Aleksandro Kazakevičiaus problemos: pinigų už butą nepastatytame name jau reikalauja antstoliai

Greta Lebedeva ir Aleksandras Kazakevičius / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Viktorija Navickaitė
Publikuota: 2016-10-21 13:32
Imtynininkas, grupės „Kitokios“ narės Gretos Lebedevos sužadėtinis Aleksandras Kazakevičius turi nemalonumų. Prieš trejus metus jis pirko butą tuomet dar nepastatytame daugiaaukščiame name Vilniuje, už jį sumokėjo dalį sumos ir laukė, kada namas bus pastatytas – susimokės likusią dalį. Tačiau šiandien namas vis dar nepastatytas, o tos likusios pinigų sumos jau reikalauja antstoliai.

Kaip Žmonės.lt pasakojo A.Kazakevičius, butą Vilniuje, Mozūriškių gatvėje, jis nusprendė įsigyti prieš trejus metus, kai imtasi naujo namo statybų.

„Geras butas, trijų kambarių, man patiko vieta, kvadratūra...“ – Žmonės.lt pasakojo sportininkas.

Priėmęs sprendimą pirkti butą jis pardavėjams sumokėjo pradinį įnašą – tuomet dar 22,5 tūkst. litų.

Anot A.Kazakevičiaus, šalys susitarė, kad likusią dalį sportininkas sumokės vėliau, kai namas bus pastatytas, o bute bus galima gyventi. Dėl to pasirašė sutartį.

„Pirmiausia jie norėjo pasirašyti preliminarią pirkimo sutartį. Aš jos pasirašyti nenorėjau, nes, mano supratimu, tai yra pavojinga – gali nutikti tokie va reikalai. Užtat pasirašiau notarinę, viską užtvirtinome su advokatu. Aš tą sutartį pasirašiau kaip klientas, ją pasirašė ir kita pusė – buto pardavėjas“, – pasakojo A.Kazakevičius.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Jo teigimu, sutartį abi šalys suformulavo pačios: „Ten buvo įvardinti keli punktai. Pavyzdžiui, nurodyta, kada namas bus pastatytas, – juk tada galėsiu toliau tartis su bankais dėl paskolos. Žinote, bankai dabar neberizikuoja – neduoda pinigų, kol namas nepastatytas. Buvo sutarta, kad prieš galutinai atsiskaitydami už butą, sulauksime, kol namas bus pastatytas. Bet tos numatytos datos jau seniai praėjusios.“

Aš nesiruošiu ten gyventi, kol tas projektas nebus pabaigtas. Nejau man kasdien su guminiais batais ten per smėlį vaikščioti?

Nesusipratimai prasidėjo, kai atsiskaitymus už įsigytus butus prižiūrėti perėmė kredito unija. Anot A.Kazakevičiaus, unijos „Mėmelio taupomoji kasa“ atstovai ėmė reikalauti tuoj pat sumokėti likusią sumą už butą, nors daugiaaukštis namas tebėra nebaigtas statyti.

Ta likusi sumokėti dalis, pasak A.Kazakevičiaus, yra 43,5 tūkstančio eurų. Dabar jos sumokėti sportininkas nei nori, nei ketina, ir yra įsitikinęs savo teisumu: juk namas vis dar statomas, ir pradžioje tartasi buvo kitaip.

„Aš nesiruošiu ten gyventi, kol tas projektas nebus pabaigtas. Nejau man kasdien su guminiais batais ten per tą smėlį vaikščioti?“ – piktinasi sportininkas.

Anot Aleksandro, kredito unija nuolaidžiauti nelinkusi: „Ji ėmė reikalauti likusios pinigų dalies, o mes pasakėme, kad sumokėsime, kai namas bus pilnai pastatytas. Šiuo metu jis dar neužbaigtas. Sutartyje esame nurodę, kad likusią pinigų dalį pervesime, kai statybos bus baigtos... Tada unija pasikvietė antstolius, kad tik aš sumokėčiau. O aš kreipiausi į teismą.“

A.Kazakevičius skaičiuoja, kad įsikišus antstoliams iš jo dabar reikalaujama kone triskart didesnė suma, nei pradžioje buvo tartasi.

„Tai tiesiog kosmosas“, – Žmonės.lt sako jis ir priduria besitikintis, kad teismas šioje byloje priims jam palankų sprendimą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Statybų vadovo apgauti Aleksandras Kazakevičius ir Greta Lebedeva: „Nepirkite buto neįrengtame name“

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai