Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Vienišam gėjui sūnų pagimdė jo paties motina

Kyle'as Cassonas su sūnumi Milesu
Kadras iš vaizdo įrašo / Kyle'as Cassonas su sūnumi Milesu
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Homoseksualus britas Kyle'as Cassonas (27 m.) – laimingas vienišas tėvas, auginantis aštuonių mėnesių sūnų Milesą, kurį jam išnešiojo ir pagimdė surogatine motina sutikusi tapti jo paties mama Anne-Marie Casson (46 m.).

Kaip rašo britų portalas dailymail.co.uk, šios neįprastos šeimos istorija sukėlė tikrą diskusijų bangą Didžiojoje Britanijoje ir net iškeltas klausimas, ar nereikėtų patobulinti šalies įstatymų.

Daugiau Kyle'o Cassono šeimos nuotraukų galite pamatyti ČIA.

Nieko nuostabaus, kad apie šią šeimą kalba visa šalis – juk ištekėjusi trijų vaikų motina Anne-Marie Casson tapo pirmąja moterimi Didžiojoje Britanijoje, kuri pati pagimdė sau anūką.

Nors sulaukė daug kritikos, Anne-Marie su savo sūnumi Kyle'u nemano padarę ką nors nederamo ir juo labiau nelaiko to kraujomaiša. Anne-Marie tiesiog išnešiojo savo sūnaus kūdikį, o apvaisinimui buvo panaudoti ne jos pačios, o donorės kiaušinėliai.

VIDEO: Kyle Casson plays at home with his young son, Miles

Kai prieš aštuonis mėnesius Anne-Marie pagimdė Milesą, jis buvo laikomas tiek Kyle'o sūnumi, tiek broliu. Tačiau praėjusią savaitę buvo sutvarkyti paskutiniai formalumai ir dabar Kyle'as jau oficialiai nebelaikomas kūdikio broliu, jis – tikrų tikriausias jo tėtis.

Kai Milesas gimė, legaliai jis buvo mano brolis. Lygiai taip pat, kaip legaliai jis buvo mano motinos sūnus.

„Aš niekada nelaikiau jo savo broliu, nė vienas iš mūsų to nedarė. Bet kai jis gimė, legaliai jis buvo mano brolis. Lygiai taip pat, kaip legaliai jis buvo mano motinos sūnus, – portalui dailymail.co.uk pasakojo Kyle'as Cassonas. – Bet dabar taip jau nebėra – mano mamos ir tėčio vardų nebėra jo gimimo liudijime. Vienintelis vardas, nuo šiol esantis jo gimimo liudijime, yra mano, tai reiškia, kad dabar aš esu laikomas tiek oficialus, tiek biologinis jo tėvas.“

Gimimo liudijime prie laukelio, kur turi būti parašytas motinos vardas, nuo šiol tėra įrašas „nežinoma“, mat donorės tapatybė iš tiesų nėra žinoma, o Kyle'o mama nėra laikoma tikrąja kūdikio motina.

Kyle'as be galo džiaugiasi, kad tapo tėvu, ir po tokio jo sprendimo nuo jo nusisuko tik vienas žmogus – visi kiti draugai ir artimieji jį labai palaikė.

Kadras iš vaizdo įrašo/Kyle'o Cassono sūnus Milesas
Kadras iš vaizdo įrašo/Kyle'o Cassono sūnus Milesas

„Niekas neturi teisės drausti kam nors tokią galimybę. Mes turėtume gyventi pasaulyje turėdami vienodas sąlygas, bet vieniši žmonės yra diskriminuojami. Įstatymas sako, kad turėti vaiką vienam pačiam yra pernelyg didelis įsipareigojimas, bet aš įrodžiau, kad tai netiesa. Aš vienišas, bet ne vienas – turiu šeimą, draugų, žmonių, kurie man bet kada gali padėti ir patarti. Man neįdomu, ką žmonės mano – Milesu yra rūpinamasi ir jis yra mylimas. Už viską susimokėjau pats su nedidele tėvų pagalba, ir tai yra svarbiausia“, – sako Kyle'as Cassonas.

Savo sūnui pritaria ir jo mama Anne-Marie Casson: „Kodėl mano sūnui turėtų būti uždrausta būti tėvu, jeigu jis gali parūpinti vaikui mylinčius namus?“

Iš pradžių pagalvojau, kad mamos amžius tam jau nebetinkamas. Bijojau, kad jeigu kas nors jai nutiktų, visą gyvenimą kaltinčiau save

Apie tai, kad yra homoseksualus, Kyle'as Cassonas savo mamai ir patėviui pasakė, kai jam buvo 19 metų. Jis niekada neslėpė, kad labai norėtų tapti tėvu. Rimtai apie galimybę turėti atžalą jis pradėjo svarstyti, kai jam buvo 24-eri. Kelios dirbtinio apvaisinimo klinikos atsisakė jam padėti dėl to, kad jis neturėjo partnerio ir vaiką norėjo auginti vienas pats. 2013-aisiais Kyle'as Cassonas surado gydytoją, kuris anksčiau jau yra dirbęs su panašiais atvejais, kuomet motinos išnešioja savo dukrų vaikus, jeigu šios negali pastoti. Gydytojas patarė Kyle'ui pačiam susirasti pakaitinę motiną ir geriausia, kad ji būtų iš jo šeimos, jog vėliau nekiltų problemų dėl įvaikinimo procedūrų (mat jeigu surogatinė motina būtų nepažįstama moteris, ji bet kada galėtų apsigalvoti ir nebeatiduoti vaiko tėvui, nes legaliai motina būtų tik ji). Iš pradžių Kyle'ui padėti sutiko viena giminaitė, pati turinti kelis vaikus, tačiau atlikus reikiamus tyrimus paaiškėjo, kad jos nėštumas būtų rizikingas. Tada surogatine motina tapti pasisiūlė Kyle'o mama. „Iš pradžių pagalvojau, kad mamos amžius tam jau nebetinkamas. Bijojau, kad jeigu kas nors jai nutiktų, visą gyvenimą kaltinčiau save. Tačiau atlikus tyrimus paaiškėjo, kad ji dar gali sėkmingai išnešioti kūdikį“, – pasakojo Kyle'as.

Kai sprendimas buvo priimtas, Kyle'as kreipėsi į kliniką norėdamas gauti donorės kiaušinėlių. „Gali rinktis iš ko panorėjęs – nuo odos spalvos iki IQ, nuo lieknos iki stambios, bet aš nenorėjau leistis į tokias smulkmenas – atrodytų, tarsi aš vaiką kurčiausi kaip pas kokį dizainerį. Klinikai tepasakiau, kad norėčiau, jog donorė būtų rudų plaukų ir žalių akių, kaip ir mano, kad vaikas būtų panašus į mane“, – atviravo Kyle'as.

Apvaisinimo procedūra kainavo apie 14 tūkst. svarų sterlingų ir už ją Kyle'as sumokėjo iš savo santaupų, truputį prisidėjo ir jo tėvai.

Vida Press nuotr./Kyle'as Cassonas
Vida Press nuotr./Kyle'as Cassonas

„Mama ir tėtis šiek tiek padėjo, bet iš esmės viską apmokėjau iš savo santaupų“, – sakė Kyle'as, dirbantis nuo 16 metų.

„Man nebuvo sunku atsiskirti nuo kūdikio. Iš tiesų aš visą laiką laukdamasi jaučiausi taip, tarsi prižiūrėčiau kažkieno kito vaiką. Vis galvodavau: „Tai ne mano vaikas, jis mano anūkas, tad juo rūpintis turiu dar labiau“, – pasakojo Anne-Marie Casson.

Kalbėdamas apie ateities perspektyvas, Kyle'as Cassonas sako, kad sūnus jam visada bus svarbiausias ir jeigu neras tinkamo partnerio, kuris priimtų jį kartu su vaiku, nemato problemos visą gyvenimą nugyventi be antrosios pusės.

„Daug gėjų nenori vaikų, tad man reikės surasti tokį, kuris norėtų. Bet jeigu atvirai, aš visada buvau labai nepriklausomas ir esu laimingas būdamas vienas su Milesu. Galbūt sutiksiu ką nors per atostogas, kai man bus 50 metų? O gal susipažinsiu su kuo nors darbe? Kas žino? Aš niekur neskubu. Esu laimingas ir būdamas vienas“, – optimistiškai nusiteikęs Kyle'as.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt