Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Žmonės, kurie sukūrė Lietuvą“ antrojo sezono pristatymas

Elžbieta Latėnaitė (kairėje)
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / „Žmonės, kurie sukūrė Lietuvą" pristatymo akimirka
Šaltinis: Elaima.lt
0
A A

Trečiadienio vakarą paminėta artėjanti LRT dokumentinių filmų ciklo „Žmonės, kurie sukūrė Lietuvą“, antrojo sezono premjera. Filmų cikle pasakojama apie iškilias istorines asmenybes, prisidėjusias prie laisvos Lietuvos sukūrimo.

Pristatymas vyko kulinarinėje studijoje „Čiop Čiop“, Vilniuje. Svečiai susitiko su dokumentinių filmų ciklo kūrybine komanda bei aktoriais, taip pat buvo parodytas vienas iš dešimties antrojo sezono filmų.

Režisieriaus Alvydo Šlepiko ir Lauros Paukštės režisuojamuose filmuose žiūrovai bus supažindinami su istorijos vadovėliuose neaprašytais ir mažai žinomais faktais.

Prieš filmo peržiūrą susirinkusius svečius sveikino ir apie projektą pasakojo prie jo kūrybos prisidėjęs istorikas Algimantas Kasparavičius bei jo prodiuserė ir režisierė L. Paukštė.

„Mane žavi tai, kad šie žmonės, apie kuriuos bus filmai, gyveno ne tik dėl Lietuvos žemės, bet ir dėl valstybės, o tą savo meilę šaliai realizavo konkrečiais darbais. Mane taip pat žavi jų vidinė elegancija, kad jie mokėjo gražiai rengtis ir gerai elgtis kompanijoje, jie tikri inteligentai. Jie buvo tokios asmenybės, kurie buvo pajėgūs sukurti Lietuvą, lygiuokitės į juos“, – kalbėjo A. Kasparavičius.

„Kartais galvojome, kad nespėsime, nežinojome, ar pasieksime tikslą, bet pasiekėme. Dėkoju visai kūrybinei komandai už sunkų darbą. Antrojo sezono serijos skirsis nuo pirmojo, nes dažnai nežinojome, nuo ko pradėti: užtruko rasti ekspertų, archyvuose kartais būdavo vos kelios nuotraukos, rasti naudingos informacijos buvo sudėtinga. Tačiau šiandien jums galime parodyti pirmąjį filmą apie Aleksandrą Stulginskį, kurį suvaidino Ramūnas Cicėnas. Jis neįtikėtinai į jį panašus“, – sakė L. Paukštė.

Renginyje dalyvavo aktorės Larisa Kalpokaitė, Elžbieta ir Emilija Latėnaitės, aktoriai Ramūnas Cicėnas, Darius Petkevičius, LRT laidų vedėja Živilė Kropaitė, verslininkas Marius Gelažnikas, stilistė Viktorija Šaulytė ir kt.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./„Žmonės, kurie sukūrė Lietuvą“ pristatymo akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./„Žmonės, kurie sukūrė Lietuvą“ pristatymo akimirka

Filmai TV žiūrovams bus pradėti rodyti sausio septintąją.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 premjera
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt