Akvilė Kavaliauskaitė pristato filmą „Taškas“, kuriuo pašiepė beraščius: žiūrėkite

Akvilė Kavaliauskaitė
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Žurnalistė Akvilė Kavaliauskaitė 15min skaitytojams pristato naujausią savo darbą – trumpametražį filmą „Taškas“, pašiepiantį beraščius.

Esate vieniša. Kavinėje pamatote jauną vyrą. Jums patinka jo aprangos stilius, iš manierų atrodo protingas ir gerai išauklėtas. Stengiatės siųsti signalus, kad būtumėte pastebėta. Kitą vakarą vėl susitinkate tame pačiame bare. Jis jus pastebėjo! Nežinia, iš kur gavęs telefono numerį, atsiunčia trumpąją žinutę. Perskaitote, kas parašyta, ir nusprendžiate, kad daugiau niekada nenorėtumėte jo matyti, nes žinutėje – vien klaidos. Apie tai lietuvių komanda sukūrė trumpametražį filmą „Taškas“.

Kadrai iš filmo „Taškas“ (5 nuotr.)
+2

„Internete mes labai mėgstame keikti Valstybinę lietuvių kalbos komisiją, kuri prikuria naujų žodžių, o iš žmonių, rašančių su klaidomis, tik juokiamės. Manome, kad jie vos ne iš kito pasaulio, ir niekas čia jau nebepadės. Tačiau nemanau, kad viskas paprasta. Kuo daugiau dėmesio kreipsime į taisyklingą kalbą, tuo daugiau žmonės tuo susirūpins. Pavyzdžiui, po to, kai visa Lietuva pasmerkė Audronę Pitrėnienę dėl su klaida parašyto „ačiū“, tikrai daugiau lietuvių pasikartojo šio žodžio rašybą“, – sako filmo režisierė Akvilė Kavaliauskaitė.

Skaitykite daugiau