Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Žinomos moterys pasidalino, kas joms kasdien teikia laimės

Kristina Ivanova ir Milana Jašinskytė
Kristina Ivanova ir Milana Jašinskytė
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Žmonės vis dažniau dalijasi žinia apie vieną paprastą, tačiau mažai kam žinomą įprotį, kuriam neabejingos ir įžymios Lietuvos moterys. Tai – dėkingumo įprotis, apie kurį kalba tiek sėkmingiausi pasaulio verslininkai, tiek įžymybės. Nieko nuostabaus, kad apie jį kalbama ir Lietuvoje.

„Dėkingumo praktiką pradėjau visai neseniai, kai nuo vieno bičiulio dovanų gavau „Dėkingumo dienoraštį“. Visuomet jaučiau dėkingumą už mažus ir didelius dalykus, kurie vyksta mano gyvenime, tačiau prieš kurį laiką tai pradėjau fiksuoti, rašyti kiekvieną dieną ir galiu pasakyti – dėkingumas, kaip jausmas yra labai didis ir kilnus, pamažu į gyvenimą pritraukiantis tik pozityvius įvykius. Tiesiog kiekviena diena tampa labai gera diena, nes pradedi koncentruotis ir kreipti dėmesį į tai, kas tavo gyvenime vyksta gero ir mažiau kreipi dėmesio į problemas ar nesėkmes“, - apie dėkingumo jausmą pasakojo Kristina Ivanova.

gabija.eu nuotr./Kristina Ivanova
gabija.eu nuotr./Kristina Ivanova

Jogos mokytoja, šokėja Milana Jašinskytė atskleidė, jog viena iš jos kasdienių laimės ir ramybės palydovių ne tik jogos praktika, bet ir dėkingumas.

Mariaus Strumilo nuotr./Milana Jašinskytė
Mariaus Strumilo nuotr./Milana Jašinskytė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Eglė Luotytė, Lina Nikitinaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Eglė Luotytė, Lina Nikitinaitė

„Dėkingumas yra tas atskaitos taškas, nuo kurio galiu drąsiai sakyti, jog matuoju savo gebėjimą būti dabartyje. Kaskart situaciją priimdama su dėkingumu žinau, kad esu ne ateities planuose ar praeities vertinime, o čia ir dabar. Būtent tos akimirkos yra laimė ir dėl jų verta gyventi. Kas rytą prabudusi esu dėkinga ne už tai, kas šiandien manęs laukia, o už tai, kad pramerkiau akis sveika, o tai jau yra privilegija. Kaskart, žengdama dar vieną žingsnį svajonės link esu dėkinga, nes net, jei jis ir mažas, veda tolyn į naujas gražias ir gilias patirtis“, – apie tai, kas sukuria laimės jausmą dalijosi Milana Jašinskytė.

Psichologiškai patvirtinta: dėkingumas – greičiausias kelias į pozityvų mąstymą

Įvairūs psichologiniai tyrimai ir eksperimentai patvirtina, jog dėkingumas teigiamai veikia ne tik žmogaus prichologinę būseną, bet ir fizinę sveikatą.

Yra įrodyta, jog dėkingumo privalumai yra geresnis miegas, stipresnis imunitetas, atsparumas stresui bei daugelis kitų. Šie teigiami pokyčiai įvyksta pradedant praktikuoti dėkingumą bet kokia forma.

Pasak „Dėkingumo dienoraščio“ autorės Eglės Luotytės, įvairios patirtys ir žinios pastūmėjo sukurti dienoraštį, skirtą kasdienei dėkingumo praktikai: „Tai asmeninis dienoraštis, įrankis, kuriame atrinkau ir sudėjau svarbiausias, mano nuomone, užduotis, kurias turėtumėme atlikti raštu kiekvieną dieną, norėdami teigiamų pokyčių savo gyvenime. Svarbiausia praktika – užrašyti keletą dalykų, už kuriuos jautiesi dėkingas kiekvieną dieną. Tai padeda tapti sąmoningesniems ir pastebėti mažus teigiamus įvykius bei patirtis kasdienybėje. Beje, psichologai teigia, kad 21 dieną atliekant šią užduotį, smegenys persiprogramuoja ir automatiškai pradeda ieškoti teigiamų patirčių, kitaip tariant, tampa pozytivesnėmis. Be dėkingumo užduoties taip pat raginu pažymėti, kas mus padarė laimingais, aprašyti savo geriausias savybes, sudėlioti darbus bei daryti gerą kitiems, – apie savo sukurtą praktinį dienraštį pasakojo E. Luotytė.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Eglė Luotytė, Lina Nikitinaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Eglė Luotytė, Lina Nikitinaitė

-Manęs dažnai klausia, kaip ir kodėl sukūrei dienoraštį? Esu labai teigiamas žmogus ir noriu, kad mane suptų kuo daugiau tokių žmonių. Tikiu, kad mano šeima, draugai, pažįstami, mano miestas, šalis ir galų gale pasaulis galėtų būtų pozityvesnis, todėl ir sukūriau įrankį sau ir kitiems, kuris padeda ir padės tai pasiekti“.

Viename iš savo renginių apie dėkingumą, kartu su fotografu Pauliumi Gvildžiu ji surengė fotosesiją, kurios idėja buvo parodyti, kad kiekvienas žmogus yra gražus, jeigu jis yra laimingas.

"Laimingi žmonės šypsosi iš vidaus, jie yra pozityvesni ir atranda mažus dalykus kasdienybėje, kuriais moka džiaugtis“, – apie foto projekto idėją užsiminė Eglė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt