Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„World Class“ barmenų čempionatas: šlovės kaina ir kas mūsų laukia po 50 metų?

Mantas Ruzveltas
„World Class“ nuotr. / Mantas Ruzveltas
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Pradėti pasakoti apie neeilinį įvykį Lietuvoje vertėtų nuo pačių pradžių – kas yra „World Class“? Tai vienas didžiausių prestižinių barmenų čempionatų pasaulyje, savo istoriją skaičiuojantis nuo 2009 metų. Pradėtas Vakaruose kaip edukacinis projektas – išsiplėtė ir šiandien „World Class“ reiškia autoritetingą įvertinimą bei aukštą klasę.

Šiame projekte dalyvauja daugiau nei 60 pasaulio šalių ir per 250 000 barmenų. Jei tai neprideda įspūdžio, tuomet pravartu susipažinti su tuo, kaip šį projektą pristato vienintelis jo ambasadorius Lietuvoje Mantas Ruzveltas.

Mantai, kiek girdėjome, Lietuva ne vienerius metus siekė būti įtraukta į „World Class“ žemėlapį, kaip manai, kas mums trukdė iki šiol?

Juokaudamas galiu pasakyti, kad, matyt, niekas. Tiesiog rinkoje nebuvo poreikio itin aukštos klasės ir profesionalumo barmenams. Lietuva tik žengė pirmuosius žingsnius į Vakaruose puikiai pažįstamą „fine dining“ principą, kuomet žmonės renkasi kokybiškas vietas savo laisvalaikiui.

Šiandien jau užtikrintai galime pasakyti, kad per pastaruosius 5-etą metų – reikalai sparčiai pradėjo keistis. Tai pastebėjo ir barų savininkai, kurie vienbalsiai sutiko, kad investuoti į žinias ir profesionalumą tapo butinybe. Prie šito reikalo prisidėjo ir barų lankytojų žinios ir patirtys, kuomet užsienyje pamatę ir paragavę profesionaliai pagamintų kokteilių, tokių jie pradėjo ieškoti ir Lietuvoje.

Kai sužinojai, kad kartu su broliais latviais pagaliau galėsime varžytis lygiomis teisėmis, kaip sutikai šią žinią?

O kaip ją galima sutikti? Tik pozityviai – juk bet kokia konkurencija į naudą išeina abiems pusėms, nes tuomet stengiamasi gerokai labiau.

Jei tau reiktų keliais žodžiais apibūdinti, kodėl verta dalyvauti, kokie jie būtų?

„World Class“ čempionatas – pusę metų vykstantis įvykis. Kiekvieną mėnesį tu mokaisi, tobulėji, sužinai daugybę naujų dalykų. Taip pat, nuolat susipažįsti su naujais žmonėmis, dalyvauji „Master Class“ renginiuose su geriausiais viso pasaulio barmenais, kurie atvyksta į Lietuvą tam, kad pasidalintų savo žiniomis.

„World Class“ čempionatas unikalus dar ir tuo, kad čia tu nelaimi kokio nors didelio ar itin vertingo materialaus prizo – čia tu gauni žinias, pripažinimą, trofėjų ir geriausiojo titulą. O tuomet seka įspūdinga kelionė per pasaulį, kadangi visuomet yra pasiūlomas didelės tarptautinės kompanijos kontraktas.

Naršydami čempionato tarptautinę svetainę radome daugybę įdomios informacijos apie barų kultūrą bei skonių ir gėrimų maišymo subtilybes. Kas tau pačiam daro didžiausią įspūdį?

„World Class“ čempionate nėra svarbu sukurti unikalų kokteilį su kuriuo reikia keliautį į kurios nors šalies finalą ir per vieną dieną sužinoti – laimėjai ar ne. Tai yra ilga kelionė į savo, kaip barmeno, asmenybės ugdymą.

Čia tavo kokteilis yra svarbus tiek, kiek jis atskleidžia tavo požiūrį į pačią barų kultūrą. Juk visame pasaulyje jau senokai yra gręžiamasi į patirtis, kurias gali suteikti klientui, apsilankiusiam tavo bare. Ką jis pamato įžengęs pro duris? Koks kvapas jį pasitinka? Kaip tu bendrauji? Kokias emocijas gali padovanoti? Juk itin smagiai ir draugiškai pagamintas kokteilis – iškart turi daugiau šansų likti tavo atmintyje. Tai yra bene svarbiausia šio čempionato dalis – kiekvienas dalyvis privalės atsiskleisti, parodyti savitumą ir sužavėti juo visus.

Vieno iš „World Class“ ambasadorių apsilankymo Lietuvoje metu sužinojome, jog pasaulio kokteilių kultūra gręžiasi atgal ir grįžta prie natūralių produktų. Iš naujo populiarūs tampa tikri, natūralūs ingredientai, kuriuos galime atrasti daržuose bei miškuose. Tavo nuomone, kas šiuo metu dominuoja Lietuvos baruose?

Iš esmės, ne vien Lietuvoje, bet visame pasaulyje šiuo metu madingi tampa organiniai dalykai. Ir nebūtinai tai turi būti kažkas labai šviežio ar tik ką nuskinto. Tai yra rankomis, asmeniškai pagaminti sirupai, džiovintų vaisių ar daržovių priedai, tyrės, kurios gėrimui suteikia unikalumo. Barmenai nebevažiuoja į parduotuves jų pirkti, o gaminasi patys ir į gamybą – įdeda daugiau meilės. O tai baigiasi – dar įdomesniais kūriniais.

Tokio masto čempionatas neabejotinai diktuoja ir tam tikras madas. Kaip manai, kuo išsiskirs 2017-ieji?

Šie metai bus dar įdomesni, nes „World Class“ čempionatas pasuko į ateities perspektyvas. Šiemet kviečiama kurti konceptualius ateities sprendimus, kurie savyje apjungs spalvą, nuotaiką ir muziką. Taip pat, kokie ingredientai, naudojami kokteilio kūrime, gali prisidėti prie tvarios ir švarios ateities bei gali pasitarnauti visai mūsų planetai?

Žmonės patiria vis daugiau nepažįstamų dalykų, tad ką galima sukurti naudojantis jau žinomais? Ir galiausiai, kaip viską pateikti naudojantis naujomis technologijomis – lazeriais, virtualia realybe ar dar daugiau – automatika. Skamba neįtikėtinai, tiesa? Bet čia juk tik pradžia ir skirta tam, kad įkvėpti. Laikas sukurti kažką tokio, kas ir po 50 metų bus gaminama Majamio bare ir bus laikoma klasika.

Kaip „World Class“ atrodys Lietuvoje? Čempionatas truks net 6 mėnesius, kas jų metų bus daroma?

Realiai – visus šešis mėnesius – ruošimės Baltijos šalių finalui. Ruošimės dalyvaudami pasaulio barmenų vedamuose mokymuose. Darysime namų darbus ir ruošimės. Taip pat būsime testuojami. Ir visa tai tam, kad išplėštume pergalę finale Rygoje.

Kas yra svarbiausia dalyvaujant šiame čempionate?

Šimtu procentų galiu pasakyti – tai barmeno asmenybė.

Čempionato pristatymo metu minėjai, kad, tavo nuomone, tai yra tikrų tikriausia olimpiada barmenams. Kada galime tikėtis pamatyti pirmuosius medalininkus ar rezultatus?

Pirmuosius dešimt geriausių lietuvių žinosime jau birželio mėnesį. Jie keliaus į Rygą , kur vyks Lietuvos finalas. Čia išsiaiškinsime tris geriausius. Jie jau varžysis Baltijos šalių finale, kuriame susirungs su 3 dalyviais iš Estijos ir Latvijos. Tad iš dešimties liks tik vienas – geriausias. Noriu pasidžiaugti, kad pirmuosius Lietuvos „World Class“ žingsnius žengti užsiregistravo 37 barmenai. Bet apie jų kelią papasakosiu kiek vėliau.

Lietuvos „World Class“ finalas, kuriame susirungs dešimt kitus atrankinius kriterijus įvykdžiusių barmenų, vyks gegužės 14 d. Rygoje. Trys geriausiai pasirodę – įgis teisę gegužės 15 d. susirungti Baltijos šalių finale bei laimėti teisę dalyvauti pasauliniame „World Class“ finale Meksike.

„World Class“ čempionatą Lietuvoje organizuoja UAB „Prike Lietuva“ – vieni pagrindinių aukštos kokybės alkoholinių gėrimų platintojų šalyje. 2005 m. įsteigta kompanija, bendradarbiaudama su didžiausiu pasaulyje alkoholinių gėrimų prekinių ženklų valdytoju „Diageo“, oficialiai atstovauja pasaulyje garsius alkoholinių gėrimų prekinius ženklus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt