Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaidas Baumila „Eurovizijai“ ruošiasi „pumpuodamas“ ir bėgiodamas

Vaidas Baumila
Organizatorių nuotr. / Vaidas Baumila
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Aktyvų gyvenimo būdą dievinantis atlikėjas Vaidas Baumila šį antradienį praleido itin sportiškai. Drauge su profesionaliais atletais – „CrossFit“ treneriu Pauliumi Jurėnu, funkcinių treniruočių treneriu Broniumi Burneika bei grupinių sporto užsiėmimų instruktore Agne Girniūte – jis išbandė visiškai nauja technologija išsiskiriančius bėgimo batelius „Reebok ZPump Fusion“.

„Fizinio krūvio nevengiu niekada – tiesą sakant, neatrandu geresnio būdo „pasikrauti“ energijos visai dienai nei sportas. Vis labiau lepinant šilumai iš salės mielai persikeliu į gryną orą. Šiuo metu įvairių reikalų ir įtampos tikrai netrūksta, aktyviai ruošiamės artėjančiam „Eurovizijos“ dainų konkursui. Po darbų užsukti į sporto klubą ar tiesiog išbėgti į parką – didžiausias malonumas“, – sako Vaidas.

Pristatymo metu jam bei trims atletams įteikti „Reebok“ bėgimo bateliai su PUMP technologija, kurie prisitaiko prie bet kokio bėgiko kojos. Treneriai ir atlikėjas vienbalsiai pripažino, kad jausmas avint šiuos batelius akivaizdžiai kitoks – jie tiesiog „prilimpa“ prie kojos.

Kodėl PUMP?

Profesionalus „CrossFit“ treneris Paulius Jurėnas pasakoja, jog bėgimui savo treniruotėse skiria daug dėmesnio. „CrossFit“ lavina visas atleto savybes, o bėgimą naudojame kaip vieną pagrindinių elementų gerinti fizinę ir kardio ištvermę bei širdies darbą. Žmonės kartais pamiršta, jog kiekviena sporto šaka turi jai skirtą avalynę. Pavyzdžiui, viena bėgimo batelių funkcijų – saugoti mūsų sąnarius, todėl jie turi būti labai patogūs ir suteikti pėdai tinkamą amortizaciją“, – teigia Paulius.

„Reebok ZPump Fusion“ bateliai skirti tiek mėgėjui, tiek profesionaliam bėgikui. Lengvas, besiūlis batviršis neapkrauna kojos, o pagal aukščiausios klasės padangų protektorių raštą pagamintas padas užtikrina puikų sukibimą staigiuose posūkiuose. Revoliucinė ir visiškai nauja šių batelių savybė yra oro prisipildančios kameros, kurios pumpuojant išsipučia, taip leisdamos prisitaikyti batelius prie bet kokios kojos ir suteikdamos pėdai reikiamą stabilumą.

„Reebok Zpump Fusion“ pristatymo video žiūrėkite čia: 

VIDEO: Reebok ZPump Fusion - See How it Works

Batelius išbandęs Vaidas Baumila pripažįsta, kad labiausiai jį nustebino būtent PUMP technologija. „Pirmas įspūdis – batelis tiesiog lengvas ir malonus kojai. Rodos, ką čia daugiau ir beišrasi, svarbiausia, kad būtų patogu. Bet tuomet pabandžiau „pumpuoti“ – spustelėjus maždaug 10 kartų pėda iš visų pusių tarsi apsigaubė idealiai mano kojai tinkančiais bateliais“, – įspūdžiais dalinasi atlikėjas.

Svarbiausia – tinkamai paruošti žiemą „miegojusį“ kūną

„Reebok ZPump Fusion“ treniruotėje dalyvavusi grupinių sporto užsiėmimų instruktorė Agnė Girniūtė pažymi, kad dažniausiai bėgimo treniruotėse atliekama daug pasikartojančių judesių. „Pėdos yra vienintelė atrama, kurios pagalba su didele jėga atsispiriame nuo paviršiaus, pernešame visą kūno svorį. Todėl norint išvengti traumų labai svarbu išlaikyti stabilią pėdos padėtį“, – pasakoja Agnė.

Organizatorių nuotr./Agnė Girniūtė
Organizatorių nuotr./Agnė Girniūtė

Jai antrina asmeninis funkcinių treniruočių treneris Bronius Burneika, kuriam dažnai tenka suteikti patarimų bėgikams. „Dažnai bėgame kieta danga, pavyzdžiui, asfaltu, plytelėmis, todėl reikia lengvų batelių, kurie mūsų žingsnius gerai amortizuotų. Taip išsaugosime ne tik sveikus pėdos kaulus, bet ir kelių sąnarius bei stuburą“, – priduria Bronius.

Parkuose ir gatvėse vis daugėjant bėgikų, treneriai primena, jog labai svarbu tinkamai paruošti žiemą natūraliai mažiau judėjusį kūną. Pirmiausia vertėtų stiprinti visą liemens sritį — pilvo preso bei nugaros, taip pat ir kojų raumenis. Patartina pradėti nuo trumpų distancijų, o tuomet palaipsniui didinti bėgimo krūvį. Bėgimas tinka ir apšilimui, ir treniruočių pabaigai – svarbiausia teisingai pasirinkti bėgimo krūvį.

Organizatorių nuotr./Paulius Jurėnas
Organizatorių nuotr./Paulius Jurėnas

Paulius Jurėnas rekomenduoja „CrossFit“ bėgimo treniruotę: WOD („Dienos treniruotė“)

10 ratų: 200 m. sprintas / 1 min. poilsis

Pirmiausia atlikite apšilimą — 1 km lėto bėgimo; kojų mostai kiekvienai kojai po 10 į priekį ir į šonus; kelių sukimas 10 kartų į vidų ir 10 kartų į išorę.

Po apšilimo bėkite 10 ratų po 200 metrų sprintu (aukščiausiu intensyvumu), užfiksuokite greičiausią laiką. Po kiekvieno rato pailsėkite po 1 minutę. Jeigu reikia, galite ilsėtis ilgiau, nepamirškite gerti vandens.  Po treniruotės atlikite tempimo pratimų kojoms.

Organizatorių nuotr./Agnė Girniūtė
Organizatorių nuotr./Agnė Girniūtė

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt