Aleksandras Brokas prestižinį kino apdovanojimą Madride atsiėmė lydimas sužadėtinės Kristinos Ivanovos

Aleksandras Brokas ir Kristina Ivanova / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-07-16 12:52
„Esu labai laiminga“, – plačiai šypsosi dainininkė Kristina Ivanova, su ilgamečiu mylimuoju, sužadėtiniu Aleksandru Broku tik ką sugrįžusi iš Ispanijos sostinės Madrido. Ši kelionė garsiai porai tapo ypatinga.

„Auksas tikrai gražiai žiba, o tos akimirkos laukiau tikrai ilgai“, – scenos žvaigždei antrina kino prodiuseris ir režisierius A.Brokas, iš šios kelionės namo parsivežęs auksą.

Tiesa, kol kas dar ne amžinos meilės įžadus simbolizuojančius žiedus ant bevardžio piršto, bet dvi šiuo tauriuoju metalu padengtas statulėles, bylojančias apie itin aukštus pasiekimus kino industrijoje.

Prestižinius apdovanojimus už „Geriausią metų dokumentinį filmą“ ir „Geriausią režisieriaus darbą“ A.Brokas iškilmingos ceremonijos metu atsiėmė Madride, kur tik ką praūžė kino bei televizijos profesionalams skirta iškilminga apdovanojimų ceremonija.

Jie išdalinti jau dešimtus metus iš eilės rengiamo tarptautinio Madrido ir Tenerifės kino festivalio metu. Jame ant raudonojo kilimo lietuvių filmų kūrėjas Aleksandras Brokas pasirodė su sužadėtine dainininke Kristina Ivanova.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Šiame festivalyje aukščiausių įvertinimų sulaukė lietuvio su daugiau nei penkiolikos šalių profesionalų komanda sukurta dokumentinė kino juosta „Begalinis koridorius“, pasakojanti apie kruvinas 1992-ųjų žudynes Kaukaze miestelyje Chodžaly.

Daugiau nei ketverius metus lietuvių kurtą filmą jau įvertino CNN, Albanijos televizijos žiūrovai, o šį rudenį jis bus transliuojamas ir vieno didžiausių pasaulio televizijos tinklų „Al Jazeera“ eteryje.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Kiek anksčiau šį mėnesį „Begalinis koridorius“ sulaukė išskirtinio Amerikos kino kritikų įvertinimo – juosta pelnė pagrindinį prizą mažaisiais „Oskarais“ vadinamuose kino apdovanojimuose „Accolade Global Film Competition“.

„Tai didžiulis įvertinimas visai mūsų komandai ir puikus įrodymas to, kad susivieniję galime sukurti filmą, kuris vers šiurpti odą viso pasaulio žiūrovams“, – sako sensacija tampančio dokumentinio filmo prodiuseris ir režisierius Aleksandras Brokas.    

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Ypatingo dėmesio ir kritikų liaupsių sulaukusi „Begalinio koridoriaus“ premjera Madride įvyko praėjusią savaitę. Jau visai netrukus lietuvių kurta dokumentinė kino juosta bus pateikta Izraelio žmonių vertinimui – ją transliuos pagrindinis šios šalies kanalas. Filmo kūrėjai šiuo metu taip pat derasi dėl galimybės jį transliuoti ir kitų regionų televizijų eteryje.

„Įvertinimas tarptautiniame Madrido ir Tenerifės kino festivalyje glosto širdį, bet tai dar ne pabaiga, nes šiuo metu „Begalinis koridorius“ dalyvauja daugiau nei šešiasdešimtyje įvairiausių kino festivalių visame pasaulyje“, – sako sukrečiančio dokumentinio projekto grupei vadovavęs A.Brokas, kuris viliasi, kad vieną dieną galimybę išvysti sensacingai Europoje sutiktą filmą turės ir lietuvių publika. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai