Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Žurnalistų etikos inspektorė stojo į Andriaus Tapino ir „Laisvės TV“ pusę

Andrius Tapinas
Gretos Skaraitienės/„Žmonės“ nuotr. / Andrius Tapinas
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Žurnalistas Andrius Tapinas triumfavo – žurnalistų etikos inspektorė Gražina Ramanauskaitė-Tiumenevienė pripažino Andriaus Tapino, VšĮ „Laisvės TV“ ir UAB „Media matrix“ skundą dėl publikacijoje „Nelegaliai veikianti A. Tapino „Laisvės TV“ gali būti užblokuota“ paskelbtos informacijos iš dalies pagrįstu.

Inspektorė įspėjo „TV3“ dėl Visuomenės informavimo įstatymo 19 straipsnio 2 dalies pažeidimo ir įpareigojo paneigti paskelbtą tikrovės neatitinkančią informaciją.

Vertindama publikaciją, inspektorė atsižvelgė į Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pateiktus paaiškinimus Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai (toliau – ŽEIT), jog „Projektas „Laisvės TV“ įstatymo prasme nėra televizijos programų transliavimas; „Laisvės TV“ veikla nelaikytina nei licencijuojama veikla, nei veikla, apie kurios pradžią privaloma pateikti pranešimą Komisijai, todėl nėra teisinio pagrindo teigti, kad „Laisvės TV“ Lietuvoje veikia neteisėtai. "Youtube" yra vaizdo medžiagos bendro naudojimo platforma, kuriai nei Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyva, nei Visuomenės informavimo įstatymas šiuo metu netaikomas“.

Sprendime inspektorė konstatavo, kad teiginiai: „Nelegaliai veikianti A.Tapino „Laisvės TV“ gali būti užblokuota“, „Antai daugiau nei prieš mėnesį skambiai paskelbęs, jog kuria „Laisvės TV“, laidas rodantis bei pajamas ir paramą gaunantis žurnalistas Andrius Tapinas iki šiol veikia nelegaliai“ žemina Andriaus Tapino, kaip projekto kūrėjo, garbę ir orumą. Tačiau nenustatyta, jog ginčo publikacija kenkia VšĮ „Laisvės TV“ ar UAB „Media matrix“ dalykinei reputacijai.

ŽEIT 2016 m. spalį gavo Andriaus Tapino, VšĮ „Laisvės TV“ ir UAB „Media matrix“ skundą dėl interneto svetainėje www.tv3.lt paskelbtų teiginių: „Nelegaliai veikianti A.Tapino „Laisvės TV“ gali būti užblokuota"; „Tuo tarpu įvairiose interneto platformose besikuriančios „televizijos“ nei registruojasi, nei mokesčius moka ir stengiasi pasislėpti nuo Lietuvos žiniasklaidos prievaizdų“; „Antai daugiau nei prieš mėnesį skambiai paskelbęs, jog kuria „Laisvės TV“, laidas rodantis bei pajamas ir paramą gaunantis žurnalistas Andrius Tapinas iki šiol veikia nelegaliai“.

Pareiškėjai skunde teigė, kad 2016 m. rugsėjo 22 d. www.tv3.lt publikacijoje žeminama jų garbė ir orumas bei kenkiama dalykinei reputacijai, todėl kreipėsi į TV3, prašydami paneigimo. Skunde ŽEIT pareiškėjai nurodė, kad TV3 nepaneigė teiginių ir nepaaiškino savo pozicijos, todėl žurnalistų etikos inspektorės prašyta kreiptis į TV3 ir reikalauti paneigti paskelbtą informaciją.

Sprendimas gali būti skundžiamas teismui per 30 dienų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Andrius Tapinas
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt