Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Vasario 16-ąją švęsti su muzika kviečiantis Viktoras Diawara: „Lietuvoje gera gyventi“

Viktoras Diawara
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Viktoras Diawara
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

„Aš esu lietuvis, turiu lietuvišką pasą. Daug kam atrodo, kad aš gimiau Afrikoje, bet ne – gimiau Antakalnyje. Esu vilnietis. Žinau, kad iš šono galiu atrodyti kaip nelietuvis, bet mane augino kaip tokį, – Žmonės.lt sako grupės „Skamp“ narys, menų fabriko „Loftas“ savininkas Viktoras Diawara. – Nors ir augau Afrikoje, mama gamindavo cepelinus, šaltibarščius, balandėlius, šaltieną, švęsdavome mūsų šventes. O visoje šalyje buvome tik du lietuviškai kalbantys žmonės.“ Galbūt todėl jo širdyje liepsnoja šitoks patriotizmas?

Kadangi V.Diawara labai myli Lietuvą, Vasario 16-osios šventė jam – labai ypatinga. „Pats devynerius metus mokiausi Vasario 16-osios gimnazijoje, kur mes kasmet švęsdavome šią šventę. Todėl ji man gyvenime daug reiškia – turiu daug gražių prisiminimų. Dabar manau, kad tai – graži proga visiems susirinkti, pasipuošti trispalvėmis, šventiškai nusiteikti“, – Žmonės.lt sakė jis.

Todėl šio pirmadienio vakarą, nuo 19.30 val., Viktoras visus norinčius kviečia į „Loftą“, kur skambės valstybinei šventei paminėti skirtas nemokamas koncertas. Dainuos „Žalvarinis“, „Skyders“, „Miglaukas“, visi švęsime Lietuvos gimtadienį. 

V.Diawara nusprendė, kad nuo šiol „Lofte“ koncertais bus minima kiekviena valstybinė šventė: „Su muzikantais jau sutarėme dėl Kovo 11-osios, Liepos 6-osios minėjimo. Norime, kad jaunimui būtų įdomu. Tomis dienomis vyksta daug renginių, tačiau mes norėjome padaryti kažką, kas sudomintų ir jaunus žmones.“

Anot jo, šiandien Lietuvos gyventojai stokoja patriotiškumo, užtat ragina jo semtis iš išvažiavusių.

„Pažįstu labai daug išeivijos lietuvių. Mokykloje praktiškai kasmet pasirodydavo nauji mokiniai, lietuviai, kurie atvykdavo išmokti kalbos, tautinių šokių, pasisemti lietuvybės. Tie ne Lietuvoje gyvenantys lietuviai dažnai atrodo net didesni patriotai, nes pasiilgsta savo šalies: jie susitinka, dainuoja tautines dainas, lietuviškos tradicijos yra tai, kuo jie didžiuojasi. Manau, dabar į užsienį išvažiavę lietuviai taip pat jaučia tą ilgesį. O kai jau esi čia, tada verdi savo sultyse – su visa kasdienybe, politika, Seimo nesąmonėmis...“ – svarsto V.Diawara.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Viktoras Diawara-Vee su žmona Živile Diavara
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Viktoras Diawara-Vee su žmona Živile Diavara

Gyventi Lietuvoje gera

Kadangi penktadienį 37-ąjį gimtadienį atšventęs V.Diawara pats nuo vaikystės augintas kaip patriotas, dabar jis taip auklėja savo vaikus. „Pats buvau taip augintas – mama ugdė mano patriotiškumą. Dabar man visiškai natūralu taip pat auginti savo vaikus. Nusivedu juos, kai keliamos Lietuvos vėliavos, kartu švenčiame reikšmingas šaliai datas“, – tikina.

Muzikantas ragina kiekvieną lietuvį švęsti reikšmingas šaliai dienas ir yra įsitikinęs, kad gyventi Lietuvoje – labai gera. 

„Visad maniau ir manau, kad Lietuvoje yra gera gyventi. Man čia gyventi patinka. Matau daug perspektyvų, dėl to ir grįžau gyventi į Lietuvą, nors galėjau išvažiuoti bet kur – baigęs mokslus likti Vokietijoje, vykti į JAV ar Prancūziją. Lietuvoje dar daug kas yra nepadaryta, ir galima to imtis. Apskritai pasaulis tapo globalus – sėdėdamas Lietuvoje gali dirbti užsienio kompanijoms“, – pastebi jis.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Viktoras Diawara-Vee
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Viktoras Diawara-Vee

Pats V.Diawara pastebi, kad lietuviai dažnai linkę paburbėti, kad mūsų šalyje – negerai. Bet ragina imtis iniciatyvos: „Pastebiu tendenciją, kad lietuviams būdinga kaltinti valdžią arba ką nors kitą. Dabar pats dalinai esu verslininkas. „Lofte“ viską darom patys ir irgi negaunam niekieno paramos. Bet manau, kad paimi ir padarai. Vis dėlto daug lietuvių yra iniciatyvūs, ir mes matome daug puikių pavyzdžių. Tarkime, „Ten Walls“ ar visokie kino režisieriai, užsienyje daug pasiekę verslininkai. Lietuviai yra darbštūs, bet nesuprantu, kodėl jie savo darbą rodo užsienyje, o ne čia. Jei tą patį darytų Lietuvoje, viskas būtų geriau.“

Tačiau muzikantas neteisia tų, kurie nori išskleisti sparnus: juk ir pats daug metų gyveno užsienyje – Afrikoje, Vokietijoje. „Suprantu, kad mažesniuose miestuose gyvenantiems, o ypač jaunimui, norisi išvažiuoti. Nemanau, kad blogai yra keliauti po pasaulį. Kai susipažįsti su kitomis kultūromis, tradicijomis, religijomis, papročiais, kitokiais žmonėmis, dingsta provincialumas. Bet tikiuosi, kad bent dalis tų išvažiavusių grįš į Lietuvą. Ir bus labai gerai, nes žmonės žinos ne tik savo kaimą“, – svarsto jis.

Žmonės.lt priminus V.Diawarai istoriją, kai prieš kelerius metus jį dėl kitokios išvaizdos išvadino „beždžione“, muzikantas tikina dabar nemanąs, kad Lietuvoje klesti didelė netolerancija.

„Nemanau, kad Lietuvoje taip baisu. Daug kur užsienyje dabar skamba kalbos dėl, pavyzdžiui, religijos. Todėl nesakyčiau, kad Lietuva – labai netolerantiška. Kaip tik lietuviai – labai svetingi žmonės, mėgstantys paruošti stalą. Aišku, visko būna. Bet pasaulis globalėja, todėl kuo toliau, tuo daugiau pas mus bus užsieniečių, kitaip atrodančių žmonių. Ta diskusija niekur nedings – bus visokių incidentų, požiūrių, nusiskundimų, kad atvažiavę užsieniečiai atima darbo vietas. Tolerancijos trūkumas, patyčios yra, bet laikui bėgant tai turėtų tvarkytis“, – mano jis.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Viktoras Diawara
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Viktoras Diawara
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt