Aleksandras Kazakevičius ir Vitalijus Cololo lediniame ežero vandenyje skandino metų nuodėmes

Vitalijus Cololo (kairėje) ir Aleksandras Kazakevičius (viduryje) / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-01-20 16:42
Antrus metus iš eilės imtynininkas Aleksandras Kazakevičius sausio viduryje šoka į ledinį ežero vandenį tam, kad „išpirktų už metus padarytas nuodėmes“.
Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Taip jis pamini sausio 19-ąją visame pasaulyje švenčiamą Jėzaus Kristaus krikšto dieną. Ir nors katalikai Jėzaus krikštą švenčia sekmadienį po Trijų Karalių, stačiatikiai šią dieną mini vėliau. Tikima, kad tą dieną vanduo tampa „šventas“ ir įgauna ypatingų savybių.

Paminėti šią dieną nusprendė ir A.Kazakevičius. Drauge su trim šimtais bendraminčių pirmadienio popietę jis nuvyko prie netoli Vilniaus miesto esančio Šilo ežero ir išdrįso kelis kartus į jį nirti stačia galva.

Pats antrą kartą dalyvaujantis Aleksandras šiemet nerti į kryžiaus formos eketę prikalbino ir Vitalijų Cololo, kuris jau trejus metus norėjo tai padaryti, bet vis praleisdavo progą.

„Kai kurie galvoja, kad tai yra bandos jausmas. Ne. Tai savotiškas apsivalymas. Reikia noro. Aš labai norėjau čia sudalyvauti, pats paprašiau Aleksandro, kad jis mane paimtų drauge, jis man buvo pasakojęs apie šią tradiciją“, – sakė Vitalijus.

 

Pasak A.Kazakevičiaus, į ledinį vandenį šokti gali kiekvienas, tam nereikia ypatingo pasiruošimo – užtenka kasdien kelias minutes pastovėti, oi šaltu dušu.

Pagal tradicijas, į eketę reikia panirti tris kartus, vėliau persižegnoti.  „Tądien turime savo nuodėmes palikti šaltyje, išsimaudyti šaltoje eketėje ir išlipti iš jos tarsi naujai gimę“, – portalui Žmonės.lt pasakojo A.Kazakevičius.

 
Įrašas, kurį paskelbė Aleksandr Kazakevic.

 

Į kasmet vykstančią šventę žmonės atvyksta gerai nusiteikę, kas maudosi, kas ne. Vėliau visi susirenka prie karštos arbatos puodelio, prie laužo.

„Atlikti tą ritualą reikia, nesvarbu, kokių nuodėmių kas turime – mažesnių ar didesnių. Labai ypatingas tas momentas, kai panyri pirmą kartą. Atrodo, kad minutei pamiršti visą gyvenimą“, – linksmai pasakojo jis.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai