Aleksandras Vasiljevas Vilniuje ketina atidaryti mados muziejų

Aleksandras Vasiljevas / Luko Balandžio nuotr.
Aleksandras Vasiljevas / Luko Balandžio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-09-10 08:01
AA

Rugsėjo 9-10 d. Vilniuje svečiuojasi mados istorikas, laidos „Mados nuosprendis“ vedėjas Aleksandras Vasiljevas. Jis ne tik dar kartą priminė apie savo parodą „Secesijos mada“, bet ir papasakojo apie savo planus įkurti Vilniuje mados muziejų.

Mados muziejus – tai grandiozinis projektas, kuriam įgyvendinti prireiks nuo penkių iki dešimties metų, tačiau žymusis mados istorikas teigia, kad tai įmanoma, Vilniuje gali iškilti pasaulinio lygio muziejus, kuriame atsidurs garsiausių Europos mados namų suknelės.

„Kol kas mes įkūrėme Lietuvoje Aleksandro Vasiljevo fondą, kuris daugiausia rūpinsis mados istorija, skirs lėšų tyrinėjimams. Man žadama, kad bus rekonstruojamas dešinysis sparnas Radvilų rūmuose  ir būtent ten bus skirtos patalpos mados muziejui. Tikiuosi, kad taip ir bus.“ – kalbėjo Aleksandras Vasiljevas. Mados muziejai yra didžiausiuose pasaulio metropolijose tokiose kaip New York‘as, Tokijas ar Paryžius, o po kelių metų toks muziejus turėtų atsirasti ir Vilniuje. Kol žymusis mados istorikas visame pasaulyje ieško įdomių suknelių, kurios buvo itin madingos prieš kelis dešimtmečius ar net šimtmečius, Pirmojo Baltijos kanalo žiūrovai jau dabar gali išgirsti Vasiljevo patarimus laidoje Madingas nuosprendis darbo dienomis 15.55 PBK  eteryje.

Aleksandras Vasiljevas puikiai jaučiasi Lietuvoje, čia yra jo senelių namas, kuriame dažnai apsistoja mados žinovas. O ir jo parodos Lietuvoje džiaugiasi nemenku populiarumu, vien per devynis mėnesius Vasiljevo „Secesijos madą“ aplankė beveik 100 tūkstančių Lietuvos gyventojų. Tai yra itin aukštas rodiklis. „Aš esu laimingas, kad galiu čia būti, čia dirbti, kad Taikomosios dailės muziejus skyrė man visą aukštą ir mano parodos gali čia nuolat veikti. Šios suknelės yra itin trapios, jas reikia labai saugoti, tačiau būtent jos padeda suprasti kokios mados tendencijos buvo anksčiau ir kur link mes judame“ – sakė mados žinovas.

Taikomosios dailės muziejuje dar iki spalio 31d. galima apsilankyti parodoje ir pamatyti per šimtą unikalių secesijos stiliaus suknelių. Visos jos, sukurtos modeliuotojų, siuvėjų ir siuvinėtojų garsiuose Europos madų namuose.  Tai unikali ekspozicija, kur šalia suknelių eksponuojami ir madingiausi XIX ir XX amžiaus pradžios aksesuarai.