Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vladui Garastui sukako 85-eri: kino teatrą užplūdo norintys pasveikinti krepšinio legendą

Kaune pristatytas filmas „Vladas Garastas. Komandos tėvas“
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr. / Kaune pristatytas filmas „Vladas Garastas. Komandos tėvas“
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Trečiadienio vakarą Kauno „Akropolyje“ įvykusioje dokumentinio filmo „Vladas Garastas. Komandos Tėvas“ premjeroje apsilankęs renginio kaltininkas, sporto veikėjas, vienas žymiausių Lietuvos krepšinio trenerių Vladas Garastas su šypsena sakė laukiąs šventinio maratono pabaigos.

„Dovanų? Kažin, ar man jų bereikia. Žinau, kad sveikinimai vyks ne vieną dieną, todėl tikrai laukiu, kol viskas nurims“, – Žmonės.lt sakė sukaktuvininkas.

85-eri Pakruojo rajone gimusiam V.Garastui sukako trečiadienį, vasario 8 dieną. Gimtadienį krepšinio pasaulio legenda nusprendė sutikti su artimaisiais kino teatre.

„Sekmadienį namuose artimiausiems žmonėms surengsime šventinius pietus. Daugiau jokių iškilmių neplanuoju“, – patikino jubiliatas.

V.Garastas su šypsena pasakojo, jog kitokia šventė būtų, jei jis minėtų 45-ąjį gimtadienį. Tada, pasak krepšinio pasaulio žinovo, netrūktų nei dainų, nei linksmybių.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Irena ir Vladas Garastai
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Irena ir Vladas Garastai

Premjeros peržiūra prasidėjo nuo oficialių V.Garasto sveikinimų. Pirmasis viešai pasisakyti pakviestas geriausias žymiojo trenerio mokinys – Arvydas Sabonis.

„Bendromis jėgomis kūrėme šią šventę, todėl noriu padėkoti filmo kūrybinei komandai. Filmas liks krepšinio istorijos archyve. Ir dabarčiai, ir ateities kartoms“, – sakė A.Sabonis.

Jis V.Garastui įteikė aukščiausią Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) apdovanojimą. „Jis yra tas, kurio Jūs dar neturite – krepšinio lentą su įrašytais gražiausiais bei didžiausiais laimėjimais“, – su šypsena sakė LKF prezidentas.

V.Garastui taip pat buvo perskaitytas prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas, apdovanojimą įteikė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto vadovė Daina Gudzinevičiūtė, kiti svarbių sporto organizacijų atstovai.

Gėles jubiliatui įteikė ir filmo kūrėjai – Stasys Petkus bei Gintarė Grikštaitė.

„Man didelė atsakomybė pristatyti šį žmogų – trenerį, krepšininką, LKF vadovą. Daug apie filmą nekalbėsiu. Tik pasakysiu tai, ko tikrai juostoje neišvysite. Filme nematysite trenerio dainuojančio, grojančio pianinu, kuriančio sprogmenis. Nors apie tai reikėtų sukurti atskirą filmą“, – juokavo S.Petkus.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Eglė Straleckaitė ir Juozas Petkevičius
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Eglė Straleckaitė ir Juozas Petkevičius

G.Grikštaitės teigimu, peržiūrėjus 200 valandų filmuotos medžiagos, tebestebino šiltas krepšininkų santykis su V.Garastu.

„Treneriai dažnai yra vadinami žvalgais, o V.Garasto auklėtiniai į jį kreipdavosi žodžiu „tėve“. Turi būti puikus žmogus, kad kaip citrina išgręžtas sportininkas po treniruotės neskubėtų namo“, – sakė buvusi sportininkė.

Pirmųjų sveikinimų V.Garastas sulaukė praėjusį ketvirtadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje – garsusis treneris Kaune buvo pagerbtas per ilgąją „Žalgirio“ ir „FC Barcelona“ rungtynių pertrauką.

Kadangi šią savaitę Eurolygos rungtynes žalgiriečiai žaidžia išvykoje, V.Garastą nuspręsta pasveikinti iš anksto. Tądien „Žalgirio“ arenoje prigeso šviesos, o aikštės centre atsistojęs V.Garastas vaizdo kube stebėjo jam skirtą klipą.

„Su gimtadieniu, treneri!“ – skelbė užrašas jame. Stebint 12 tūkst. krepšinio sirgalių miniai „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas aprengė sukaktuvininką specialiai jam pasiūtu švarku su trenerio inicialais ir įteikė kalaviją – galingų pergalių simbolį.

„Buvau labai pagerbtas“, – prisiminimais dalijosi jubiliatas.

V.Garastas su „Žalgiriu“ triskart laimėjo SSRS čempionato auksą – tai įvyko 1985, 1986 ir 1987 metais. 1986-aisiais jo vadovaujami žalgiriečiai laimėjo tarpkontinentinę Joneso taurę. Vadovaudamas Lietuvos rinktinei V.Garastas pasidabino bronzos medaliu dviejose olimpinėse žaidynėse – 1992-aisiais ir 1996-aisiais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt