Aleksandras Pogrebnojus: „Prezidentė Dalia Grybauskaitė – geriausiai atrodanti politikė“

Prezidentės Dalios Grybauskaitės inauguracija. / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-07-12 11:22
Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė šeštadienį dalyvavo inauguracijai skirtuose renginiuose. Šventinė inauguracijos ceremonija prasidėjo iškilmingu Seimo posėdžiu istorinėje Kovo 11-osios salėje.

Prezidentės priesaikos ceremonijoje, kurios metu buvo pasakyta inauguracinė kalba, mūsų šalies vadovė vilkėjo tamsiai mėlynos spalvos klasikinį kostiumėlį: švarką ir žemiau kelių siekiantį sijoną. Dalia Grybauskaitė avėjo juodos spalvos klasikinio stiliaus aukštakulnius. Prezidentė pasipuošė įprasta ir jau vizitine kortele tapusia šviesių trumpų plaukų šukuosena.

Ceremonijai prezidentė pasirinko minimalistinius papuošalus – segėjo minimalistinius auskarus. Ant prezidentės kaklo puikavosi Vytauto Didžiojo ordinas. Vytauto Didžiojo ordinas su aukso grandine yra aukščiausias Lietuvos valstybės apdovanojimas.

Daugiau apie inauguracijos iškilmes skaitykite portale 15min.lt.

„Lietuvos prezidentas yra aukščiausias šalies pareigūnas, kuris gauna šį aukščiausią valstybės apdovanojimą kaip pagarbos ženklą nuo visos tautos. Tradicija remiasi į tarpukario Lietuvą, kuomet 1926 metų gruodžio 17-ąją prezidentu tapo Antanas Smetona. Prezidentė nebuvo išrinkta, o perrinkta antrajai kadencijai. Toks apdovanojimas nėra antrą kartą suteikiamas, todėl ji atėjo pasipuošusi su pirmuoju. Jei žiūrėti į tai plačiau, tai yra kopijuojama iš Prancūzijos Garbės legiono. Ten auksinės grandinės turi išreikštą militaristinę galią, o pas mus – visuomenės, tautos pripažinimo ir garbės išraišką“, – sakė istorikas dr.Algimantas Kasparavičius.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Aleksandras Pogrebnojus: „Viskas buvo labai gerai“

Dizaineris Aleksandras Pogrebnojus portalui Žmonės.lt sakė, kad Dalia Grybauskaitė priesaikos ceremonijoje atrodė labai gerai. „Viskas tvarkoje su jos apranga, nes drabužis derinosi prie šventės esmės. Dalia Grybauskaitė iš visų politikių moterų yra geriausiai atrodanti. Nemanau, kad čia nereikia per didelių eksperimentų – ji atrodo solidžiai. Ji yra prezidentė ir turi atrodyti kaip prezidentė. Man viskas labai gerai“, – sakė A.Pogrebnojus.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Dizaineris teigė, kad pas visus politikus apranga nesikeičia: tas pats per tą patį, tačiau tai nėra blogai. „net jei pažiūrėsime į Britų karalienę, tai ir ji su ta pačia skrybėle puošiasi, tik keičiasi spalvos ir atnaujinama pagal madą“, – kalbėjo A.Pogrebnojus.

Iškilmingą inauguracijos ceremoniją vainikuos nemokamas šventinis koncertas Simono Daukanto aikštėje, į kurį kviečiami visi Lietuvos žmonės. Inauguracijos proga savo kūrinius dovanos Andrius Mamontovas, grupė „Biplan„, Jurgis ir Erika Didžiuliai, Gytis Paškevičius, Ieva Narkutė, Vaidas Baumila, Girmantė Vaitkutė, Virgilijus Noreika, Jokūbas Bareikis, Liudas Mikalauskas, Vilija Matačiūnaitė, Edmundas Seilius ir Kristina Zmailaitė, Jeronimas Milius, orkestras „Vilnius Sinfonietta“, jungtinis Lietuvos chorų kolektyvas.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai