Aleksandro Ivanausko-Faros anūkės krikštynos – kupinos šurmulio bei vaikiškos nuostabos

Krikštynų akimirka / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2017-09-28 18:28
„Božolė“ choro vadovė Jurgita ir jos vyras, bušido kovotojas Karolis Liukaitis ketvirtadienio pavakare brangiausius sau žmones pakvietė į jaunausios dukrelės Faustos krikštynas. Mažylės, kuriai spalio 3 d. sukaks vieneri metukai, krikšto tėvais tapo Miglė bei Edgaras.

„Jie – mūsų šeimos draugai“, – sakė jaukią, kuklią ir gražią krikštynų šventę svarbaus įvykio proga rengianti atlikėja.

Faustos tėveliai nutarė laikytis vienos svarbiausių apeigų tradicijų – mergaitę prieš kelionę į šventą vietą dailiais jai siūtais drabužėliais namuose aprengė krikšto mama.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

J. Liukaitienė patikino, kad mažylė kol kas nereiškia savo nuomonės dėl drabužių. Nuo pirmųjų dienų kartu su mama po koncertus „keliavusi“ ir daugybę naujų veidų vis sutikdavusi Fausta yra komunikali ir, būdama greta tėvelių, palankiai priima nematytą aplinką.

„Nei Patrikas, nei Lėja per krikštynas bažnyčioje neverkė, – apie vyresnėlius su šypsena pasakojo Jurgita, – Fausta broliui ir sesei neturėtų nusileisti“.

Liukaičiai krikštynoms parinko atokiau nuo Kauno, Viršužiglyje esančią bažnyčią. Jie nusprendė norį tokios ceremonijos, kurioje būtų kuo daugiu dėmesio skirta pačioms apeigoms bei jų prasmei.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Faustos vardas – šventas. Mergaitės vardo diena miima rugsėjo 20 d. ir gruodžio 19 d.

Faustos šventė sutapo su kita jos tėveliams svarbia data – prieš penkerius metus rugsėjo 28 – ąją Jurgita ir Karolis vienas kitam prisiekė amžiną meilę.

„Specialiai nesistengėme, kad progos sutaptų. Tiesiog norėjome, kad krikštynos vyktų prieš Faustos gimtadienį ir būtent ketvirtadienį, nes daugeliui mūsų artimųjų penktadieniai ir šeštadieniai yra pagrindinės darbo dienos“, – sakė J. Liukaitienė.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Viduriniosios Jurgitos dukrelės Lėjos krikštynos vyko taip pat rugsėjį, tik 19 dieną.

Šventė, į kurią pakviesti 36 svečiai, rengiama restorano „Briedžių medžioklė“ banketinėje salėje.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai