorija, apvilkta modernios, pakilios muzikos „drabužiu“.

Kūrinio aranžuotę atlikėjas kūrė drauge su muzikos prodiuseriu Faustu Venckumi.

Alen Chicco
Alen Chicco

Kalbėdamas apie kūrinio vizualizaciją, Alen Chicco teigia, kad tai nėra muzikinis klipas, o labiau vaizdai, kurie ritmingai seka melodiją ir istoriją slypinčią joje.

„Daugelis vaizdų – iš mano kasdienio gyvenimo ir pasirodymų. Toks sumanymas gimė suvokus, kad įprasto formato klipui biudžeto bei sąlygų šiuo sudėtingu laikotarpiu nėra, tačiau kasdienės akimirkos gali puikiai, gal net ir geriau, atspindėti dainos turinį“, – sako atlikėjas.

Šią idėją atlikėjui įgyvendinti padėjo Vokietijoje dirbanti režisierė Milda Malcytė, o vizualizaciją surežisavo ir nufilmavo pats, su asistentės Dovilės Andriulionytės pagalba.

Alen Chicco savo naująjį kūrinį dedikuoja tiems, kurie jaučiasi kitokie, užguiti, queer, pasiklydę ir nežinantys.

„Mes esame nuostabūs žmonės, kaip ir visi kiti nuostabūs žmonės, tiesiog einame skirtingais keliais. Tai daugiau negali būti tabu, pagaliau išdrįskime eiti savo keliu“.

Naujausi straipsniai