Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Žilvinas Grigaitis: šaltas australiškas dušas nuprausė pasaulio teniso žvaigždes

Žilvinas Grigaitis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Žilvinas Grigaitis
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Tenisas Australijoje kaip antra religija, tačiau dalijasi populiarumu kartu su kriketu ir futbolu. Nėra jokių signalų, kad brangus sportas gali prarasti savo pozicijas Australų širdyse.

„Australian Open“ didžiojo kirčio turnyras Melburne – labai geras pavyzdys. Turnyras laikomas teniso sezono pradžia, jo metu pristatomos naujos teniso mados. 2015-ųjų turnyras buvo ypač brangus: pirmąsias vietas laimėję vyras ir moteris gavo po 3 mln. 100 tūkst. Australijos dolerių, antrosios vietos laimėtojai po 1 mln. 550 tūkst. dolerių ir panašiai. 

Vien už tai, kad pateko į pagrindinį ratą, žaidėjui išmokama po 34,5 Australijos dolerių. Didelių pinigų ir garbės trokšdama į Melburną susirenka viso pasaulio teniso aukštuomenė, o noras laimėti apsuka galvas. 

Organizatoriai ir turnyro rėmėjai visada stengiasi nustebinti savo technologiniais sprendimais. Kadangi per tris savaites turnyrą aplanko per 700 tūkst. žiūrovų, kiekvienas rėmėjas nori gauti kuo daugiau naudos. 

Pirmąkart akiratyje pasirodė tokios kompanijos kaip „Emirates“ ir „Woolworths“ ar „Disney“. Jos sujaukė tokių ženklų kaip „Rolex“, „Kia“ ar „Jacobs Creek“ nusistovėjusias taisykles. 

Šįmet australiška vasara pateikė savo staigmenų: 2014-ųjų finalo metu temperatūra siekė 42 laipsnius karščio, o šįmet per finalinius žaidimus buvo vos 20 šilumos. Buvo pasigirdę kalbų, kad Serena Williams peršalo ir finalas gali neįvyti, tačiau jos nepasitvirtino ir amerikietė sugebėjo įrodyti, kad yra geriausia pasaulyje. 

Vyrų finaliniai žaidimai irgi pažėrė staigmenų. Buvo kalbama, kad Rogeris Federeris gali išvis nepasirodyti Melburne, nes yra pavargęs nuo kitų turnyrų, bet aišku, jo pasirodymas šiam turnyrui suteikė daugiau elegancijos ir stabilumo. Gaila, kad žaidėjas iš pagrindinių kovų pasitraukė jau trečiame etape. 

Kiekvienas turnyras pateikia ir netikėtumų. Pavyzdžiui, naujoji kylanti australiško teniso žvaigždutė Nickas Kyrgios (19), kuris dėl savo arogancijos nėra labai mylimas, bet turi didelį jaunimo palaikymą, sugebėjo nueiti iki ketvirtfinalio ir uždirbti 340 tūkst. dolerių.

Asmeninio albumo nuotr./Turnyro akimirka
Asmeninio albumo nuotr./Turnyro akimirka

Pinigų tema visada skamba pasaulio teniso elito gretose. Visi skaičiuoja, kiek tenisininkai geba uždirbti žaisdami ir reklamuodami prekės ženklus. Ne visada jų uždarbiai skelbiami oficialiai, kiekvieno piniginėje esančios sumos tikrai skiriasi. Jei Novakas Džokovičius (pirmoji pasaulio raketė) per 2014-uosius uždirbo 14 mln. JAV dolerių, tai Stanas Wawrinka (ketvirtoji raketė) per visą savo karjerą uždirbo tik 14 mln. 399 tūkst. JAV dolerių.

Turtingiausiu vis dar laikomas Rogeris Federeris, per karjerą uždirbęs daugiau nei 88 mln. JAV dolerių ir jau kalbantis apie galimybę pasitraukti iš teniso pasaulio, kaip kad tai padarė Li Na iš Kinijos. Pernai ji laimėjo „Australian Open“ turnyrą ir atsisveikino su aktyviu tenisu, nors Kinijoje ji išlieka labai populiari. 

Rafaelis Nadalis su daugiau nei 71 mln. JAV dolerių sąskaitoje negali pabėgti nuo traumų, bet sugeba išsilaikyti pasaulio reitinge – čia užima trečią vietą. 

Asmeninio albumo nuotr./Turnyro akimirka
Asmeninio albumo nuotr./Turnyro akimirka

Stulbinančios tenisininkų uždirbamos sumos dar gali pasikeisti, nes kitų metų turnyras gali būti skurdesnis. Esamos ekonominės sąlygos pasaulyje neaplenkia ir Australijos. Mažėjančios žaliavų kainos jau pridarė didelių problemų šalies ekonomikai, taigi per pusfinalius ir finalus buvo galima matyti tuščių sėdimų vietų. Kainos į pusfinalius ir finalus prasidėjo nuo 150 dolerių ir 5 tūkst. dolerių. 

Užkulisiuose, kur galima patekti tik su akreditacijomis, buvo galima pamatyti pasikeitimų: maistui išleista mažiau, nemokėti kelioniniai pinigai, papildomai reikėjo mokėti už transportą ir panašiai. Ne visi žaidėjai gali taškytis pinigais ir keliauti po pasaulį su didelėmis trenerių komandomis, vaikais ir žmonomis. Kai kurie jų net atsisako trenerių pagalbos, kad tilptų į biudžetą. Bet tai neatšaldo noro siekti daugiau ir būti pripažintam teniso kortų karaliumi. 

Asmeninio albumo nuotr./Turnyro akimirka
Asmeninio albumo nuotr./Turnyro akimirka

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt