Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

ŽIV infekuotos garsenybės: nuo Liberace iki Charlie Sheeno ir Conchitos Wurst

ŽIV infekuotos garsenybės
Scanpix ir ViDA Press nuotr./Žmonės.lt montažas / ŽIV infekuotos garsenybės
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

„Eurovizijos“ nugalėtoja Conchita Wurst (tikrasis vardas Tomas Neuwirthas) prisipažino nešiojanti žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV). Apie ligą Conchita Wurst prabilo dėl buvusio mylimojo grasinimų paskelbti šią asmenišką informaciją žiniasklaidai. Conchita Wurst patikino norinti žengti žingsnį naikinant ŽIV užsikrėtusių žmonių stigmatizavimą.

O tokių žmonių pasaulyje netrūksta. UNAIDS ir pasaulio sveikatos organizacijos vertinimais, sunkiausia ŽIV stadija – įgytas imunodeficito sindromas (AIDS) – nuo 1981 m. gruodžio 1 d. iki 2006 m. sausio mėnesio pasiglemžė daugiau nei 25 milijonų žmonių gyvybes. Tarp sergančiųjų ŽIV ar AIDS – gausus būrys garsenybių.

Charlie Sheenas

„Scanpix“ nuotr./Charlie Sheenas
„Scanpix“ nuotr./Charlie Sheenas

2015-ųjų pabaigoje Holivudo aktorius Charlie Sheenas prisipažino visuomenei, jog serga ŽIV. Juo aktorius užsikrėtė po skyrybų su buvusia žmona Denise Richards 2006-aisiais. Apie ligą prabilęs Charlie Sheenas visuomenei išliejo visą širdį: jis atvirai papasakojo apie ligos sukeltus potyrius, po diagnozės užklupusią depresiją ir norą nusižudyti. Po netikėto aktoriaus atvirumo tūkstančiai amerikiečių užplūdo ligonines tam, kad pasidarytų testus dėl ŽIV.

Freddie Mercury

„Scanpix“/AP nuotr./Freddie Mercury (1985 m.)
„Scanpix“/AP nuotr./Freddie Mercury (1985 m.)

Grupės „Queen“ lyderis Freddie Mercury sirgo AIDS. Legendinis dainininkas mirė sulaukęs 45-erių. Apie sunkią ligą superžvaigždė viešai prabilo savo mirties išvakarėse, kviesdamas visus savo gerbėjus stoti į kovą su AIDS.

Magic Johnson

„Scanpix“ nuotr./Magic Johnson
„Scanpix“ nuotr./Magic Johnson

Krepšininkas Earvinas Johnsonas jaunesnysis, geriau žinomas kaip Magic Johnson, – gyva NBA legenda. 1991-aisiais sportininkas viešai prisipažino beveik dešimtmetį sergantis ŽIV. Po šio pareiškimo krepšininkas pasitraukė iš Los Andželo „Lakers“ komandos. Tą patį mėnesį jis paskelbė įsteigiantis savo vardo labdaros fondą. Iki šiol veikiantis „Magic Johnson Foundation“ kovoja su ŽIV/AIDS, šviečia visuomenę apie šią ligą.

Anthony Perkinsas

Vida Press nuotr./Anthony Perkinsas
Vida Press nuotr./Anthony Perkinsas

Filmų „Psichopatas“ ir „Žmogžudystė Rytų eksprese“ žvaigždė Anthony Perkinsas mirė 1992-aisiais nuo AIDS. Apie ligą aktorius niekada nekalbėjo, savo žmoną Berry Berenson jis įgaliojo papasakoti skausmingą istoriją tik po jo mirties. „Jis paprasčiausiai nenorėjo, kad kas nors tai žinotų. Jis suprato, kad jei žmonės tai žinos, jis nebegaus darbo, – prabėgus trims dienoms po vyro mirties kalbėjo Berry Berenson. Moteris pasakojo, kad į ligoninę jiedu atvykdavo prisistatę svetima pavarde. – Aš savęs klausdavau: kas aš esu šiandien? Tai buvo keista. Tokiomis akimirkomis prarandi realybės pojūtį. Negali būti savimi, pasirašinėji ponios Smith ar kitos moters pavarde. Vis galvodavau, kad šis vyras visą gyvenimą paskyrė, jog džiugintų kitus žmones, o gavo tik tokį atlygį. Gyvenimo pabaigoje jis nebegalėjo būti pačiu savimi.“

Robertas Reedas

Vida Press nuotr./Robertas Reedas
Vida Press nuotr./Robertas Reedas

Tais pačiais metais mirė ir kitas garsus Holivudo aktorius Robertas Reedas. Kino žvaigždė niekada neprisipažino sergantis ŽIV. Tai atskleidė teismo medicinos eksperto išvados po aktoriaus mirties.

Arthuras Ashe'as

Vida Press nuotr./Arthuras Ashe'as
Vida Press nuotr./Arthuras Ashe'as

Profesionalus teniso žaidėjas Arthuras Ashe ŽIV užsikrėtė kraujo perpylimo metu. Sportininkas mirė prabėgus metams po prisipažinimo visuomenei apie ligą. Tuo metu jam buvo 49-eri.

Gregas Louganisas

„Scanpix“ nuotr./Gregas Louganisas
„Scanpix“ nuotr./Gregas Louganisas

Olimpiniam nardymo čempionui Gregui Louganisui ŽIV buvo nustatytas 1988-aisiais. Apie ligą sportininkas prabilo savo memuaruose „Breaking the Surface“ (1995). „ŽIV diagnozė neapibrėžia mano asmenybės“, – tuomet sakė olimpietis.

Eazy-E

Vida Press nuotr./Eazy-E
Vida Press nuotr./Eazy-E

Prieš mirtį 1995-aisiais reperis Eazy-E paskelbė sergantis AIDS. Reperis patikino apie ligą prabilęs ne dėl to, kad jam reikėtų paramos. „Jaučiu, kad turiu tūkstančius jaunų gerbėjų, kurie turi sužinoti tikrąją tiesą apie AIDS“, – priežastį prabilti įvardijo Eazy-E.

Holly Johnsonas

„Scanpix“ nuotr./Holly Johnsonas
„Scanpix“ nuotr./Holly Johnsonas

Britų dainininkas Holly Johnsonas ŽIV diagnozę išgirdo 1991-aisiais. Tais pačiais metais atlikėjas išleido autobiografinę knygą „A Bone In My Flute“. Dainininkas manė, kad gyventi jam liko nedaug, tačiau jau prabėgo daugiau nei du dešimtmečiai. Holly Johnsonui šiuo metu 58-eri, jis ir toliau sėkmingai dirba muzikos srityje.

Jerry Hermanas

Vida Press nuotr./Jerry Hermanas
Vida Press nuotr./Jerry Hermanas

Kompozitorius Jerry Hermanas lemtingą diagnozę išgirdo prieš 33-ejus metus. Apie ŽIV kompozitorius kalba laisvai iš be užuolankų. „Man nėra nepatogu kalbėti, nes noriu, kad mano situacijoje atsidūrę žmonės suvoktų, jog galima gyventi normalų gyvenimą, net jei sergi šia liga“, – ne kartą sakė Jerry Hermanas.

Andy Bellas

Vida Press nuotr./Andy Bellas
Vida Press nuotr./Andy Bellas

Britų grupės „Erasure“ lyderiui Andy Bellui ŽIV buvo diagnozuotas 1995-aisiais. „ŽIV turėjimas dar nereiškia, kad sergi AIDS. Mano gyvenimas turėtų būti toks pat, kaip ir visų kitų. Nėra priežasčių panikuoti“, – apie ligą kalbėjo Andy Bellas.

Liberace

Vida Press nuotr./Liberace
Vida Press nuotr./Liberace

Amerikiečių pianistas, dainininkas ir aktorius Liberace niekada nekalbėjo apie tai, kad serga AIDS. Diagnozę atlikėjas išgirdo 1985-aisiais, likus pusantrų metų iki jo mirties. Liberace mirė nuo plaučių uždegimo – AIDS išsekintas organizmas neatlaikė šios ligos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt